MKVToolNix - en to bg translation catalogue (2195 entries)

en: 
    The temporary TTA file for track ID {0} is being copied into the final TTA file. This may take some time.
bg: 
    Временният TTA файл за пътечка с ID {0} бива копиран във финалния TTA файл. Това може да отнеме известно време.

en: 
    mkvmerge received a SIGINT (probably because the user pressed Ctrl+C). Trying to sanitize the file. If mkvmerge hangs during this process you'll have to kill it manually.
bg: 
    mkvmerge получи SIGINT (вероятно, защото потребителят натисна Ctrl+C). Прави се опит за изчистване на файла. Ако mkvmerge забие по време на този процес, ще трябва да го „убиете“ ръчно.

en:   ( <file1> <file2> )      Treat file1 and file2 as if they were concatenated
                               into a single big file.
bg:   ( <file1> <file2> )      Третирай файл1 и файл2 все едно че са свързани
                               в един голям файл.

en:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> The track with the ID is HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               or not. The value ':1' can be omitted.
bg:   --aac-is-sbr <TID[:0|1]> Пътечката с това ID или е HE-AAC/AAC+/SBR-AAC
                               или не е. Стойността ':1' може да се пропусне.

en:   --abort-on-warnings      Aborts the program after the first warning is
                               emitted.
bg:   --abort-on-warnings      Прекратява програмата след появата на
                               първото предупреждение.

en:   --append-mode <file|track>
                               Selects how mkvmerge calculates timestamps when
                               appending files.
bg:   --append-mode <file|track>
                               Избираш как mkvmerge да изчислява времевите
                               клейма когато обединява файлове.

en:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               A comma separated list of file and track IDs
                               that controls which track of a file is
                               appended to another track of the preceding
                               file.
bg:   --append-to <SFID1:STID1:DFID1:DTID1,SFID2:STID2:DFID2:DTID2,...>
                               Разделен със запетаи списък с ID-та на
                               файлове и пътечки, контролиращ коя
                               пътечка ще бъде залепена към друга
                               такава от предходния файл.

en:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Sets the display dimensions by calculating
                               width and height for this aspect ratio.
bg:   --aspect-ratio <TID:f|a/b>
                               Задава размера на показване, изчислявайки
                               широчината и височината спрямо съотношението.

en:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               First calculates the aspect ratio by multi-
                               plying the video's original aspect ratio
                               with this factor and calculates the display
                               dimensions from this factor.
bg:   --aspect-ratio-factor <TID:f|a/b>
                               Изчислява съотношението на страните
                               като умножава оригиналното съотношение
                               с този коефициент. После изчислява и
                               резолюцията при показване въз основа
                               на този коефициент.

en:   --attach-file <file>     Creates a file attachment inside the
                               Matroska file.
bg:   --attach-file <file>     Създава прикачен файл вътре в
                               Matroska файла.

en:   --attach-file-once <file>
                               Creates a file attachment inside the
                               first Matroska file written.
bg:   --attach-file-once <file>
                               Създава прикачен файл в първия
                               записан Matroska файл.

en:   --attachment-description <desc>
                               Description for the following attachment.
bg:   --attachment-description <desc>
                               Описание за следния прикачен файл.

en:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime type for the following attachment.
bg:   --attachment-mime-type <mime type>
                               Mime тип за следния прикачен файл.

en:   --attachment-name <name> The name should be stored for the 
                               following attachment.
bg:   --attachment-name <name> Името трябва да бъде съхранено 
                               за следния прикачен файл.

en:   --capabilities           Lists optional features mkvmerge was compiled with.
bg:   --capabilities           Списък с допълнителни функции, компилирани в mkvmerge.

en:   --chapter-language <lng> Set the 'language' element in chapter entries.
bg:   --chapter-language <lng> Задава елемента „език“ в записи с епизоди (chapters).

en:   --chapters <file>        Read chapter information from the file.
bg:   --chapters <file>        Прочети информацията за епизоди от файла.

en:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                How chroma is sited horizontally/vertically.
bg:   --chroma-siting <TID:hori,vert>
                                Как е разположена цветността хоризонтално/вертикално.

en:   --color-primaries <TID:n>
                               The color primaries of the video.
bg:   --color-primaries <TID:n>
                               Цветови основи на видеото.

en:   --color-range <TID:n>   Clipping of the color ranges.
bg:   --color-range <TID:n>   Изрезка от цветовите диапазони.

en:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               The transfer characteristics of the video.
bg:   --color-transfer-characteristics <TID:n>
                               Характеристики за прехвърляне на видеото.

en:   --command-line-charset <charset>
                               Charset for strings on the command line
bg:   --command-line-charset <charset>
                               Наборът от символи за текст в командния ред

en:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "commentary" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --commentary-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „коментари“ за тази
                               пътечка или го кара да не е наличен,
                               ако булевата стойност е 0..

en:   --compression <TID:method>
                               Sets the compression method used for the
                               specified track ('none' or 'zlib').
bg:   --compression <TID:method>
                               Задава метода на компресиране, използван
                               за съответната пътечка („none“ или „zlib“).

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
bg:   --cropping <TID:ляво,горе,дясно,долу>
                               Задава параметрите за подрязване.

en:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "default track" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --default-track-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „пътечка по подразбиране“
                               за тази пътечка или го кара да не е наличен,
                               ако булевата стойност е 0.

en:   --deterministic <seed>   Enables the creation of byte-identical files
                               if the same source files with the same options
                               and the same seed are used.
bg:   --deterministic <seed>   Позволява създаването на идентични по
                                байтове файлове, ако се използват едни и същи
                               файлове-източници и еднакви настройки.

en:   --disable-lacing         Do not use lacing.
bg:   --disable-lacing         Не използвай lacing.

en:   --disable-language-ietf  Do not write IETF BCP 47 language elements in
                               track headers, chapters and tags.
bg:   --disable-language-ietf  Не записвай IETF BCP 47 езикови елементи в
                               track headers, епизоди и тагове.

en:   --disable-track-statistics-tags
                               Do not write tags with track statistics.
bg:   --disable-track-statistics-tags
                               Не записвай тагове със статистики за пътечката.

en:   --enable-durations       Enable block durations for all blocks.
bg:   --enable-durations       Включва продължителност на блока за всички блокове.

en:   --engage <feature>       Turns on experimental feature 'feature'.
bg:   --engage <feature>       Включва експерименталните функции.

en:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "forced display" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --forced-display-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „задължително показване“
                               за тази пътечка или го кара да не е наличен,
                               ако булевата стойност е 0.

en:   --generate-chapters <mode>
                               Automatically generate chapters according to
                               the mode ('when-appending' or 'interval:<duration>').
bg: generate-chapters <mode>
                              Автоматично генериране на епизоди според
                              режима ('when-appending' или 'interval:<duration>“).

en:   --global-tags <file>     Read global tags from an XML file.
bg:   --global-tags <file>     Прочитане на глобалните тагове от XML файл.

en:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "hearing impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --hearing-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „за хора с увреден слух“ за
                               тази пътечка или го кара да не е наличен,
                               ако булевата стойност е 0.

en:   --link                   Link splitted files.
bg:   --link                   Свържи разделените файлове.

en:   --link-to-next <SID>     Link the last file to the given SID.
bg:   --link-to-next <SID>     Свържи последния файл към даденото SID.

en:   --link-to-previous <SID> Link the first file to the given SID.
bg:   --link-to-previous <SID> Свържи първия файл към даденото SID.

en:   --list-languages         Lists all ISO 639 languages and their
                               ISO 639-2 codes.
bg:   --list-languages         Списък с всички ISO 639 езици и
                               техните ISO 639-2 кодове.

en:   --no-global-tags         Don't keep global tags from the source file.
bg:   --no-global-tags         Не запазвай глобални тагове от файла-източник.

en:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "original language" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --original-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „оригинален език“ за тази
                               пътечка или го кара да не е наличен, ако
                               булевата стойност е 0.

en:   --priority <priority>    Set the priority mkvmerge runs with.
bg:   --priority <priority>    Задаване на приоритет за работа на mkvmerge.

en:   --probe-range-percentage <percent>
                               Sets maximum size to probe for tracks in percent
                               of the total file size for certain file types
                               (default: 0.3).
bg:   --probe-range-percentage <percent>
                               Задава максималния размер в проценти за
                               анализ на някои типове файлове в търсене
                               на медийни пътечки (по подразбиране: 0.3).

en:   --reduce-to-core <TID>   Keeps only the core of audio tracks that support
                               HD extensions instead of copying both the core
                               and the extensions.
bg: --reduce-to-core <TID>  Запазва се само ядрото на аудио записa (ако
                             поддържа HD разширения) вместо да се копират и
                             ядрото, и разширенията.

en:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Removes or minimizes the dialog normalization gain
                               by modifying audio frame headers.
bg:   --remove-dialog-normalization-gain <TID>
                               Премахва или поне намалява нормализиращото
                               усилване на диалозите чрез модифициране на
                               хедърите за аудио кадри.

en:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Set the segment UIDs to SID1, SID2 etc.
bg:   --segment-uid <SID1,[SID2...]>
                               Задава идентификаторите на сегментите на SID1, SID2 и т.н.

en:   --segmentinfo <file>     Read segment information from the file.
bg:   --segmentinfo <file>     Четене на сегментна информация от файла.

en:   --split <d[K,M,G]|HH:MM:SS|s>
                               Create a new file after d bytes (KB, MB, GB)
                               or after a specific time.
bg:   --split <d[K,M,G]|ЧЧ:ММ:СС|s>
                               Създавай нов файл след d байта (KB, MB, GB)
                               или след определено време.

en:   --split-max-files <n>    Create at most n files.
bg:   --split-max-files <n>    Създай най-много n файла.

en:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "text descriptions" flag for this track
                               or forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --text-descriptions-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „текстови описания“ за тази
                               пътечка или го кара да не е наличен, ако
                               булевата стойност е 0.

en:   --title <title>          Title for this destination file.
bg:   --title <title>          Заглавие за целевия файл.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
bg:   --track-name <TID:name>  Задава името на медийната пътечка.

en:   --track-tags <n,m,...>   Copy the tags for tracks n,m etc. Default: copy
                               tags for all tracks.
bg:   --track-tags <n,m,...>   Копирай таговете за пътечки n, m и т.н.
                               По подразбиране: копирай за всички пътечки.

en:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Sets the "visual impaired" flag for this track or
                               forces it not to be present if bool is 0.
bg:   --visual-impaired-flag <TID[:bool]>
                               Задава флага „за хора с нарушено зрение“ за
                               тази пътечка или го кара да не е наличен, ако
                               булевата стойност е 0.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
bg:   -A, --no-audio           Не копирай аудио пътечки от този файл.

en:   -B, --no-buttons         Don't copy any buttons track from this file.
bg:   -B, --no-buttons         Не копирай която и да е пътечка с бутони от този файл.

en:   -D, --no-video           Don't copy any video track from this file.
bg:   -D, --no-video           Не копирай видео пътечки от този файл.

en:   -M, --no-attachments     Don't copy attachments from a source file.
bg:   -M, --no-attachments     Не копирай прикачени файлове от файл-източник.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
bg:   -S, --no-subtitles       Не копирай пътечки със субтитри от този файл.

en:   -T, --no-track-tags      Don't copy tags for tracks from the source file.
bg:   -T, --no-track-tags      Не копирай тагове за пътечки от файла-източник.

en:   -V, --version            Show version information.
bg:   -V, --version            Покажи информация за версията.

en:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Copy audio tracks n,m etc. Default: copy all
                               audio tracks.
bg:   -a, --audio-tracks <n,m,...>
                               Копирай аудио пътечки n, m и т.н.
                               По подразбиране: копирай всички аудио пътечки.

en:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Copy video tracks n,m etc. Default: copy all
                               video tracks.
bg:   -d, --video-tracks <n,m,...>
                               Копирай видео пътечки n, m и т.н.
                               По подразбиране: копирай всички видео пътечки.

en:   -h, --help               Show this help.
bg:   -h, --help               Покажи този помощен текст.

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
bg:   -i, --identify <file>    Покажи информация за файла-източник.

en:   -l, --list-types         Lists supported source file types.
bg:   -l, --list-types         Списък с поддържани формати.

en:   -o, --output out         Write to the file 'out'.
bg:   -o, --output изх         Пиши във файла „изх“.

en:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Copy subtitle tracks n,m etc. Default: copy
                               all subtitle tracks.
bg:   -s, --subtitle-tracks <n,m,...>
                               Копирай пътечки със субтитри n, m и т.н.
                               По подразбиране: копирай всички пътечки със субтитри.

en:   -t, --tags <TID:file>    Read tags for the track from an XML file.
bg:   -t, --tags <TID:file>    Прочитане на таговете на пътечката от XML файл.

en:   -w, --webm               Create WebM compliant file.
bg:   -w, --webm               Създай съвместим с WebM стандарта файл.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
bg:   <file1> + <file2>        Залепи файл2 за файл1.

en:   <file1> +<file2>         Same as "<file1> + <file2>".
bg:   <file1> +<file2>         Същото като "<file1> + <file2>".

en:   =<file>                  Same as "= <file>".
bg:   =<file>                  Същото като "= <file>".

en:   B:  boolean (0 or 1)
bg:   B:  двоичен (0 или 1)

en:   DT: date & time
bg:   DT: дата и час

en:   FP: floating point number
bg:   FP: число с плаваща запетая

en:   S:  string
bg:   S:  string (символен низ)

en:   SI: signed integer
bg:   SI: signed integer (цяло число)

en:   UI: unsigned integer
bg:   UI: unsigned integer (цяло положително число)

en:   US: Unicode string
bg:   US: Unicode string (уникод символен низ)

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
bg:   [ <file1> <file2> ]      Същото като „<file1> + <file2>“.

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
bg:  (H.264 профил: {0} @L{1}.{2})

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
bg:  (HEVC профил: {0} @L{1}.{2})

en:  (aspect ratio)
bg:  (съотношение на страните)

en:  (centimeters)
bg:  (сантиметри)

en:  (fixed)
bg:  (фиксирано)

en:  (free resizing)
bg:  (свободно оразмеряване)

en:  (inches)
bg:  (инчове)

en:  (keep aspect ratio)
bg:  (запази съотношението на страните)

en:  (pixels)
bg:  (пиксели)

en:  Attachment support (more global options):
bg:  Поддръжка на прикачени файлове (още глобални опции):

en:  Chapter handling:
bg:  Боравене с епизоди (chapters):

en:  File splitting, linking, appending and concatenating (more global options):
bg:  Разделяне, свързване, разширяване и залепяне на файлове (още глобални опции):

en:  General output control (advanced global options):
bg:  Общ контрол на изхода (разширени глобални опции):

en:  Global options:
bg:  Глобални опции:

en:  Options for each source file:
bg:  Опции за всеки файл-източник:

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
bg:  Опции, които се прилагат само за пътечки с VobSub субтитри:

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
bg:  Опции, които се прилагат само за пътечки със субтитри:

en:  Options that only apply to video tracks:
bg:  Опции, които се прилагат само за видео пътечки:

en:  Other options:
bg:  Други опции:

en:  Segment info handling:
bg:  Боравене с информация за сегмента:

en:  at 0x{0:x}
bg:  на 0x{0:x}

en:  at {0}
bg:  на {0}

en:  data size {0}
bg:  размер на данните {0}

en:  day |  days
bg[0]: ден
bg[1]:  дни

en:  done
bg:  готово

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en:  size is unknown
bg:  неизвестен размер

en:  size {0}
bg:  размер {0}

en: "Commentary" flag
bg: Флаг „коментари“

en: "Commentary" flag:
bg: Флаг „коментари“:

en: "Default track" flag
bg: Флаг „пътечка по подразбиране“

en: "Default track" flag:
bg: Пътечка по подразбиране:

en: "Determine automatically" is a good choice for almost all situations.
bg: „Определи автоматично“ е добър избор за почти всяка ситуация.

en: "Enabled" flag
bg: Флаг „включено“

en: "Forced display" flag
bg: Флаг „задължително показване“

en: "Forced display" flag:
bg: Флаг „задължително“:

en: "Hearing impaired" flag
bg: Флаг „за хора с увреден слух“

en: "Hearing impaired" flag:
bg: Флаг „увреден слух“:

en: "Lacing" flag
bg: Флаг „lacing“

en: "Original language" flag
bg: Флаг „оригинален език“

en: "Original language" flag:
bg: Флаг „оригинален език“:

en: "Text descriptions" flag
bg: Флаг „текстови описания“

en: "Text descriptions" flag:
bg: Флаг „текстови описания“:

en: "Track enabled" flag
bg: Флаг „пътечката е включена“

en: "Track enabled" flag:
bg: Флаг „включена пътечка“:

en: "Visual impaired" flag
bg: Флаг „за хора с нарушено зрение“

en: "Visual impaired" flag:
bg: Флаг „увредено зрение“:

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
bg: %1 автоматично, %2 ръчно, %3 текущи

en: %1 byte (%2) | %1 bytes (%2)
bg[0]: %1 байт (%2)
bg[1]: %1 байта (%2)

en: %1 channel | %1 channels
bg[0]: %1 канал
bg[1]: %1 канала

en: %1 entry | %1 entries
bg[0]: %1 запис
bg[1]: %1 записа

en: %1 error | %1 errors
bg[0]: %1 грешка
bg[1]: %1 грешки

en: %1 pixels
bg: %1 пиксела

en: %1 warning | %1 warnings
bg[0]: %1 предупреждение
bg[1]: %1 предупреждения

en: %<1-9>n – nanoseconds with up to nine places (e.g. three places with %3n)
bg: %<1-9>n – наносекунди с до девет цифри (например три цифри с %3n)

en: %H – hours zero-padded to two places
bg: %H – часове, с водеща нула

en: %M – minutes zero-padded to two places
bg: %M – минути, с водеща нула

en: %S – seconds zero-padded to two places
bg: %S – секунди, с водеща нула

en: %h – hours
bg: %h – часа

en: %m – minutes
bg: %м – минути

en: %n – nanoseconds with nine places
bg: %n – наносекунди с девет цифри

en: %s – seconds
bg: %s – секунди

en: &Abort job
bg: &Прекрати задачата

en: &Abort jobs
bg: &Прекрати задачите

en: &Acknowledge warnings and errors
bg: &Потвърждавам грешките и предупрежденията

en: &Add
bg: &Добави

en: &Add action
bg: &Добави действие

en: &Add attachment
bg: &Добави прикачен файл

en: &Add attachments
bg: &Добави прикачени файлове

en: &Add files
bg: &Добави файлове

en: &Add source files
bg: &Добави файлове-източници

en: &Audio
bg: &Аудио

en: &Audio tracks:
bg: &Аудио пътечки:

en: &Automatically set the destination file name
bg: &Задай автоматично името на целевия файл

en: &Boundary characters:
bg: &Заграждащи символи:

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Chapter editor
bg: Редактор на &епизоди

en: &Chapter number of first created entry:
bg: &Започни номерирането от:

en: &Character set for text files:
bg: &Набор от символи за текстови файлове:

en: &Character set:
bg: &Набор от символи:

en: &Character sets
bg: &Набори от символи

en: &Clear output and reset progress
bg: &Изчисти изхода и нулирай прогреса

en: &Close
bg: &Затвори

en: &Close file
bg: &Затвори файла

en: &Close settings
bg: &Затвори настройката

en: &Close window
bg: &Затвори прозореца

en: &Code of Conduct
bg: &Кодекс на поведение

en: &Collapse all
bg: &Сгъни всичко

en: &Command line:
bg: &Командния ред:

en: &Configure available languages
bg: &Конфигуриране на наличните езици

en: &Continue identification
bg: &Продължи разпознаването

en: &Copy command line to clipboard
bg: &Копиране на командния ред в клипборда

en: &Create a new multiplex settings tab for each directory
bg: Създай &нов раздел с мултиплекс настройки за всяка директория

en: &Create file without audio track
bg: &Създай файл без аудио пътечка

en: &Default
bg: &По подразбиране

en: &Description:
bg: &Описание:

en: &Detach window
bg: &Откачи прозореца

en: &Disable all items
bg: &Изключи всички елементи

en: &Disable selected attachment | &Disable selected attachments
bg[0]: &Изключи избрания прикачен файл
bg[1]: &Изключи избраните прикачени файлове

en: &Don't scan, just add the file
bg: &Не сканирай, просто добави файла

en: &Don't use information
bg: &Не използвай информацията

en: &Download
bg: &Изтегли

en: &Duration of each entry in seconds:
bg: &Времетраене на всеки запис в секунди:

en: &Edit available actions to execute
bg: &Редактирай наличните действия за изпълнение

en: &Elide text in tab headers of tab widgets
bg: &Сгъчкай имената на разделите

en: &Enable all items
bg: &Включи всички елементи

en: &Enable selected attachment | &Enable selected attachments
bg[0]: &Включи избрания прикачен файл
bg[1]: &Включи избраните прикачени файлове

en: &Enabled
bg: &Включено

en: &Escape arguments for:
bg: &Екраниране на аргументи за:

en: &Expand all
bg: &Разгърни всички

en: &Extended language subtag:
bg: &Доп. езиков подетикет:

en: &Extraction tool
bg: &Инструмент за извличане

en: &FAQ
bg: &Често задавани въпроси

en: &File name:
bg: &Име на файла:

en: &First entry to renumber:
bg: Преномерирай &първо:

en: &Font && size:
bg: &Шрифт && размер:

en: &Free-form input
bg: &Въвеждане в свободна форма

en: &Generate sub-chapters
bg: &Генерирай подепизоди

en: &Handle all files from all directories as a single list of files
bg: Сложи &всички файлове от директориите в единичен списък

en: &Header editor
bg: &Редактор
    на метаданни

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Hex dumps:
bg: &Шестнадесетичен вид:

en: &Hidden
bg: &Скрито

en: &Individually selected components
bg: &Избиране на отделните компоненти поотделно

en: &Info tool
bg: &Инфо инструмент

en: &Input
bg: &Вход

en: &Job output
bg: &Краен резултат

en: &Job queue
bg: &Опашка от задания

en: &Language of chapter names to replace:
bg: &Език на епизодите за заместване:

en: &Language:
bg: &Език:

en: &Languages
bg: &Езици

en: &MIME type:
bg: &MIME тип:

en: &Minimum playlist duration:
bg: &Минимална продължителност на плейлиста:

en: &Mode:
bg: &Режим:

en: &Multiplexer
bg: &Мултиплексор

en: &Multiply start and end timestamps by the following factor:
bg: &Умножи начални и крайни времеви клейма със следния коефициент:

en: &Name:
bg: &Име:

en: &New
bg: &Създай нов

en: &Next chapter editor tab
bg: &Следващ раздел в „Редактор на епизоди“

en: &Next header editor tab
bg: &Следващ раздел в „Редактор на метаданни“

en: &Next info tab
bg: &Следващ инфо раздел

en: &Next job output tab
bg: &Следващ „краен резултат“ раздел

en: &Next multiplex settings
bg: &Следваща мултиплекс настройка

en: &Number of entries to renumber:
bg: &Колко епизода да се преномерират:

en: &Only enable copying of tracks with specific languages by default
bg: &По подразбиране копирай само пътечки с конкретно зададен език

en: &Only include often used entries in selections
bg: &Включи само често използваните в менюто за избор

en: &Only use the first source file that contains a video track
bg: &Използвай само първия файл-източник, съдържащ видео пътечка

en: &Open Matroska or WebM file
bg: &Отвори Matroska или WebM файл

en: &Open as new tabs in the header editor
bg: &Отвори като нови раздели в „Редактор на метаданни“

en: &Open folder
bg: &Отвори папката

en: &Open settings
bg: &Отвори настройки

en: &Open supported chapter file format
bg: &Отвори поддържан файлов формат с епизоди

en: &Ordered
bg: &Подредено

en: &Output
bg: &Изход

en: &Overwrite file
bg: &Презапиши файла

en: &Preferences
bg: &Настройки

en: &Previous chapter editor tab
bg: &Предишен раздел в „Редактор на епизоди“

en: &Previous header editor tab
bg: &Предишен раздел в „Редактор на метаданни“

en: &Previous info tab
bg: &Предишен инфо раздел

en: &Previous job output tab
bg: &Предишен „краен резултат“ раздел

en: &Previous multiplex settings
bg: &Предишна мултиплекс настройка

en: &Private use:
bg: За лични нужди:

en: &Region:
bg: &Регион:

en: &Reload
bg: &Презареди

en: &Reload file
bg: &Презареди файла

en: &Remove attachment | &Remove attachments
bg[0]: &Премахни прикачен файл
bg[1]: &Премахни прикачени файлове

en: &Remove end timestamps
bg: &Премахни крайните времеви клейма

en: &Remove file | &Remove files
bg[0]: &Премахни файл
bg[1]: &Премахни файлове

en: &Remove job | &Remove jobs
bg[0]: &Премахни задание
bg[1]: &Премахни задания

en: &Remove job from queue after completion:
bg: &Премахни заданието от опашката след като е готово:

en: &Remove selected attachment
bg: &Премахни избраните прикачени файлове

en: &Remove selected edition or chapter
bg: &Премахни избрания епизод или съвкупност

en: &Replace with normalized form
bg: &Замени с нормализирана форма

en: &Reset this value
bg: &Нулирай тази стойност

en: &Save
bg: &Запази

en: &Save attachment content to a file
bg: &Запиши съдържанието на прикаченото във файл

en: &Save output
bg: &Запази резултата

en: &Save settings
bg: &Запази настройките

en: &Scan directory for other playlists:
bg: &Сканирай папка за други плейлисти:

en: &Scan for other playlists
bg: &Сканирай за други плейлисти

en: &Script:
bg: &Писменост:

en: &Select all attachments
bg: &Избери всички прикачени файлове

en: &Select all items
bg: &Избери всички елементи

en: &Skip chapters flagged "hidden"
bg: &Пропусни епизоди отбелязани като „скрити“

en: &Skip file
bg: &Пропусни файла

en: &Sort chapters by their start and end timestamps
bg: &Сортирай епизодите по техните начални и крайни времеви клейма

en: &Start && end:
bg: &Начало и край:

en: &Start job automatically | &Start jobs automatically
bg[0]: &Започни задачата автоматично
bg[1]: &Започни задачите автоматично

en: &Start timestamp of first created entry:
bg: &Първият създаден епизод започва от:

en: &Subtitle tracks:
bg: &Пътечки със субтитри:

en: &Subtitles
bg: &Субтитри

en: &Tag editor
bg: &Таг редактор

en: &Tracks, chapters and tags:
bg: &Медийни пътечки, епизоди и тагове:

en: &Type:
bg: &Тип:

en: &UID:
bg: &Идентификатор:

en: &Use information
bg: &Използвай информацията

en: &Validate values
bg: &Провери стойностите

en: &Variants:
bg: &Разновидности:

en: &Verbosity:
bg: &Детайлност:

en: &Video
bg: &Видео

en: &Video tracks:
bg: &Видео пътечки:

en: &View output
bg: &Виж резултата

en: &Volume:
bg: Сила на &звука:

en: &When to set the language:
bg: &Кога да се зададе езика:

en: &Window
bg: &Прозорец

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
bg: при '--aspect-ratio' липсва съотношението на страните.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
bg: при '--aspect-ratio-factor' липсва коефициента на съотношението.

en: '--attachment-description' lacks the description.
bg: при '--attachment-description' липсва описание.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
bg: при '--attachment-mime-type' липсва MIME типа.

en: '--attachment-name' lacks the name.
bg: при '--attachment-name' липсва името.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
bg: при '--chapter-charset' липсва наборът от символи.

en: '--chapter-charset' may only be given once in '--chapter-charset {0}'.
bg: '--chapter-charset' може да бъде зададен само веднъж при '--chapter-charset {0}'.

en: '--chapter-charset' must be given before '--chapters' in '--chapter-charset {0}'.
bg: '--chapter-charset' трябва да бъде зададен преди '--chapters' в '--chapter-charset {0}'.

en: '--chapter-language' lacks the language.
bg: при '--chapter-language' липсва езикът.

en: '--chapter-language' may only be given once in '--chapter-language {0}'.
bg: '--chapter-language' може да бъде зададен само веднъж при '--chapter-language {0}'.

en: '--chapter-language' must be given before '--chapters' in '--chapter-language {0}'.
bg: '--chapter-language' трябва да бъде зададен преди '--chapters' в '--chapter-language {0}'.

en: '--chapters' lacks the file name.
bg: при '--chapters' липсва име на файла.

en: '--cluster-length' lacks the length.
bg: при '--cluster-length' липсва дължината.

en: '--command-line-charset' is missing its argument.
bg: На '--command-line-charset' му липсва аргумента.

en: '--cropping' lacks the crop parameters.
bg: при '--cropping' липсват параметрите за подрязване.

en: '--cue-chapter-name-format' lacks the format.
bg: при '--cue-chapter-name-format' липсва формата.

en: '--engage' lacks its argument.
bg: при „--engage“ липсва аргумент.

en: '--generate-chapters' lacks the mode.
bg: при „--generate-chapters“ липсва режим.

en: '--generate-chapters-name-template' lacks the name template.
bg: при '--generate-chapters-name-template' липсва името на шаблона.

en: '--global-tags' lacks the file name.
bg: при '--global-tags' липсва име на файла.

en: '--link-to-next' lacks the next UID.
bg: при '--link-to-next' липсва следващия идентификатор.

en: '--link-to-previous' lacks the previous UID.
bg: при '--link-to-previous' липсва предходния идентификатор.

en: '--segment-uid' lacks the segment UID.
bg: при '--segment-uid' липсва идентификатора на сегмента.

en: '--segmentinfo' lacks the file name.
bg: при '--segmentinfo' липсва име на файла.

en: '--split' lacks the size.
bg: при '--split' липсва размера.

en: '--split-max-files' lacks the number of files.
bg: при '--split-max-files' липсва броят на файловете.

en: '--title' lacks the title.
bg: при '--title' липсва заглавието.

en: '-A' and '-a' used on the same source file.
bg: '-A' и '-a' използвани върху един и същ файл-източник.

en: '-B' and '-b' used on the same source file.
bg: '-B' и '-b' използвани върху един и същ файл-източник.

en: '-D' and '-d' used on the same source file.
bg: '-D' и '-d' използвани върху един и същ файл-източник.

en: '-S' and '-s' used on the same source file.
bg: '-S' и '-s' използвани върху един и същ файл-източник.

en: '{0}' is an unsupported argument for --compression. Available compression methods are: {1}
bg: „{0}“ не е поддържан аргумент при --compression. Наличните методи за компресия са: {1}

en: '{0}' is an unsupported argument for --cues.
bg: „{0}“ не е поддържан аргумент при --cues.

en: '{0}' is missing the file name.
bg: при „{0}“ липсва името на файла.

en: '{0}' is neither a valid ISO 639-2 nor a valid ISO 639-1 code. See 'mkvmerge --list-languages' for a list of all languages and their respective ISO 639-2 codes.
bg: „{0}“ не е валиден езиков код нито по стандарта ISO 639-2, нито по ISO 639-1. Виж 'mkvmerge --list-languages' за списък с всички езици и съответните им ISO 639-2 кодове.

en: '{0}' is not a CHAPTERxx=... line.
bg: „{0}“ не е ред от типа ЕПИЗОДxx=... ред

en: '{0}' is not a CHAPTERxxNAME=... line.
bg: „{0}“ не е ред от типа ЕПИЗОДxxИМЕ=...

en: '{0}' is not a valid DVD title number.
bg: „{0}“ не е валиден номер на DVD заглавие.

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag in '{1}'. Additional information from the parser: {2}
bg: „{0}“ не е валиден езиков етикет по стандарта IETF BCP 47/RFC 5646 при „{1}“. Допълнителна информация за грешката: {2}

en: '{0}' is not a valid IETF BCP 47/RFC 5646 language tag. Additional information from the parser: {1}
bg: „{0}“ не е валиден езиков таг по стандарта IETF BCP 47/RFC 5646. Допълнителна информация за грешката: {1}

en: '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code.
bg: „{0}“ не е валиден езиков код по стандарта ISO 639-2.

en: '{0}' is not a valid append mode in '--append-mode {0}'.
bg: „{0}“ не е валиден режим за разширяване при „--append-mode {0}“.

en: '{0}' is not a valid ccTLD country code.
bg: „{0}“ не е валиден ccTLD код за държава.

en: '{0}' is not a valid file ID in '--track-order {1}'.
bg: „{0}“ не е валидно ID на файл при „--track-order {1}“.

en: '{0}' is not a valid hack.
bg: „{0}“ не е валиден хак.

en: '{0}' is not a valid language normalization mode.
bg: „{0}“ не е валиден режим за нормализация на езика.

en: '{0}' is not a valid pair of file ID and track ID in '--track-order {1}'.
bg: „{0}“ не е валидна двойка от ID на файл и ID на пътечка при „--track-order {1}“.

en: '{0}' is not a valid track ID in '--default-duration {1}'.
bg: „{0}“ не е валидно ID на пътечка при '--default-duration {1}'.

en: '{0}' is not a valid track ID.
bg: „{0}“ не е валидно ID на пътечка.

en: '{0}' is not recognized as a valid number format or it doesn't contain a valid unit ('s', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'p' or 'i') in '{1}'.
bg: „{0}“ не е разпознато като валиден формат за число или не съдържа валидна мерна единица („s“, „ms“, „us“, „ns“, „fps“, „p“ или „i“) при „{1}“.

en: '{0}' is only allowed when extracting chapters.
bg: „{0}“ е позволено само при извличането на епизоди.

en: '{0}' is only allowed when extracting tracks.
bg: „{0}“ е позволено само при извличане на пътечки.

en: '{0}' lacks a file name.
bg: при „{0}“ липсва име на файла.

en: '{0}' lacks its argument.
bg: при „{0}“ липсва аргумент.

en: '{0}' lacks the FourCC.
bg: при „{0}“ липсва FourCC.

en: '{0}' lacks the delay.
bg: при „{0}“ липсва отместването.

en: '{0}' lacks the file name.
bg: при „{0}“ липсва името на файла.

en: '{0}' lacks the parameter.
bg: при „{0}“ липсва параметър.

en: '{0}' lacks the track ID.
bg: при „{0}“ липсва ID-то на медийната пътечка.

en: '{0}' lacks the track numbers.
bg: при „{0}“ липсват номерата на пътечките.

en: '{0}' track {1}: {2}
bg: „{0}“ пътечка {1}: {2}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
bg: „{0}“: Обработка и на следните файлове: {1}

en: '{0}': You're copying an Opus track that was written in experimental mode. The resulting track will be written in final mode, but one detail cannot be recovered from a track written in experimental mode: the end trimming. This means that a decoder might output a few samples more than originally intended. You should re-multiplex from the original Opus file if possible.
bg: „{0}“: Копираш Opus пътечка, която е записана в експериментален режим. Получената пътека ще бъде записана във финален/окончателен режим, но има едно нещо, което не може да бъде възстановено от пътечка в експериментален режим: крайният trimming. Това означава, че даден декодер може да издаде няколко проби повече от първоначално предвиденото. При възможност, би било добре да ре-мултиплексваш от оригиналния Opus файл.

en: '{0}': {1}
bg: „{0}“: {1}

en: (Known element, but invalid at this position: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
bg: (Известен елемент, но невалиден на тази позиция: {0}; ID: 0x{1} размер: {2})

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
bg: (Неизвестен елемент: {0}; ID: 0x{1} размер: {2})

en: (additional part)
bg: (допълнителна част)

en: +-> Parsing the FLAC file. This can take a LONG time.
bg: +-> Анализиране на FLAC файла. Може да отнеме ДОСТА време.

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
bg: +-> Подготовка за анализ на FLAC файл: 100%

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
bg: +-> Подготовка за анализ на FLAC файл: {0}%{1}

en: , description '{0}'
bg: , описание „{0}“

en: , file name '{0}'
bg: , име на файла „{0}“

en: , position 0x{0:x}
bg: , позиция 0x{0:x}

en: , position {0}
bg: , позиция {0}

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
bg: --- Грешки, свързани със задание „%1“, започнало %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
bg: --- Краен резултат на задание {%1} започнало на %2 ---

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
bg: --- Предупреждения, свързани със задание '%1', започнало %2 ---

en: 1: all frames
bg: 1: всички кадри

en: <ChapterAtom> is missing the <ChapterTimeStart> child.
bg: На<ChapterAtom> му липсва <ChapterTimeStart>.

en: <ChapterDisplay> is missing the <ChapterString> child.
bg: На <ChapterDisplay> му липсва <ChapterString>.

en: <ChapterTrack> is missing the <ChapterTrackNumber> child.
bg: На <ChapterTrack> му липсва <ChapterTrackNumber>.

en: <Do not change>
bg: <Не променяй>

en: <No destination file>
bg: <Не е посочен целеви файл>

en: <Simple> is missing the <Name> child.
bg: На <Simple> му липсва <Name>.

en: <Simple> must contain either a <String> or a <Binary> child.
bg: <Simple> трябва да съдържа или <String>, или <Binary>.

en: <Tag> is missing the <Simple> child.
bg: На <Tag> му липсва <Simple>.

en: <Unnamed>
bg: <Неименуван>

en: <Unsaved file>
bg: <Незаписан файл>

en: A chapter starting at 0s is never considered for splitting and discarded silently.
bg: Епизод, започващ от 0 сек, никога не се взима предвид при разделяне и тихомълком се отхвърля.

en: A comma-separated list of frame/field number ranges of content to keep.
bg: Разделен със запетаи списък с диапазони от номера на кадри/полета, чието съдържание да се запази.

en: A comma-separated list of frame/field numbers after which to split.
bg: Разделен със запетаи списък с номера на кадри/полета, след които да се разделя.

en: A comma-separated list of timestamp ranges of content to keep.
bg: Разделен със запетаи списък с времеви диапазони за запазване.

en: A generic read or write failure occurred.
bg: Възникна грешка от общ характер при четенето.

en: A human-readable string specifying the codec.
bg: Четим от човека низ, посочващ кодека.

en: A human-readable track name.
bg: Четимо от човека име на пътечката.

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
bg: Задача, създаваща файла „%1“, вече е добавена в опашката със задачи.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
bg: Име за тази пътечка, която плеърите показват за да помогнат на потребителя в избора на желаната от него пътечка за възпроизвеждане. Примерно именуване: „коментари на режисьора“.

en: A problem has been detected with this installation of MKVToolNix: | Several problems have been detected with this installation of MKVToolNix:
bg[0]: Следният проблем бе установен в тази инсталация на MKVToolNix:
bg[1]: Няколко проблема бяха установени в тази инсталация на MKVToolNix:

en: A randomly generated unique ID to identify the current segment between many others (128 bits).
bg: Случайно генерирано уникално ID, служещо за идентификация на този обект сред останалите (128 бита).

en: A single Matroska block contains either a full frame (for progressive content) or a single field (for interlaced content).
bg: Единичен Matroska блок съдържа или цял кадър (за прогресивно съдържание, progressive), или цяло поле (за преплетено съдържание, interlaced).

en: A track with the ID {0} was requested but not found in the file. The corresponding option will be ignored.
bg: Пътечка с ID {0} бе заявена, но такава липсва във файла. Съответстващата опция ще бъде пренебрегната.

en: A unique, positive number unambiguously identifying the attachment within the Matroska file.
bg: Уникално и положително число, което недвусмислено идентифицира прикачения файл в Matroska файла.

en: A&cknowledge warnings/errors
bg: &Потвърди предупреждения/грешки

en: A&ppend chapters from supported file format
bg: Р&азшири епизоди от поддържан файлов формат

en: A&ppend files
bg: Раз&шири файлове

en: A&udio file:
bg: А&удио файл:

en: AAC (Advanced Audio Coding)
bg: AAC (Advanced Audio Coding – напреднало аудио кодиране)

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
bg: AAC е SBR/HE-AAC/AAC+:

en: AAC with ADIF headers
bg: AAC с ADIF headers

en: ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
bg: ALAC (Apple Lossless Audio Codec – кодек на Apple без загуби в качеството)

en: ALAC private data size mismatch
bg: Несъответствие в размера на вътрешните данни при ALAC

en: ASCII string (no special chars like Umlaute etc.)
bg: ASCII символен низ (без специални символи като умлаут и т.н.)

en: AVC/H.264 (unframed)
bg: AVC/H.264 (неструктуриран)

en: AVC/H.264 elementary streams
bg: AVC/H.264 елементарни потоци

en: AVI DV type 1
bg: AVI DV тип 1

en: Abort all running jobs and stop &immediately
bg: Прекрати всички текущи задачи и спри &незабавно

en: Abort running job
bg: Прекрати текущата задача

en: Abort running jobs
bg: Прекрати всички текущи задачи

en: Aborted by user
bg: Прекратено от потребителя

en: Aborts the program after the first warning is emitted.
bg: Прекратява програмата след появата на първото предупреждение.

en: Acknowledge &all warnings and errors
bg: Потвърждавам &всички грешки и предупреждения

en: Acknowledge &errors
bg: Потвърждавам &грешките

en: Acknowledge &warnings
bg: Потвърждавам &предупрежденията

en: Acknowledge all &errors
bg: Потвърждавам всички &грешки

en: Acknowledge all &warnings
bg: Потвърждавам всички &предупреждения

en: Actions for &all tabs
bg: Действия за &всички раздели

en: Actions for handling attachments
bg: Действия за управление на прикачени файлове

en: Actions for handling properties
bg: Действие за управление на свойства

en: Actions for handling tags and chapters
bg: Действия за управление на тагове и епизоди

en: Add &Blu-ray cover images as attachments
bg: Добавяй обложките на Blu-ray дискове като прикачени файлове

en: Add &variable
bg: Добави &променлива

en: Add additional command line options for mkvmerge
bg: Добави допълнителни опции в командния ред за mkvmerge

en: Add all files as new attachments to the current tab
bg: Добави всички файлове като прикачени файлове към сегашния таб

en: Add all files to the current multiplex settings
bg: Добави всички файлове към текущите мултиплекс настройки

en: Add as additional &parts to an existing source file
bg: Добави като допълнителни части към съществуващ файл-източник

en: Add as new &attachments to the current file
bg: Добави като нови &прикачени файлове към текущия файл

en: Add as new source fi&les to the current multiplex settings
bg: Добави като нов фа&йл-източник към текущата мултиплекс настройка

en: Add attachments
bg: Добави прикачени файлове

en: Add element
bg: Добави елемент

en: Add files as a&dditional parts
bg: Добави файлове като &допълнителни части

en: Add files from clip&board
bg: Добави файлове от &клипборда

en: Add media files
bg: Добави медийни файлове

en: Add media files as additional parts
bg: Добави медийни файлове като допълнителни части

en: Add new &sub-chapter inside
bg: Добави нов &подепизод

en: Add new c&hapter before
bg: Добави нов е&пизод преди

en: Add new ch&apter after
bg: Добави нов еп&изод след

en: Add new e&dition before
bg: Добави новa &съвкупност преди

en: Add new ed&ition after
bg: Добави нова с&ъвкупност след

en: Add new language shortcut
bg: Добавяне на нов пряк път за език

en: Add the file 'filename' as a new attachment
bg: Добави файла „filename“ като нов прикачен файл

en: Add to job &queue
bg: Добави към &опашката от задания

en: Adding chapter files
bg: Добавяне на файлове с епизоди

en: Adding directories via drag & drop or copy & paste
bg: Добавяне на директории чрез довлачване или поставяне

en: Adding files
bg: Добавяне на няколко файла

en: Adding files via drag & drop or copy & paste
bg: Добавяне на файлове чрез довлачване или поставяне

en: Adding multiple files via 'Add source files'
bg: Добавяне на няколко файла чрез „Добави файлове-източници“

en: Adding segment info files
bg: Добавяне на сегмент във файлове

en: Adding tag files
bg: Добавяне на таг файлове

en: Additional &modifications
bg: Допълнителни &промени

en: Additional command line options
bg: Допълнителни опции за команден ред

en: Additional options:
bg: Допълнителни опции:

en: Additions
bg: Допълнения

en: Adds a property with the value even if such a property already exists
bg: Добавя свойство със стойността, дори ако такова свойство вече съществува

en: After a job completes &successfully
bg: След като дадена задача завърши успешно

en: After a job exits with &warnings
bg: След като дадена задача приключи с &предупреждения

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
bg: След като дадена задача приключи с &грешка или потребителят прекрати задачата

en: After frame/field numbers
bg: След дадени кадри/полета

en: After output duration
bg: На интервали от време

en: After output size
bg: На интервали от размер

en: After specific timestamps
bg: След специфични времеви клейма

en: After the job &queue has stopped
bg: След като опашката от &задачи приключи

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
bg: След това &затвори текущите мултиплекс настройки.

en: Afterwards &leave the settings as they are.
bg: След това &остави настройките както са си.

en: Afterwards &remove all source files.
bg: След това &премахни всички файлове-източници.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
bg: След това създай &нови мултиплекс настройки и затвори текущите.

en: Algorithm
bg: Алгоритъм

en: All chapter names regardless of their language
bg: Всички имена на епизоди, независимо от езика им

en: All chapters have been removed from the file '%1'.
bg: Всички епизоди са премахнати от файл „%1“.

en: All destination files
bg: Всички целеви файлове

en: All elements in a tree-like structure
bg: Всички елементи в дървовидна структура

en: All entries
bg: Всички записи

en: All files
bg: Всички файлове

en: All following file names will be added as source files to the current multiplex settings.
bg: Следните файлове ще бъдат добавени като файлове-източници към текущите мултиплекс настройки.

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
bg: Всички тези файлове ще бъдат отворени в „Редактор на епизоди“.

en: All following file names will be opened in the header editor.
bg: Всички тези файлове ще бъдат отворени в „Редактор на метаданни“.

en: All following file names will be opened in the info tool.
bg: Всички тези файлове ще бъдат отворени в „Инфо инструмент“.

en: All header values are OK.
bg: Всичко е точно.

en: All known property names and their meaning
bg: Всички имена на свойства и техните значения

en: All occurrences of the string "<TID>" will be replaced by the track's track ID.
bg: Всички срещания на „<TID>“ ще бъдат заменени с ID-то на пътечката.

en: All supported media files
bg: Всички поддържани медийни файлове

en: All units are based on 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).
bg: Всички единици са базирани на 1024 (G = 1024^3, M = 1024^2, K = 1024).

en: Allows storing AVC/H.264 video in Video-for-Windows compatibility mode, e.g. when it is read from an AVI.
bg: Позволява съхранението на AVC/H.264 видео във Video-for-Windows режим на съвместимост, т.е. когато се чете от AVI.

en: Also if the language is 'undetermined' ('und')
bg: Също ако езикът е „неопределен“ ('und')

en: Alwa&ys create new mutliplex settings for files containing video tracks
bg: &Винаги създавай нови мултиплекс настройки за файлове, съдържащи видео пътечки

en: Alwa&ys use the action selected above and don't ask again
bg: &Винаги избирай това действие и повече не питай

en: Always &switch to the job output tool after starting one immediately
bg: Винаги &преминавай към раздел „Краен резултат“ веднага след стартиране на задачата

en: Always ask the user
bg: Винаги питай потребителя

en: Always enable copying for all tracks of the following types regardless of their language:
bg: Винаги включвай копирането на всички медия пътечки от следните типове, без значение езика им:

en: Always s&kip files
bg: Винаги &пропускай файлове

en: Always s&kip while attaching new files when attachment with same name exists
bg: Винаги пр&опускай прикачването на нов файл с име на вече прикачен такъв

en: Always scan for other playlists
bg: Винаги сканирай за други плейлисти

en: Always show the destination file controls &below tabs
bg: Показвай &лентата „целевия файл“ под всички раздели

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
bg: Винаги използвай &описание по подразбиране когато добавяш задача към опашката

en: Always use full path names even if the application is located in the same directory as the GUI.
bg: Винаги използвайте пълното име на пътя, дори и ако приложението се намира в директорията на тази програма.

en: An <attachment-selector> can have three forms:
bg: <attachment-selector> може да има три форми:

en: An ID corresponding to the codec.
bg: ID съответстващо на кодека.

en: An arbitrary description meant for the user.
bg: Произволно описание, предназначено за потребителя.

en: An attachment with the ID {0} was not found.
bg: Прикачен файл с ID {0} не бе намерен.

en: An attachment with the name '%1' is already present.
bg: Прикачен файл с името „%1“ е вече наличен.

en: An empty file name is not valid.
bg: Празно име на файл не е валидно.

en: An escaped filename corresponding to the next segment.
bg: Име (с escape-нати специални символи) на файлa за следващия сегмент.

en: An escaped filename corresponding to the previous segment.
bg: Име (с escape-нати специални символи) на файлa за предишния сегмент.

en: An example: 'movie.001.mp4', 'movie.002.mp4' and 'movie.003.mp4'
bg: Пример: „филм.001.mp4“, „филм.002.mp4“ и „филм.003.mp4“

en: An exception occurred when writing the destination file.
bg: Възникна изключение при записването на целевия файл.

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
bg: Възникна неизвестна грешка. Файлът е модифициран.

en: An unsigned integer was expected.
bg: Бе очаквано цяло положително число.

en: Any option given here will be added at the end of the mkvmerge command line.
bg: Всяка дадена тук опция ще бъде добавена в края на командния ред на mkvmerge.

en: Apart from asking the GUI can always open the dropped files as new tabs or it can always add them as new attachments to the current tab.
bg: Освен да пита, програмата може винаги да отваря довлечените файлове в нови раздели или да ги добавя като нови прикачени файлове към текущия раздел.

en: Append media files
bg: Разшири медийни файлове

en: Append to an e&xisting source file
bg: &Разшири някой от текущите файл-източници

en: Appending track {0} from file no. {1} ('{2}') to track {3} from file no. {4} ('{5}').
bg: Разширяване на пътечка {0} от файл № {1} („{2}“) към пътечка {3} от файл № {4} („{5}“).

en: Appending tracks of this type is not supported.
bg: Разширяването на пътечки от този тип не се поддържа.

en: Aspect ratio
bg: Съотношение на страните

en: Aspect ratio factor
bg: Съотношение на страните – коефициент

en: Aspect ratio type
bg: Съотношение на страните – тип

en: At least one <ChapterAtom> element is needed.
bg: Поне един <ChapterAtom> елемент е нужен.

en: Atta&chments
bg: При&качени файлове

en: Atta&chments to add:
bg: При&качени файлове за добавяне:

en: Attach &to:
bg: Прикачи &към:

en: Attach to
bg: Прикачи към

en: Attached
bg: Прикачено

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Attachment ID {0}: type '{1}', size {2} bytes
bg: ID на прикачен файл {0}: тип '{1}', размер {2} байта

en: Attachment UID
bg: Идентификатор на прикачен файл

en: Attachment extraction
bg: Извличане на прикачен файл

en: Attachment selectors
bg: Селектори за прикачени файлове

en: Attachment with same name present
bg: Присъства прикачен файл със същото име

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Attachments from &source files:
bg: Прикачени файлове от файлове-&източници:

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio bit depth
bg: Аудио – битова дълбочина

en: Audio channels
bg: Аудио канали

en: Audio output sampling frequency
bg: Изходна честота на дискретизация на звука

en: Audio properties
bg: Аудио свойства

en: Audio sampling frequency
bg: Аудио – честота на дискретизация

en: Audio track
bg: Аудио пътечка

en: Audio track %1
bg: Аудио пътечка %1

en: Audio, subtitle, chapter properties
bg: Аудио, субтитри, свойства на епизод

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
bg: Автоматично разпознаване на MIME тип за „{0}“: {1}

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
bg: Автоматично &изчиствай името на целевия файл при премахване на последния файл

en: Automatically clea&r the file title when the last file is removed
bg: Автоматично из&чиствай заглавието на файла при премахване на последния файл

en: Automatically enabling WebM compliance mode due to destination file name extension.
bg: Автоматично включване на режима за съвместимост с WebM стандарта поради разширението в името на целевия файл.

en: Automatically set the file &title from source files
bg: Задай автоматично &заглавието на файла от файловете-източници

en: Automatically set track &delays from source file name
bg: Задай автоматично &отместванията на медийните пътечки въз основа името на файла-източник

en: Available translations:
bg: Налични преводи:

en: Available version:
bg: Налична версия:

en: Available:
bg: Налични:

en: BCP 47 language tag details
bg: Подробности за езиковия етикет BCP 47

en: Before chapters
bg: Преди епизоди

en: Binary
bg: Двоичен

en: Binary (displayed as hexadecimal numbers)
bg: Бинарен (показва се като шестнадесетични числа)

en: Bit depth
bg: Дълбочина на битовете

en: Bits per channel
bg: Бита на канал

en: Bits per color channel:
bg: Битове на цветови канал:

en: Block
bg: Блок

en: Block addition ID extra data
bg: Блок добавка, ID допълнителни данни

en: Block addition ID name
bg: Блок добавка, ID име

en: Block addition ID type
bg: Блок добавка, тип ID

en: Block addition ID value
bg: Блок добавка, ID стойност

en: Block addition mapping
bg: Блок добавка, mapping

en: Block duration
bg: Продължителност на блока

en: Blu-ray index files
bg: Blu-ray индекс файлове

en: Blu-ray playlist files
bg: Blu-ray плейлист файлове

en: Blu-rays
bg: Blu-ray дискове

en: Blue color coordinate x
bg: Координата X на синия цвят

en: Blue color coordinate y
bg: Координата Y на синия цвят

en: Boolean (yes/no, on/off etc.)
bg: Булеви (да/не, включено/изключено и т.н.)

en: Both the aspect ratio and '--display-dimensions' were given.
bg: Дадено е и съотношението на страните, и '--display-dimensions'.

en: Both the aspect ratio factor and '--display-dimensions' were given.
bg: Даден е и коефициента на съотношението, и '--display-dimensions'.

en: Bottom
bg: Долу

en: Button track %1
bg: Пътечка с бутони %1

en: Buttons
bg: Бутони

en: By parts based on frame/field numbers
bg: На части (въз основа на кадри/полета)

en: By parts based on timestamps
bg: На части, от-до (въз основа на времеви клейма)

en: C&onfiguration active
bg: Активна &конфигурация

en: C&ontinue
bg: &Продължи

en: C&opy to clipboard
bg: &Копирай в клипборда

en: C&ountries && regions
bg: &Държави и региони

en: C&reate option file
bg: &Създай файл с опции

en: Calculate Adler-32 &checksums for each frame and binary element
bg: Изчисли &контролните суми Adler-32 за всеки кадър и двоичен елемент

en: Can be set for tracks containing onscreen text or foreign-language dialog.
bg: Може да бъде зададено ако пътечката съдържа текст на екрана или диалог на чужд език.

en: Can be set if the track contains commentary.
bg: Може да бъде зададено ако пътечката съдържа коментари (commentary).

en: Can be set if the track contains textual descriptions of video content suitable for playback via a text-to-speech system for a visually-impaired user.
bg: Може да бъде зададено ако в пътечката се описва видео съдържанието чрез текстови описания, подходящи за възпроизвеждане чрез система за текст-към-говор за потребители с нарушено зрение.

en: Can be set if the track is in the content's original language (not a translation).
bg: Може да бъде зададено ако пътечката е в оригиналния език (а не превод).

en: Can be set if the track is suitable for users with hearing impairments.
bg: Може да бъде зададено ако пътечката е подходяща за потребители със слухови увреждания.

en: Can be set if the track is suitable for users with visual impairments.
bg: Може да бъде зададено ако пътечката е подходяща за потребители със зрителни увреждания.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot start multiplexing
bg: Мултиплексирането не може да започне

en: Canonical form
bg: Канонична форма

en: Caught exception
bg: Засечено изключение

en: Causes mkvmerge to write a second set of identical track headers near the end of the file (after all the clusters).
bg: Кара mkvmerge да запише резервно копие на header-ите за пътечката в края на файла (след всички клъстери).

en: Certain file formats have 'title' property.
bg: Някои файлови формати имат свойството „заглавие“.

en: Certain file formats have a 'language' property for their tracks.
bg: Някои файлови формати имат свойството „език“ за техните пътечки.

en: Certain functions won't work correctly in this situation.
bg: Някои функции няма да работят правилно в тази ситуация.

en: Changes to this option will only take effect the next time the application is started.
bg: Промените в тази опция ще влязат в сила само при следващото стартиране на приложението.

en: Channel positions
bg: Позиции на каналите

en: Channels
bg: Канали

en: Chapter &number of first created entry:
bg: &Номер на първия създаден епизод:

en: Chapter <NUM:2>
bg: Епизод <NUM:2>

en: Chapter UID
bg: Идентификатор на епизод

en: Chapter editor
bg: Редактор на епизоди

en: Chapter file:
bg: Файл с епизоди:

en: Chapter generation is only possible if at least one video or audio track is copied.
bg: Генериране на епизоди е възможно, само ако се копира поне една аудио или видео пътечка.

en: Chapter language
bg: Език на епизода

en: Chapter language (IETF BCP 47)
bg: Език на епизода (IETF BCP 47)

en: Chapter mass modification
bg: Модифициране на епизоди накуп

en: Chapter numbers:
bg: Номера на епизоди:

en: Chapter parser: The EditionUID {0} is not unique and could not be reused. A new one will be created.
bg: Анализатор на епизоди: Идентификаторът {0} на съвкупността от епизоди не е уникален и не може да бъде използван повторно. Ще бъде създаден нов.

en: Chapters
bg: Епизоди

en: Chapters in fixed intervals
bg: Епизоди с фиксирани интервали

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
bg[0]: Епизоди: {0} запис
bg[1]: Епизоди: {0} записа

en: Character set
bg: Набор от символи

en: Character set:
bg: Набор от символи:

en: Charset for strings on the command line
bg: Набор от символи за текст в командния ред

en: Check for &updates
bg: Проверка за &актуализация

en: Check for available updates
bg: Провери за налични актуализации

en: Check online for available &updates
bg: Проверявай онлайн за налични &ъпдейти

en: Checking this option causes the GUI to set that compression to "none" by default for all track types when adding files.
bg: Маркирането на тази опция ще накара задаването на опция „Не компресирай“ по подразбиране за всички типове пътечки при добавянето им.

en: Clearing settings auto&matically:
bg: Авто&матично почистване на настройките:

en: Clipping of the color ranges.
bg: Изрезка от цветовите диапазони.

en: Close &all tabs
bg: Затвори &всички раздели

en: Close current settings
bg: Затвори текущите настройки

en: Close modified file
bg: Затваряне на променен файл

en: Close modified settings
bg: Затваряне на променени настройки

en: Cluster
bg: Клъстър

en: Cluster length '{0}' out of range (0..65535).
bg: Дължината на клъстъра „{0}“ е извън диапазона (0..65535).

en: Cluster length '{0}' out of range (100..32000).
bg: Дължината на клъстъра „{0}“ е извън диапазона (100..32000).

en: Cluster position
bg: Позиция на клъстера

en: Cluster timestamp
bg: Времево клеймо на клъстъра

en: Codec
bg: Кодек

en: Codec ID
bg: ID на кодека

en: Codec ID:
bg: ID на кодека:

en: Codec download URL
bg: URL адрес за изтегляне на кодека

en: Codec info URL
bg: Кодек инфо URL

en: Codec name
bg: Име на кодека

en: Codec settings
bg: Настройки на кодека

en: Codec-inherent delay
bg: Вродено в кодека отместване

en: Codec/MIME type
bg: Кодек/MIME тип

en: Color information
bg: Цветова информация

en: Color mastering meta information
bg: Метаданни за мастеринг на цветовете

en: Color matrix coefficients
bg: Коефициенти на цветова матрица

en: Color matrix coefficients:
bg: Цветова матрица (коеф.):

en: Color primaries
bg: Цветови основи (color primaries)

en: Color primaries:
bg: Цветови основи:

en: Color range
bg: Цветова гама

en: Color range:
bg: Цветова гама:

en: Color space
bg: Цветово пространство

en: Color transfer
bg: Прехвърляне на цветове

en: Completed OK
bg: Завърши, всичко е точно

en: Completed with warnings
bg: Завърши с предупреждения

en: Compression failed: {0}
bg: Компресията се провали: {0}

en: Compression:
bg: Компресия:

en: Container
bg: Контейнер

en: Content
bg: Съдържание

en: Content compression
bg: Компресия на съдържанието

en: Content encoding
bg: Кодировка на съдържанието

en: Content encodings
bg: Кодировки на съдържанието

en: Content encryption
bg: Криптиране на съдържанието

en: Content size:
bg: Размер на съдържанието:

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
bg: Конвертира текстови субтитри към този набор от символи (по подразбиране: UTF-8).

en: Converting the chapters to XML failed: %1
bg: Конвертирането на епизодите в XML е неуспешно: %1

en: Cop&y this item:
bg: Копира&й този елемент:

en: Cop&y to other tab
bg: Копира&й в друг раздел

en: Copy &destination file's name to file title
bg: Копирай името на &целевия файл като заглавие на файла

en: Copy &first source file's name to file title
bg: Копирай името на първия файл-&източник като заглавие на файла

en: Copy attachment
bg: Копирай прикачения файл

en: Copy file &title to destination file name
bg: Копирай &заглавието на файла като име на целевия файл

en: Copy item
bg: Копирай елемента

en: Could not find gptzr when appending. {0}
bg: Не може да се намери gptzr при прибавяне. {0}

en: Could not find the next Ogg page. This indicates a damaged Ogg/Ogm file. Will try to continue.
bg: Следващата Ogg страница не може да бъде намерена. Това е индикация за повреден Ogg/Ogm файл. Ще бъде направен опит да се продължи.

en: Could not open '{0}' for reading.
bg: „{0}“ не може да бъде отворен за четене.

en: Could not open the timestamp file '{0}' for writing ({1}).
bg: Файлът с времеви клейма „{0}“ не може да бъде отворен за писане ({1}).

en: Could not open/read the file '{0}'.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен/прочетен.

en: Could not write to the destination file: {0} ({1})
bg: Записването на целевия файл не е възможно: {0} ({1})

en: Cover image
bg: Обложка

en: Create WebM compliant file
bg: Създай съвместим с WebM стандарта файл

en: Create a WebM compliant file.
bg: Създай съвместим с WebM стандарта файл.

en: Create a new multiplex settings tab for each directory
bg: Създай нов раздел с мултиплекс настройки за всяка директория

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
bg: Създайте нов файл или отворете съществуващ чрез падащото меню на „Мултиплексор“, бутона по-долу или просто като го довлечете тук.

en: Create file without audio track
bg: Създай файл без аудио пътечка

en: Create new &multiplex settings and add to those
bg: Добави файловете в &нова мултиплекс настройка

en: Create new multiplex settings for &each file
bg: Създай нов &таб за всеки от файловете

en: Create new settings
bg: Създай нови настройки

en: Create one new multiplex settings tab and add all files there
bg: Добави всички файлове в общ раздел с мултиплекс настройки

en: Create one new multiplex settings tab for each file
bg: Създай нов раздел с мултиплекс настройки за всеки файл

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
bg: Създаването на папка „{0}“ се провали: {1}

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
bg: Параметрите за подрязване не са предоставени във вида <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> например 0:10,5,10,5 (използван аргумент: „{0}“).

en: Cropping:
bg: Подрязване:

en: Cue name format:
bg: Епизоди от маркиращ файл:

en: Current command line
bg: Текущ команден ред

en: Current date && time in ISO 8601 format
bg: Текущата дата &и час в ISO 8601 формат

en: Current job
bg: Текуща задача

en: Current value:
bg: Сегашна стойност:

en: Current version:
bg: Сегашна версия:

en: Currently no newer version is available online.
bg: Към момента няма налична нова версия онлайн.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
bg: Към момента единствено някои формати за субтитри се компресират със zlib алгоритъма.

en: D&uplicate selected edition or chapter
bg: &Направи копие на избрания епизод или съвкупност

en: DTS header information changed! - New format:
bg: Заглавието на DTS е променено! - Нов формат:

en: DTS/DTS-HD (Digital Theater System)
bg: DTS/DTS-HD (Digital Theater System – цифрова кино система)

en: DV video format
bg: DV видео формат

en: DVB subtitles
bg: DVB субтитри

en: DVD title number:
bg: Номер на DVD заглавие:

en: DVDs
bg: DVD-та

en: Data size
bg: Размер на данните

en: Date
bg: Дата

en: Date & time
bg: Дата и час

en: Date added
bg: Добавено на

en: Date finished
bg: Завършено на

en: Date started
bg: Започнато на

en: Deactivating this checkbox is a way to disable a configuration temporarily without having to change its parameters.
bg: Деактивирането на тази отметка позволява временно изключване на конфигурацията без да се променят нейните параметри.

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default IETF BCP 47 language editing &mode:
bg: Режим по &подразбиране за редактиране на езика:

en: Default additional co&mmand line options:
bg: Допълнителни опции за ко&мандния ред по подразбиране:

en: Default duration
bg: Продължителност по подразбиране

en: Default duration/FPS:
bg: Кадри в секунда:

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Default subtitle &charset to set:
bg: Наборът от символи на су&бтитрите по подразбиране:

en: Default track
bg: Пътечка по подразбиране

en: Default track languages to set
bg: Език на пътечките по подразбиране

en: Default values
bg: Стойности по подразбиране

en: Defaults for jobs saving info tool output to text files
bg: Настройки по подразбиране при запазване на информацията в текстов файл

en: Defaults for new chapter entries
bg: Стойности по подразбиране за нови епизоди

en: Defaults for new multiplex settings
bg: Опции по подразбиране за нови мултиплекс настройки

en: Defaults for newly added tracks
bg: По подразбиране за новодобавените пътечки

en: Delay
bg: Отместване

en: Delay (in ms):
bg: Отместване (в милисек):

en: Delay built into the codec during decoding in ns.
bg: Отместване, вградено в кодека в наносек.

en: Delay the chapters' timestamps by a couple of ms.
bg: Отмести времевите клейма на епизодите с няколко милисекунди.

en: Delay this track's timestamps by a couple of ms.
bg: Отмести тази пътечка спрямо останалите с няколко милисекунди.

en: Delete all occurrences of a property
bg: Изтрива всички срещания на дадено свойство

en: Delete one or more attachments
bg: Изтрий един или повече прикачени файла

en: Delete source files for multiplexer jobs
bg: Изтрий файловете, използвани като файлове източници в мултиплексора

en: Depending on the setting below this language can also be used if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
bg: В зависимост от настройката по-долу, този език може да се използва и ако езикът във файла-източник е „неопределен“ (undetermined).

en: Depending on this setting the language can also be derived from the file name if the language in the source file is 'undetermined' ('und').
bg: В зависимост от тази настройка, езикът може да бъде извлечен от името на файла дори и да е зададен като неопределен („und“).

en: Deriving track languages
bg: Извличане на език на пътечка

en: Deriving track languages from file names
bg: Извличане на език на пътечка от името на файла

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Destination directory
bg: Целева папка

en: Destination file
bg: Целеви файл

en: Destination file name
bg: Име на целевия файл

en: Destination file name: %1
bg: Име на целевия файл: %1

en: Destination file:
bg: Целеви файл:

en: Details
bg: Подробности

en: Detect file name se&quences when adding multiple files
bg: Засичане на последователности в имената на файловете при добавяне на няколко файла

en: Determine automatically
bg: Определи автоматично

en: Development hacks
bg: В процес на разработка

en: Di&sable all attachments
bg: &Изключи всички прикачени файлове

en: Directory
bg: Директория

en: Directory &relative to first source file's directory:
bg: Целева папка спрямо тази на файла-източник:

en: Directory:
bg: Директория:

en: Disable "de&fault track" flag for subtitle tracks
bg: Изключване на флага „пътечка по по&дразбиране“ за субтитрите

en: Disable &tooltips
bg: Изключване на &пояснителния текст

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
bg: Изключване на допълнителна к&омпресия без загуби за всички видове пътечки

en: Disable scaling for &high DPI displays
bg: Изключи мащабирането за дисплеи с &висока резолюция

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disables lacing for all tracks.
bg: Изключва lacing за всички пътечки.

en: Display height
bg: Височина при показване

en: Display width
bg: Широчина при показване

en: Display width/height:
bg: Резолюция при показване:

en: Do not show hex dumps
bg: Без показване в шестнадесетичен вид

en: Do not split
bg: Не разделяй

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
bg: Сигурен ли си, че искаш да прекратиш всички текущи задачи?

en: Do you really want to abort this job?
bg: Наистина ли искаш да прекратиш тази задача?

en: Do you really want to add '%1' as another attachment?
bg: Наистина ли искаш да добавиш „%1“ като допълнителен прикачен файл?

en: Do you want to continue and risk overwriting the file?
bg: Искаш ли да продължиш и да рискуваш файлът да бъде презаписан?

en: Do you want to continue?
bg: Искаш ли да продължиш?

en: Do you want to overwrite the file?
bg: Искаш ли да презапишеш файла?

en: Document type
bg: Тип на документа

en: Document type read version
bg: Тип на документа – версия за четене

en: Document type version
bg: Тип на документа – версия

en: Dolby Digital/Dolby Digital Plus (AC-3, E-AC-3)
bg: Dolby Digital/Dolby Digital Plus аудио (AC-3, E-AC-3)

en: Don't escape
bg: Без екраниране

en: Don't generate chapters
bg: Не генерирай епизоди

en: Don't show this message again.
bg: Не показвай това съобщение отново.

en: Don't stop processing at the first cluster.
bg: Не спирай на обработката на първия клъстер.

en: Done scanning playlists.
bg: Сканирането на плейлисти е готово.

en: Done.
bg: Готово.

en: Download URL:
bg: URL адрес за изтегляне:

en: Downloading release information
bg: Изтегляне на информация за релийза

en: Drop last entry from imported &Blu-ray playlists if it's near the end
bg: Игнорирай последния запис от импортираните &Blu-Ray плейлисти, ако е близо до края

en: Drops all HD extensions from an audio track and keeps only its lossy core.
bg: Премахва всички HD разширения на аудио пътечката и запазва само компресираното ѝ със загуби ядро.

en: Duration
bg: Продължителност

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: E&dit in corresponding tool and remove from queue
bg: Реда&ктирай в съответния инструмент и премахни от опашката

en: E&nable all attachments
bg: &Включи всички прикачени файлове

en: E&xecute now
bg: &Изпълни сега

en: E&xit
bg: И&зход

en: E&xtensions:
bg: Раз&ширения:

en: EBML head
bg: EBML заглавка (EBML head)

en: EBML read version
bg: EBML версия за четене

en: EBML version
bg: EBML версия

en: EBML void
bg: EBML дупка (EBML void)

en: Each part is then matched against the list of languages selected below to determine whether or not to use it as the track language.
bg: След това всяка част се съпоставя с избраните от списъка по-долу езици, за да се определи дали или не да се използва като език за пътечката.

en: Each range consists of a start and end frame/field number with a '-' in the middle, e.g. '157-238'.
bg: Всеки диапазон се състои от две числа – начален и краен номер на поле/кадър, разделени с тире по средата, например „157-238“.

en: Each range consists of a start and end timestamp with a '-' in the middle, e.g. '00:01:15-00:03:20'.
bg: Всеки диапазон се състои от начално и крайно времево клеймо, разделени с тире по средата, например „00:01:15-00:03:20“.

en: Edit language
bg: Редактиране на езика

en: Edit language shortcut
bg: Редактиране на пряк път за език

en: Edition UID
bg: Идентификатор на съвкупност

en: Edition entry
bg: Съвкупност от епизоди

en: Edition/Chapter
bg: Съвкупност/Епизод

en: Either fix the error or remove the configuration before closing the preferences dialog.
bg: Трябва или да оправиш тази грешка, или да премахнеш конфигурацията преди да затвориш прозореца с настройки.

en: Either the file format or the audio codec is not supported.
bg: А може и файловият формат или аудио кодекът да не са поддържани.

en: Either the word 'all' which selects all chapters or a comma-separated list of chapter numbers before which to split.
bg: Или думата „all“, която избира всички епизоди, или разделен със запетаи списък с номер на епизоди, преди които да се разделя.

en: Element ID:
bg: ID на елемента:

en: Elements
bg: Елементи

en: Enable appending and splitting FLAC tracks.
bg: Разрешаване на залепване и разделяне на FLAC пътечки.

en: Enable copying of items by their type
bg: Позволи копиране на елементи според типа им

en: Enable copying of tracks by their language
bg: Позволи копиране на елементи според езика им

en: Enable dialog &normalization gain removal for audio tracks
bg: Включен диалога за премахване &нормализиране усилването на аудио пътечките

en: Enable language codes from &ISO 639-3 && 639-5
bg: Покажи и езикови кодове &от ISO 639-3 и 639-5

en: Enabled
bg: Включено

en: Enables splitting of the output into more than one file.
bg: Позволява крайният резултат да бъде разделен на два или повече файла.

en: Enables the creation of byte-identical files if the same source files with the same options and the same seed are used.
bg: Позволява създаването на идентични по байтове файлове, ако се използват едни и същи файлове-източници и еднакви настройки.

en: Enabling items
bg: Включване на пътечки

en: Encryption algorithm
bg: Алгоритъм за криптиране

en: Encryption key ID
bg: ID на ключ за криптиране

en: End
bg: Край

en: Ensure the file name is &unique
bg: Подсигури &уникалност на името на файла

en: Enter job description
bg: Въведи описание на задачата

en: Enter predefined split duration
bg: Предварително задаване на време за разделяне

en: Enter predefined split size
bg: Предварително задаване на размер за разделяне

en: Enter predefined track name
bg: Предварително задаване на име на пътечка

en: Error
bg: Грешка

en: Error details: %1.
bg: Подробности за грешката: %1.

en: Error executing mkvmerge
bg: Грешка при изпълнението на mkvmerge

en: Error in line {0}: expected a SRT timestamp line but found something else. Aborting this file.
bg: Грешка на ред {0}: би трябвало да има SRT времево клеймо, но няма. От тук нататък файлът ще бъде игнориран.

en: Error in line {0}: expected subtitle number and found some text.
bg: Грешка на ред {0}: очакван номер на субтитра вместо текст.

en: Error loading settings file
bg: Грешка при зареждането на файла с настройки

en: Error message from the parser: %1
bg: Съобщение за грешка от парсера: %1

en: Error parsing a MPEG PS packet during the header reading phase. This stream seems to be badly damaged.
bg: Грешка при анализирането на MPEG-PS пакет по време на фазата на четене на header частта. Този поток изглежда сериозно повреден.

en: Error parsing the chapters in '{0}': some mandatory elements are missing.
bg: Грешка при анализ на епизодите при „{0}“: липсват някои задължителни елементи.

en: Error parsing the tags in '{0}': some mandatory elements are missing.
bg: Грешка при анализ на таговете при „{0}“: липсват някои задължителни елементи.

en: Error playing audio
bg: Грешка при възпроизвеждане на аудиото

en: Error reading Matroska file
bg: Грешка при четенето на Matroska файла

en: Error reading from the file '{0}'.
bg: Грешка при четенето от файла „{0}“.

en: Error writing Matroska file
bg: Грешка при записването на Matroska файла

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
bg: Грешка: Файлът-източник не може да бъде отворен {0} ({1}).

en: Error: No EBML head found.
bg: Грешка: Не бе намерена EBML заглавка (EBML head).

en: Error: no destination file name was given.
bg: Грешка: не е зададено име на целевия файл.

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Even if no audio tracks are present
bg: Дори и при отсъствието на аудио пътечки

en: Even if there were errors
bg: Дори и да е имало грешки

en: Even if there were warnings
bg: Дори и да е имало предупреждения

en: Example
bg: Пример

en: Examples
bg: Примери

en: Examples: 01:00:00 (after one hour) or 1800s (after 1800 seconds).
bg: Например: 01:00:00 (след един час) или 1800s (след 1800 секунди).

en: Examples: 01:00:00,01:30:00 (after one hour and after one hour and thirty minutes) or 180s,300s,00:10:00 (after three, five and ten minutes).
bg: Например: 01:00:00,01:30:00 (след един час и след един час и тридесет минути) или 180s,300s,00:10:00 (след три, пет и десет минути).

en: Executable files
bg: Изпълними файлове

en: Executable not found
bg: Изпълнимият файл не бе намерен

en: Execute a program
bg: Изпълнение на програмата

en: Execute action after next &job completion
bg: Изпълни действието след завършване на следващата &задача

en: Execute action when the &queue completes
bg: Изпълни действието при завършване на &опашката

en: Execute program '%1'
bg: Изпълни програма '%1'

en: Executes the action immediately.
bg: Изпълнява действието веднага.

en: Executing actions
bg: Изпълнение на действия

en: Executing actions after certain events
bg: Изпълнение на действия при определени случаи

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
bg: Изходен код (0: добре, 1: появиха се предупреждения, 2: възникнаха грешки)

en: Exports the chapter information in the simple format used in OGM tools (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).
bg: Изнася информацията за епизодите в простия формат за епизоди, използван в инструментите за OGM (CHAPTER01=... CHAPTER01NAME=...).

en: Extended language subtag
bg: Допълнителен езиков подетикет

en: Extract the data to a raw file.
bg: Извлечи данните в суров файл.

en: Extracted the aspect ratio information from the HEVC video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
bg: Информацията за съотношението на страните е извлечена от видео данните на HEVC и резолюцията на показване е зададена на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG-4 layer 10 (AVC) video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
bg: Информацията за съотношението на страните е извлечена от видео данните на MPEG-4 layer 10 (AVC) и резолюцията на показване е зададена на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the MPEG4 layer 2 video data and set the display dimensions to {0}/{1}.
bg: Информацията за съотношението на страните е извлечена от видео данните на MPEG4 layer 2 и резолюцията на показване е зададена на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the Theora video headers and set the display dimensions to {0}/{1}.
bg: Информацията за съотношението на страните е извлечена от видео метаданните на Theora и резолюцията на показване е зададена на {0}/{1}.

en: Extracted the aspect ratio information from the video bitstream and set the display dimensions to {0}/{1}.
bg: От видео битстрийма е извлечена информацията за съотношение на страните и резолюцията на показване бе зададена на {0}/{1}.

en: Extraction tool
bg: Инструмент за извличане

en: FLAC (Free Lossless Audio Codec)
bg: FLAC (Free Lossless Audio Codec – безплатен кодек без загуби в качеството)

en: Failed
bg: Провали се

en: Failed to create the file '{0}': {1}
bg: Не може да се създаде файла „{0}“: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
bg: Не може да се създаде файла „{0}“: {1} ({2})

en: Failed to create the temporary file '{0}': {1}
bg: Грешка при създаването на временен файл „{0}“: {1}

en: Family UID
bg: Идентификатор на семейство

en: Fi&le name:
bg: Име на &файла:

en: Fi&le title:
bg: &Заглавие на файла:

en: File && track colors
bg: Цветови връзки файл-пътечка

en: File '{0}': container: {1}
bg: Файл „{0}“: контейнер: {1}

en: File '{0}': unsupported container: {1}
bg: Файл „{0}“: неподдържан контейнер: {1}

en: File UID
bg: Идентификатор на файла

en: File description
bg: Описание на файла

en: File has not been modified
bg: Файлът не е модифициран

en: File name
bg: Име на файла

en: File name:
bg: Име на файла:

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: File parsing failed
bg: Грешка при анализ на файла

en: File size
bg: Файлов размер

en: File types such as MPEG program and transport streams (.vob, .m2ts) require parsing a certain amount of data in order to detect all tracks contained in the file.
bg: При файлови формати от рода на MPEG-PS и MPEG-TS (.vob, .m2ts) се изисква анализиране на известно количество данни за да бъдат засечени всички съдържащи се във файла медийни пътечки.

en: File/Segment linking
bg: Свързване на файл/сегмент

en: Files cannot be appended to themselves. The argument for '--append-to' was invalid.
bg: Файлове не могат да се прикачат към самите себе си. Аргументът за '--append-to' е невалиден.

en: Finished at:
bg: Приключено на:

en: First chapter name regardless of its language
bg: Първото име на епизод, независимо от езика му

en: Five- to eight-letter language codes are currently not supported.
bg: 5 до 8-буквени езикови кодове към момента не се поддържат.

en: Fix bitstream timing info
bg: Коригирай времевата информация в битовия поток

en: Fixed-sized lacing
bg: Lacing с фиксиран размер

en: Flags
bg: Флагове

en: Flags:
bg: Флагове:

en: Flash Video
bg: Флаш видео

en: Floating point number
bg: Число с плаваща запетая

en: For all frames
bg: За всички кадри

en: For an in-depth explanantion of file/segment linking and this feature please read mkvmerge's documentation.
bg: За по-задълбочено обяснение за това как работи свързването на файлове/сегменти, моля прочетете документацията на mkvmerge.

en: For each directory a new multiplex settings tab can be created. All files from that directory will be added to this new tab. The configuration about dragging & dropping/copying & pasting files is ignored in this case.
bg: За всяка директория да бъде създаден нов раздел с мултиплекс настройки. Всички файлове от тази директория ще бъдат добавени към този раздел. Конфигурацията за довлачване/поставяне на файлове бива пренебрегната в този случай.

en: For example, a file containing audio tracks but no video tracks will be inserted before the first file that contains neither video nor audio tracks.
bg: Например, файл, съдържащ само аудио пътечки без видео, ще бъде добавен преди файл, нямащ нито аудио, нито видео пътечки.

en: Force EBML style lacing.
bg: Принудителен lacing в EBML стил.

en: Force Xiph style lacing.
bg: Принудителен lacing в Xiph стил.

en: Forced display
bg: Принудително показване

en: Forces the default duration or number of frames per second for a track.
bg: Задава продължителността по подразбиране или броя на кадрите в секунда за дадената медийна пътечка.

en: Four-letter language codes are reserved for future use and not supported.
bg: Четирибуквени езикови кодове са запазени за бъдеща употреба и не се поддържат.

en: FourCC: Invalid track ID in '{0} {1}'.
bg: FourCC: Невалидно ID на пътечката при „{0} {1}“.

en: FourCC: Missing track ID in '{0} {1}'.
bg: FourCC: Липсва ID на пътечката при „{0} {1}“.

en: Frame
bg: Кадър

en: Frame #%1
bg: Кадър №%1

en: Frame number
bg: Номер на кадъра

en: Frame rate
bg: Честота на кадрите

en: Frame size #%1: %2
bg: Размер на кадър №%1: %2

en: Frame with size {0}{1}{2}
bg: Кадър с размер {0}{1}{2}

en: Frames/fields:
bg: Кадри/полета:

en: Frame{0}{1}
bg: Кадър{0}{1}

en: Free-form edit field for user defined options for this track.
bg: Поле, в което потребителят в свободна форма може да дефинира допълнителни опции за пътечката.

en: Free-form input
bg: Въвеждане в свободна форма

en: GUI
bg: GUI (графичен потребителски интерфейс)

en: General
bg: Общи

en: General options
bg: Общи настройки

en: General variables
bg: Общи променливи

en: Generate sub-chapters
bg: Генерирай подепизоди

en: Generating a number of chapters spaced evenly apart
bg: Създаване на определен брой равномерно разпределени епизоди

en: Generating chapters:
bg: Генериране на епизоди:

en: Global options
bg: Глобални настройки

en: Global output control
bg: Глобален контрол на крайния резултат

en: Global tags
bg: Глобални тагове

en: Global tags:
bg: Глобални тагове:

en: Global tags: {0} entry | Global tags: {0} entries
bg[0]: Глобални тагове: {0} запис
bg[1]: Глобални тагове: {0} записа

en: Green color coordinate x
bg: Координата X на зеления цвят

en: Green color coordinate y
bg: Координата Y на зеления цвят

en: HD-DVD subtitles
bg: HD-DVD субтитри

en: HDMV TextST subtitles
bg: HDMV TextST субтитри

en: HEVC/H.265 elementary streams
bg: HEVC/H.265 елементарни потоци

en: Handle all files from all directories as a single list of files
bg: Сложи всички файлове от директориите в единичен списък

en: Header &editor
bg: &Редактор на метаданни

en: Header editor
bg: Редактор на метаданни

en: Header validation
bg: Валидация на метаданните

en: Height of the encoded video frames in pixels.
bg: Височина в пиксели на кодираните видео кадри.

en: Hibernate the computer
bg: Сложи компютъра в режим на хибернация

en: Hidden
bg: Скрито

en: Higher priority
bg: По-висок приоритет

en: Highest priority
bg: Най-висок приоритет

en: IETF BCP 47 &normalization mode:
bg: IETF BCP 47 режим на &нормализация:

en: ISO 639-1 code
bg: ISO 639-1 код

en: ISO 639-2 code
bg: ISO 639-2 код

en: ISO 639-3 code
bg: ISO 639-3 код

en: If a range's start number is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
bg: Ако началният номер в диапазона е предхождан от „+“, тогава съдържанието от диапазона ще бъде записано в същия файл като това от предходния диапазон. Иначе ще бъде създаден нов файл за този диапазон.

en: If a range's start timestamp is prefixed with '+' then its content will be written to the same file as the previous range. Otherwise a new file will be created for this range.
bg: Ако началното времево клеймо в диапазона е предхождано от „+“, тогава съдържанието от диапазона ще бъде записано в същия файл като това от предходния диапазон. Иначе ще бъде създаден нов файл за този диапазон.

en: If a start number is left out then the previous range's end number is used, or the start of the file if there was no previous range.
bg: Ако начално число е пропуснато, тогава се използва числото от края на предишния диапазон, или в случай, че такъв липсва – началото на файла.

en: If a start timestamp is left out then the previous range's end timestamp is used, or the start of the file if there was no previous range.
bg: Ако в даден диапазон начално времево клеймо бъде пропуснато, тогава се използва крайното от предишния диапазон, или началото на файла, в случай че това е първият диапазон.

en: If any of these checkboxes is checked, the action will be executed when the corresponding condition is met.
bg: Ако някоя от тези отметки е отбелязана, действието ще бъде извършено щом съответното условие е изпълнено.

en: If audio tracks are present but none is enabled
bg: Ако има налични аудио пътечки, но никоя не е включена

en: If checked, additional buttons for moving selected entries up and down will be shown next to several list views.
bg: Ако тази опция е включена, до няколко типа списъци ще се появят допълнителни два бутона за местене на избран елемент нагоре-надолу.

en: If checked, only the list of often used entries will be included in the selections in the program.
bg: Ако е отбелязано, единствено списъкът вдясно с избраните „често използвани“ ще се показва в падащите менюта за избор в програмата.

en: If checked, the GUI will not show helpful usage tips in popup windows while hovering over a control — such as this one.
bg: Ако е активирано, при доближаване с мишката няма да виждате кутийки с полезна информация като тази.

en: If checked, the program makes sure the suggested destination file name is unique by adding a number (e.g. ' (1)') to the end of the file name.
bg: Ако е отбелязано, програмата ще се погрижи предложеното име за целеви файл да не съвпада с името на някой вече съществуващ файл като добавя число (например „(1)“) в края на името.

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
bg: Ако е отбелязано, програмата ще иска потвърждение преди прекратяването на текуща задача.

en: If checked, the program will ask for confirmation before closing or reloading tabs that have been modified.
bg: Ако е отбелязано, програмата ще иска потвърждение преди затваряне или презареждане на табове, които са били модифицирани.

en: If disabled, all files selected for adding will always be added regardless of their names.
bg: Ако е изключено, всички избрани за добавяне файлове винаги ще се добавят независимо от имената им.

en: If disabled, files and tracks will be inserted after all existing files and tracks.
bg: Ако е изключено, новодобавените файлове и пътечки просто ще бъдат сложени най-накрая, след текущите файлове и пътечки.

en: If enabled, all subtitle tracks will have their "default track" flag set to "no" when they're added.
bg: Ако е включено, при добавяне на пътечки със субтитри, флагът им „пътечка по подразбиране“ ще бъде със стойност „Не“.

en: If enabled, automatic scaling for high DPI displays will be disabled.
bg: Ако е активирано, автоматичното мащабиране за дисплеи с висока резолюция (високо DPI) ще бъде деактивирано.

en: If enabled, files and tracks will be sorted by track types when they're added to multiplex settings.
bg: Ако е включено, файловете и пътечките ще бъдат сортирани по типа на пътечките при добавянето им в мултиплекс настройки.

en: If enabled, small colored boxes will be shown in the file and track lists as a visual clue to help associating tracks with the files they come from.
bg: Ако е включено, малки едноцветни кутийки ще бъдат показвани пред името на всеки файл и всяка пътечка. Чрез тази „визуална подсказка“ по-лесно се разбира коя пътечка от кой файл идва.

en: If enabled, the GUI will analyze the file names when you add multiple files at once.
bg: Ако е включено, програмата ще анализира имената на файловете при добавяне на няколко файла наведнъж.

en: If enabled, the GUI will automatically switch to the job output tool whenever you start a job (e.g. by pressing "start multiplexing").
bg: Ако е включено, интерфейсът автоматично ще превключва към инструмента за краен резултат всеки път щом се стартира ново задание (например след натискане на „Започни мултиплексиране“).

en: If enabled, the GUI will remove completed jobs older than the configured number of days no matter their status on exit.
bg: Ако тази опция е включена, готовите задачи по-стари от зададения брой дни ще бъдат премахвани, независимо от състоянието им при приключване.

en: If enabled, the GUI will use legacy MIME types when detecting the MIME type of font attachments instead of the current standard MIME types.
bg: Ако е включено, при засичане на MIME типа на прикачен шрифт програмата ще използва старите MIME типове вместо текущите стандартни MIME типове.

en: If enabled, the destination file name controls will always be visible no matter which tab is currently shown.
bg: Ако е включено, лентата „целеви файл“ ще е винаги видима в долната част на програмата, без значение на кой раздел си в момента.

en: If enabled, the first tab in the "job output" tool will not be cleared when a new job starts.
bg: Ако тази опция е включена, първият раздел в инструмента „краен резултат“ няма да бъде почистен при стартиране на нова задача.

en: If enabled, the largest cover image of a Blu-ray will be added as an attachment when adding a Blu-ray playlist.
bg: Ако е включено, при добавяне на Blu-ray плейлист най-голямото изображение-обложка от Blu-ray диска ще бъде добавено като прикачен файл.

en: If enabled, the names of tab headers will be shortened so that all tab headers fit into the window's width.
bg: Ако е активирано, имената на разделите ще бъдат съкратени, така че всички бутончета с раздели да се поберат в широчината на прозореца.

en: If enabled, the program will ask for confirmation before overwriting files and jobs.
bg: Ако е отбелязано, програмата ще иска потвърждение преди преди презаписване на файлове и задания.

en: If enabled, the program will check online whether or not a new release of MKVToolNix is available on the home page.
bg: Ако е активирано, при стартиране програмата ще проверява онлайн дали има налична за изтегляне нова версия на MKVToolNix.

en: If enabled, tracks of this type will always be set to be copied regardless of their language.
bg: Ако е включено, пътечки от този тип винаги ще бъдат маркирани за копиране, без значение от езика им.

en: If given then you may use up to nine digits after the decimal point.
bg: Ако присъства, може да се използват до 9 цифри след десетичната точка.

en: If it contains the word 'DELAY' followed by a number, this number is automatically put into the 'delay' input field for any audio track found in the file.
bg: Ако съдържа думата „DELAY“ последвана от число, това число автоматично се слага в полето „отместване (в милисек)“ за всяка аудио пътечка, намерена във файла.

en: If left empty then the track's original stereo mode will be kept or, if it didn't have one, none will be set at all.
bg: Ако се остави празно, тогава ще бъде запазен оригиналният стерео режим, или ако такъв липсва – няма въобще да бъде задаван.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
bg: Ако не бъде посочена мерна единица, „fps“ ще се използва по подразбиране.

en: If no video track is output no splitting will occur.
bg: Ако видео пътечката не се показва, няма да има разделяне.

en: If nothing is entered then '%p - %t' will be used.
bg: Ако нищо не е въведено, тогава „%p - %t“ ще бъде използвано по подразбиране.

en: If nothing is entered, chapters will be generated but no name will be set.
bg: Ако не е въведено нищо, епизодите ще бъдат генерирани, но без имена.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
bg: Ако е избрано „определи автоматично“, mkvmerge ще прецени дали има нужда да компресира и ако да – кой алгоритъм да използва за съответния тип пътечка.

en: If set to 'no' then the selected tracks will not be copied to the destination file.
bg: Ако изберете „не“, тогава съответните пътечки няма да бъдат копирани в целевия файл.

en: If such a sequence is detected, only the first file is added while the second and following files in the sequence are appended to the first one.
bg: Ако такава последователност бъде засечена, само първият файл бива добавен, а останалите файлове от поредицата биват добавените като разширение на първия.

en: If the OGM format is used and the file's character set is not recognized correctly then this option can be used to correct that.
bg: Ако се използва OGM формата и наборът от символи не може да бъде правилно разпознат, тогава тази опция може да се използва за да поправи това.

en: If the source file contains no such property for a subtitle track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
bg: Ако файлът-източник не съдържа такова свойство за пътечка със субтитри, тогава езикът може да бъде извлечен от името на файла, ако съвпада с определен модел (например „...[bul]...“ за български).

en: If the source file contains no such property for a video track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
bg: Ако файлът-източник не съдържа такова свойство за видео пътечка, тогава езикът може да бъде извлечен от името на файла, ако съвпада с определен модел (например „...[ger]...“ за немски).

en: If the source file contains no such property for an audio track, then the language can be derived from the file name if it matches certain patterns (e.g. '…[ger]…' for German).
bg: Ако файлът-източник не съдържа такова свойство за аудио пътечка, тогава езикът може да бъде извлечен от името на файла, ако съвпада с определен модел (например „...[bul]...“ за български).

en: If there are more entries than configured colors, random colors will be used temporarily.
bg: Ако добавените файлове надвишават конфигурираните тук цветове, временно ще се използват случайни цветове.

en: If this hack is enabled, the code will leave the parameter sets as they are.
bg: Ако този хак е включен, кодът ще остави множествата от параметри както са си.

en: If this option is enabled and if there is currently no destination file name set, the program will set one for you when you add a source file.
bg: Ако тази опция е активирана и понастоящем не е зададено името на целевия файл, програмата ще го зададе автоматично щом добавите файл-източник.

en: If this option is enabled, only source files containing video tracks will be used for setting the destination file name.
bg: Ако тази опция е активирана, само файлове-източници, съдържащи видео пътечки, ще бъдат използвани за задаването на име на целевия файл.

en: If this option is enabled, only those tracks will be set to be copied whose language is selected below.
bg: Ако тази опция е активирана, ще бъдат маркирани за копиране само тези пътечки, чийто език е сред избраните по-долу.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
bg: Ако тази опция е активирана, полето „Целеви файл“ ще бъде почиствано след премахването на последния файл-източник.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "file title" input box whenever the last source file is removed.
bg: Ако тази опция е активирана, полето „Заглавие на файла“ ще бъде почиствано след премахването на последния файл-източник.

en: If tracks are known to be present but not found, the percentage to probe can be changed here.
bg: Ако дадена пътечка съществува, но въпреки това не е засечена, процентът може да бъде увеличен оттук.

en: If two or more timestamps are used then you have to separate them with commas.
bg: Ако се използват две или повече времеви клейма, трябва да бъдат разделени със запетаи.

en: If you add another job with the same destination file then file created before will be overwritten.
bg: Ако добавиш друга задача със същия целеви файл, тогава предходно създадения файл ще бъде презаписан.

en: If you leave this empty then there is no limit for the number of files mkvmerge might create.
bg: Ако оставиш това поле непопълнено, тогава няма ограничение за броя файлове, които mkvmerge може да създаде.

en: If you often use the same names for tracks, you can enter them here.
bg: Ако често използвате едни и същи имена за пътечки, може да ги въведете тук.

en: If you often use the same values when splitting by duration, you can enter them here.
bg: Ако често използвате едни и същи стойности, когато разделяте по времетраене, може да ги въведете тук.

en: If you often use the same values when splitting by size, you can enter them here.
bg: Ако често използвате едни и същи стойности, когато разделяте по размер, може да ги въведете тук.

en: If you want to append or add them as additional parts you have to select which source file to append or add them to:
bg: Ако искаш да разшириш съществуващ файл или да добавиш като допълнителни части, трябва да избереш файла-източник, към който искаш да ги добавиш.

en: Ignoring an entry which starts after it ends ({0}).
bg: Игнориране на запис, който започва след като свършва ({0}).

en: Imported font from {0}
bg: Добавен шрифт от {0}

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
bg: Отдясно, в &две фиксирани колони

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
bg: Отдясно, в &колона с възможност за скролване

en: In a tab &widget below the files and tracks
bg: В долната част, &под файловете и пътечките

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
bg: На фиксирани интервали: епизодите се създават на фиксирани интервали, например на всеки 30 секунди.

en: In the most compact layout the track properties are located to the right of the files and tracks lists in a scrollable single column.
bg: В най-компактния изглед, свойствата на пътечките са разположени вдясно на файловете и списъка с пътечки, в колона с вертикален плъзгач.

en: Increase verbosity.
bg: Увеличаване на многословието (verbosity-то).

en: Independent of the checkboxes, every active configuration can be triggered manually from the "job output" tool.
bg: Независимо от отметките, всяка активна конфигурация може да бъде задействана и ръчно от инструмента „Краен резултат“.

en: Indexing (cues):
bg: Индексиране (cues):

en: Individually selected components
bg: Избиране на отделните компоненти поотделно

en: Info job
bg: Инфо задача

en: Info tool
bg: Инфо инструмент

en: Information
bg: Информация

en: Information & Warnings:
bg: Информация и предупреждения:

en: Input too long: {0} > {1}
bg: Входа е прекалено дълъг: {0} > {1}

en: Instead such a file must be set via the 'chapter file' option on the 'output' tab.
bg: Вместо това, такъв тип файл трябва да се зададе от полето „Файл с епизоди“ в раздела „Изход“.

en: Instead such a file must be set via the 'global tags' option on the 'output' tab.
bg: Вместо това, такъв тип файл трябва да се зададе от полето „Глобални тагове“ в раздела „Изход“.

en: Instead such a file must be set via the 'segment info' option on the 'output' tab.
bg: Вместо това, такъв тип файл трябва да се зададе от полето „Инфо за сегмента“ в раздела „Изход“.

en: Interface &language:
bg: &Език на интерфейса:

en: Internal program error
bg: Вътрешна програмна грешка

en: Internet Video Recording (IVR)
bg: Интернет видео запис (IVR)

en: Interval:
bg: Интервал:

en: Invalid Base64 character encountered
bg: Засечен невалиден Base64 символ

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
bg: Невалиден UTF-8 символ. Първия байт: 0x{0:02x}

en: Invalid Vorbis headers in AVI audio track.
bg: Невалидни Vorbis headers при AVI аудио пътечката.

en: Invalid boolean option specified in '{0} {1}'.
bg: Невалидна булева опция посочена при „{0} {1}“.

en: Invalid chapter number '{0}' for '--split' in '--split {1}': {2}
bg: Невалиден номер на епизод „{0}“ за „--split“ при „--split {1}“: {2}

en: Invalid compression option specified in '--compression {0}'.
bg: Невалидна опция за компресия при „--compression {0}“.

en: Invalid data for Base64 encoding found.
bg: Намерени невалидни данни за Base64 кодиране.

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
bg: Невалиден краен кадър/номер на поле за ' -- split ' в ' --split {0} '(текуща част: {1}).

en: Invalid end frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end number must be bigger than the start number.
bg: Невалиден краен кадър/номер на поле за ' -- split ' в ' --split {0}' (текуща част: {1}). Крайният номер трябва да е по-голям от началния.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
bg: Невалидно крайно време за „--split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}). Допълнително съобщение за грешка: {2}.

en: Invalid end time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The end time must be bigger than the start time.
bg: Невалидно крайно време при „--split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}). Крайното време трябва да е по-голямо от началното.

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
bg: Невалиден формат при „--split“ в „--split {0}“.

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
bg: Невалиден формат: двоеточие в частта с наносекунди

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
bg: Невалиден формат: Повече от девет наносекундни цифри

en: Invalid format: More than two colons
bg: Невалиден формат: Повече от две двоеточия

en: Invalid format: No digits before colon
bg: Невалиден формат: Няма цифри преди двоеточие

en: Invalid format: No digits before decimal point
bg: Невалиден формат: Няма цифри преди десетичната запетая

en: Invalid format: the string is empty.
bg: Невалиден формат: текстът е празен.

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
bg: Невалиден формат: символът „{0}“ не бе разпознат

en: Invalid frame for '--split' in '--split {0}'.
bg: Невалиден кадър при „--split“ в „--split {0}“.

en: Invalid minute: {0}
bg: Невалидна минута: {0}

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
bg: Невалидно число за минути: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
bg: Невалидно число за секунди: {0} > 59

en: Invalid second: {0}
bg: Невалидна секунда: {0}

en: Invalid selector in '{0} {1}'.
bg: Невалиден селектор при „{0} {1}“.

en: Invalid settings
bg: Невалидни настройки

en: Invalid split size in '--split {0}'.
bg: Невалиден размер за разделяне при „ --split {0}“.

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
bg: Невалиден начален кадър/номер на поле за ' -- split ' в ' --split {0} '(текуща част: {1}).

en: Invalid start frame/field number for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start number must be bigger than or equal to the previous part's end number.
bg: Невалиден начален кадър/номер на поле при „-- split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}). Началният номер трябва да бъде по-голям или равен на крайния номер в предишната част.

en: Invalid start or stop timestamp
bg: Невалидно начално или крайно времево клеймо

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). Additional error message: {2}.
bg: Невалидно начално време при „--split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}). Допълнително съобщение за грешка: {2}.

en: Invalid start time for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}). The start time must be bigger than or equal to the previous part's end time.
bg: Невалидно начално време при „--split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}). Началното време трябва да е по-голямо или равно на крайното в предишната част.

en: Invalid start/end specification for '--split' in '--split {0}' (current part: {1}).
bg: Невалидни начални/крайни спецификации при „-- split“ в „--split {0}“ (текуща част: {1}).

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'.
bg: Невалиден параметър за синхронизиране при „{0} {1}“.

en: Invalid sync option specified in '{0} {1}'. The divisor is zero.
bg: Невалиден параметър за синхронизиране при „{0} {1}“. Делителят е нула.

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}
bg: Невалидно време при „-- split“ в „--split {0}“. Допълнително съобщение за грешка: {1}.

en: Invalid time for '--split' in '--split {0}'. Additional error message: {1}.
bg: Невалидно време при „-- split“ в „--split {0}“. Допълнително съобщение за грешка: {1}.

en: Invisible
bg: Невидимо

en: It cannot be removed because it is a mandatory header field.
bg: Това поле е задължително и не може да бъде премахнато.

en: It is ignored for XML chapter files.
bg: Игнорира се за XML файлове с епизоди.

en: It tries to detect sequences of names that likely belong to the same movie by splitting the name into three parts: a prefix, a running number and a suffix that doesn't contain digits.
bg: Прави се опит да бъдат засечени последователности от имена на файлове, които е вероятно да са от един и също филм. Името на всеки файл се разделя на 3 части: представка, число, наставка без цифри.

en: Its installation location could not be determined automatically.
bg: Инсталационната му директория не може да бъде определена автоматично.

en: Job &output
bg: &Краен резултат

en: Job description
bg: Описание на задачата

en: Job end date && time in ISO 8601 format
bg: Края на задачата в ISO 8601 формат (дата и час)

en: Job output
bg: Краен резултат

en: Job queue
bg: Опашка от задания

en: Job start date && time in ISO 8601 format
bg: Началото на задачата в ISO 8601 формат (дата и час)

en: Job type ('multiplexer' or 'info')
bg: Тип на задачата („multiplexer“ или „info“)

en: Jobs & job queue
bg: Задачи и опашка от задания

en: Jobs and job output
bg: Задания и краен резултат

en: Jobs to execute:
bg: Задачи за изпълнение:

en: Kate packet is too small and is being skipped.
bg: Kate пакетът е прекалено малък и ще бъде пропуснат.

en: Key frame
bg: Ключов кадър

en: Known &problems in recent releases
bg: Известни &проблеми в последните издания

en: Language
bg: Език

en: Language (IETF BCP 47)
bg: Език (IETF BCP 47)

en: Language selected below
bg: Избран по-долу език

en: Language shortcuts
bg: Езикови преки пътища

en: Language:
bg: Език:

en: Languages
bg: Езици

en: Languages:
bg: Езици:

en: Layout
bg: Оформление

en: Leave additional space (EbmlVoid) in the destination file after the chapters.
bg: Остави допълнително място (EbmlVoid) в целевия файл след епизодите (chapters).

en: Left
bg: Ляво

en: Legend:
bg: Легенда:

en: Length: %1 byte | Length: %1 bytes
bg[0]: Дължина: %1 байт
bg[1]: Дължина: %1 байта

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the format couldn't be recognized. This entry will be skipped.
bg: Ред {0}: На този ред изглежда има субтитри, но форматът не може да бъде разпознат. Този ред ще бъде пропуснат.

en: Line {0}: The line seems to be a subtitle entry but the timestamp was negative even after adding the track delay. Negative timestamps are not supported in Matroska. This entry will be skipped.
bg: Ред {0}: Времевото клеймо на субтитрите на този ред е отрицателно, дори след прилагане на отместването. Matroska не поддържа отрицателни времеви клейма. Този ред ще бъде пропуснат.

en: Link files
bg: Свържи файловете

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
bg: Linux/Unix shell-ове (bash, zsh и т.н.)

en: List all valid property names and exit
bg: Покажи списък с всички валидни имена на свойства и излез

en: Listen to <a href="%1">song</a> on YouTube
bg: Слушай <a href="%1">песента</a> в YouTube

en: Listen to <a href="%1">song</a> or <a href="%2">album</a> on YouTube
bg: Слушай <a href="%1">песента</a> или <a href="%2">албума</a> в YouTube

en: Listing content of file "%1" in directory "%2"
bg: Правене на списък със съдържанието на файла „%1“ в директория „%2“

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Location of MediaInfo &GUI:
bg: Местоположение на MediaInfo &GUI:

en: Lower priority
bg: По-нисък приоритет

en: Lowest priority
bg: Най-нисък приоритет

en: M&ore actions
bg: &Още действия

en: MIME type
bg: MIME тип

en: MKVToolNix &web site
bg: &Уебсайт на MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI config files
bg: MKVToolNix GUI конфигурационни файлове

en: MKVToolNix GUI preferences
bg: Настройки на MKVToolNix GUI

en: MKVToolNix GUI's installation directory
bg: Инсталационната директория на MKVToolNix GUI

en: MKVToolNix news & changes
bg: MKVToolNix новости и промени

en: MKVToolNix option files (JSON-formatted)
bg: MKVToolNix файлове с опции (в JSON формат)

en: MP4 audio/video files
bg: MP4 аудио/видео файлове

en: MPEG-1/2 Audio Layer II/III elementary streams
bg: MPEG-1/2 Audio Layer II/III елементарни аудио потоци

en: MPEG-1/2 video
bg: MPEG-1/2 видео

en: MPEG-1/2 video elementary stream
bg: MPEG-1/2 видео – първоначален поток

en: MPEG-1/2 video elementary streams
bg: MPEG-1/2 елементарни видео потоци

en: MPLS Blu-ray playlist
bg: MPLS Blu-ray плейлист

en: Ma&ximum number of concurrent jobs:
bg: &Максимален брой едновременни задачи:

en: Make this track eligible to be played by default.
bg: Направи тази пътечка избора по подразбиране на плеъра.

en: Mark this track as "enabled" (the default) or "disabled".
bg: Отбелязване на пътечката като „включена“ (по подразбиране) или „изключена“.

en: Mark this track as "forced display".
bg: Маркирай тази пътечка като съдържаща задължително показващи се елементи.

en: Matroska and WebM files
bg: Matroska и WebM файлове

en: Matroska audio/video files
bg: Matroska аудио/видео файлове

en: Matroska files
bg: Matroska файлове

en: Maximum EBML ID length
bg: Максимална дължина на EBML ID

en: Maximum EBML size length
bg: Максимална дължина на EBML обема

en: Maximum allowed length: {0}, actual length: {1}
bg: Максимално позволена дължина: {0}, текуща дължина: {1}

en: Maximum allowed value: {0}, actual value: {1}
bg: Максимално позволена стойност: {0}, текуща стойност: {1}

en: Maximum cache
bg: Максимален кеш

en: Maximum luminance
bg: Максимална осветеност (luminance)

en: Maximum luminance:
bg: Максимална осветеност:

en: Maximum number of files:
bg: Макс. брой файлове:

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
bg: Грешка при заделяне на памет: {0} ({1}).

en: Memory for a RealAudio/RealVideo frame could not be allocated.
bg: Не може да бъда заделена памет за RealAudio/RealVideo frame.

en: Minimum allowed length: {0}, actual length: {1}
bg: Минимално позволена дължина: {0}, текуща дължина: {1}

en: Minimum allowed value: {0}, actual value: {1}
bg: Минимално позволена стойност: {0}, текуща стойност: {1}

en: Minimum cache
bg: Минимален кеш

en: Minimum luminance
bg: Минимална осветеност (luminance)

en: Minimum luminance:
bg: Минимална осветеност:

en: Miscellaneous
bg: Още опции

en: Missing argument for '--output-charset'.
bg: Липсващ аргумент за '--output-charset'.

en: Missing argument for '--ui-language'.
bg: Липсващ аргумент за '--ui-language'.

en: Missing argument to '{0}'.
bg: Липсващ аргумент при „{0}“.

en: Missing destination file name in argument '{0}'.
bg: Липсва име на целевия файл в аргумент „{0}“.

en: Missing one hex digit
bg: Липсва една шестнайсетична цифра

en: Missing start/end specifications for '--split' in '--split {0}'.
bg: Липсват начални/крайни спецификации при „-- split“ в „--split {0}“.

en: Modes
bg: Режими

en: Modif&y selected track
bg: &Промени избраната пътечка

en: Modif&y selected tracks
bg: &Промени избраните пътечки

en: More
bg: Още

en: More than one description was given for a single attachment.
bg: Повече от едно описание за един единствен прикачен файл.

en: More than one file name has been given ('{0}' and '{1}').
bg: Посочено е повече от едно име на файла („{0}“ и „{1}“).

en: More than one name was given for a single attachment. '{0}' will be discarded and '{1}' used instead.
bg: За един и същ прикачен файл е посочено повече от едно име. „{0}“ ще бъде пренебрегнато, а вместо това ще се използва „{1}“.

en: More than one track with the track number {0} found.
bg: Бяха открити няколко медийни пътечки с номер {0}.

en: Most of the other settings on the output tab will be kept intact, though.
bg: Въпреки това, повечето от настройките в раздела „Изход“ ще си останат непокътнати.

en: Multiplex job
bg: Мултиплекс задача

en: Multiplexer
bg: Мултиплексор

en: Multiplexing application
bg: Приложение за мултиплексиране

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
bg: Мултиплексиране към файл „%1“ в директория „%2“

en: Multiplexing took {0}.
bg: Мултиплексирането отне {0}.

en: Multiply the chapters' timestamps with a factor.
bg: Разчекни времевите клейма на епизодите, умножавайки ги по въведения коефициент.

en: Multiply this track's timestamps with a factor.
bg: Разчекни продължителността на пътечката, умножавайки по този коефициент.

en: Na&me template:
bg: &Шаблон за именуване:

en: Name
bg: Име

en: Name tem&plate:
bg: Шаблон за &именуване:

en: Name template:
bg: Шаблон за именуване:

en: Name/Description
bg: Име/Описание

en: Name:
bg: Име:

en: Names
bg: Имена

en: Names are considered to be in sequence when the previous file name's prefix & suffix match the current file name's prefix & suffix and the running number is incremented by one.
bg: Имената биват засечени като последователност, когато представката и наставка от предишния файл съвпадат с тези на текущия файл, а числото е увеличено с единица.

en: Negative values are allowed.
bg: Не са позволени отрицателни стойности.

en: Never
bg: Никога

en: Never scan for other playlists
bg: Никога не сканирай за други плейлисти

en: New &value:
bg: Нова &стойност:

en: New value:
bg: Нова стойност:

en: Next segment UID
bg: Идентификатора на следващия сегмент

en: Next segment UID:
bg: Идентификатор на следващ сегмент:

en: No
bg: Не

en: No 'EBML head' element was found.
bg: Не бе открит „EBML head“ елемент.

en: No EBML head found.
bg: Не бе намерен EBML head.

en: No MIME type has been set for the attachment '{0}', and it could not be guessed.
bg: За прикачения файл „{0}“ не е зададен MIME тип, не може да бъде и отгатнат.

en: No actions have been added yet.
bg: Засега няма добавени действия.

en: No audio device is available for playback, or accessing it failed.
bg: Устройството за възпроизвеждане не е налично или има проблем с достъпа до него.

en: No changes were made.
bg: Не бяха направени промени.

en: No chapter numbers listed after '--split {0}'.
bg: След „--split {0}“ номерата на епизодите не са посочени.

en: No cues
bg: Без индексиране (no cues)

en: No cues were found.
bg: Не бяха намерени cues.

en: No errors yet
bg: Засега няма грешки

en: No extra compression
bg: Не компресирай

en: No file has been opened yet.
bg: Засега няма отворен файл.

en: No file name given.
bg: Името на файла не е посочено.

en: No filename found after the '@'.
bg: Не е открито име на файл след „@“.

en: No help available.
bg: Няма налична помощ.

en: No information is transmitted to the server.
bg: Не се изпраща информация към сървъра.

en: No job has been started yet.
bg: Засега няма стартирана задача.

en: No job started yet
bg: Няма стартирана задача

en: No lacing
bg: Без lacing

en: No linguistic content; Not applicable
bg: Без лингвистично съдържание; Неприложимо

en: No multiplex job has been opened yet.
bg: Засега няма отворена мултиплекс задача.

en: No output yet
bg: Никакъв краен резултат засега

en: No source files were given.
bg: Липсват файлове-източници.

en: No space left to write to
bg: Няма свободно място за писане

en: No version number found.
bg: Не е открит номер на версията.

en: No warnings yet
bg: Засега няма предупреждения

en: Nor&mal output:
bg: Изхо&ден доклад:

en: Normal priority
bg: Нормален приоритет

en: Normally mkvmerge does not change the timing information (frame/field rate) stored in the video bitstream.
bg: Обикновено mkvmerge не променя времевата информация (скорост на кадри/полета), записана във видео битстрийма.

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
bg: Обикновено mkvmerge запазва информацията за съотношението на страните в MPEG4 видео битстриймове и я слага в контейнера.

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
bg: Обикновено за някои типове субтитри mkvmerge прилага допълнителна компресия без загуба в качеството.

en: Normally mkvmerge will use a value of 1000000 which means that timestamps and durations will have a precision of 1ms.
bg: Обикновено mkvmerge ще използва стойността 1000000, което значи, че времевите клейма и продължителностите ще бъдат с точност от 1 милисекунда.

en: Normally selected entries in list view can be moved around via drag & drop and with keyboard shortcuts (Ctrl+Up, Ctrl+Down).
bg: Обикновено избраните елементи в списъка за изглед може лесно да се местят или чрез кликване и влачене, или чрез преки пътища на клавиатурата (Ctrl + стрелка нагоре, Ctrl + стрелка надолу).

en: Normally the HEVC/H.265 code in mkvmerge and mkvextract normalizes parameter sets by prefixing all key frames with all currently active parameter sets and removes duplicates that might already be present.
bg: Обикновено кодът за HEVC/H.265 в mkvmerge и mkvextract нормализира множествата от параметри, поставяйки пред всички ключови кадри префикси с всички активни множества от параметри и премахвайки евентуални дубликати.

en: Not a hex digit at position {0}
bg: Цифрата на позиция {0} не е шестнайсетична

en: Not a key frame
bg: Не е ключов кадър

en: Not a valid Matroska file (no EBML head found)
bg: Невалиден Matroska файл (не бе намерен EBML head)

en: Not a valid number or not positive.
bg: Не е валидно число или не е положително.

en: Not discardable
bg: Не може да се махне

en: Not finished yet
bg: Все още не е приключило

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
bg: Не е нужно за AAC пътечки, прочитани от други контейнер формати като MP4 или Matroska.

en: Not started yet
bg: Все още не е започнало

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
bg: Обърнете внимание, че повечето плеъри не поддържат параметрите за подрязване.

en: Note that even if the option is disabled mkvmerge will copy a source file's title property unless a title is manually set by the user.
bg: Трябва да се отбележи, че дори тази опция да е изключена, mkvmerge ще копира свойството „заглавие“ от файла-източник, освен ако то не бъде зададено ръчно от потребителя.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
bg: Имайте предвид, че доста плеъри не използват резолюцията на показване директно, ами използват пропорцията, образувана от тези стойности, за да определят първоначалния размер на картината.

en: Note that most <MTX_…> variables are empty and will be removed for actions that can take variables as arguments.
bg: Имай предвид, че повечето <MTX_…> променливи са празни и ще бъдат премахнати за действия, които могат да приемат променливи като аргументи.

en: Note that the video content is not modified by this option.
bg: Бележка: тази опция не променя видео съдържанието.

en: Note:
bg: Бележка:

en: Nothing to do.
bg: Няма нищо за правене.

en: Nu&mber of entries to create:
bg: &Колко епизода да се създадат:

en: Number of &recently used entries to remember:
bg: Брой на &скорошни директории за запомняне:

en: Number of chapters:
bg: Брой епизоди:

en: Number of frames: %1
bg: Брой на кадри: %1

en: Numbers of channels in the track.
bg: Брой канали в медийната пътечка.

en: Often used selections
bg: Избор на „често използвани“

en: Ogg/OGM audio/video files
bg: Ogg/OGM аудио/видео файлове

en: One chapter for each appended file
bg: По един епизод за всеки разширяващ файл

en: One-line summaries for each track and frame
bg: Едноредови обобщения за всяка пътечка и кадър

en: Online check for updates
bg: Онлайн проверка за актуализации

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
bg: Поддържат се единствено файлове по-малки от 2 GiB.

en: Only for I frames
bg: Само за ключови кадри

en: Only if the job completed successfully
bg: Само ако заданието завърши успешно

en: Only if the source doesn't contain a language
bg: Само ако източникът не съдържа език

en: Only items whose type is in the 'selected' list on the right will be set to be copied by default.
bg: По подразбиране ще бъдат копирани единствено елементи, чийто тип е в списъка „Избрани“ вдясно.

en: Only needed for AAC source files as SBR AAC cannot be detected automatically for these files.
bg: Необходимо е единствено когато файлът-източник е AAC, защото тогава SBR AAC не може да бъде засечено автоматично.

en: Only needed in certain situations:
bg: Необходимо единствено в следните ситуации:

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
bg: При „{0} {1}“ е позволен само един файл с епизоди.

en: Only one destination file allowed.
bg: Само един целеви файл е разрешен.

en: Only one source file is allowed.
bg: Позволен е само един файл-източник.

en: Only playlists whose duration are at least this long are considered and offered to the user for selection.
bg: Само плейлисти, чиято продължителност е поне толкова, биват взимани предвид и предложени на потребителя за избиране.

en: Only the first %1 bytes are shown.
bg: Показани са само първите %1 байта.

en: Only the languages in the 'selected' list on the right will be recognized as track languages in file names.
bg: Единствено езиците в списъка „избрани“ вдясно ще бъдат разпознати като езици на пътечки в имената на файловете.

en: Only to the first destination file
bg: Само към първия целеви файл

en: Only tracks with a language in this list will be set to be copied by default.
bg: Само пътечки, чиито език е сред езиците в този списък, ще бъдат копирани по подразбиране.

en: Only {0} chapter found in source files & chapter files. | Only {0} chapters found in source files & chapter files.
bg[0]: Само {0} епизод бе намерен във файловете-източници и във файловете с епизоди.
bg[1]: Само {0} епизода бяха намерени във файловете-източници и във файловете с епизоди.

en: Open Matroska or WebM files
bg: Отвори Matroska или WebM файлове

en: Open a Matroska or WebM file via the "header editor" menu, the button below or drag & drop one here.
bg: Отвори Matroska или WebM файл чрез менюто „Редактор на метаданни“, бутона по-долу или директно довлачи файла тук.

en: Open a Matroska or WebM file via the "info tool" menu, the button below or drag & drop one here.
bg: Отвори Matroska или WebM файл чрез менюто „Инфо инструмент“, бутона по-долу или директно довлачи файла тук.

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
bg: Отвори файл чрез менюто „Редактор на епизоди“, бутона по-долу или директно довлачи файла тук.

en: Open all files as tabs in the header editor
bg: Отвори всички файлове като раздели в „Редактор на метаданни“

en: Open corresponding file in &MediaInfo | Open corresponding files in &MediaInfo
bg[0]: Отвори съответния файл в &МедияИнфо
bg[1]: Отвори съответните файлове в &МедияИнфо

en: Open file in &MediaInfo | Open files in &MediaInfo
bg[0]: Отвори файла в &MediaInfo
bg[1]: Отвори файловете в &MediaInfo

en: Open files in chapter editor
bg: Отвори файловете в „Редактор на епизоди“

en: Open settings file
bg: Отвори файл с настройки

en: Open the multiplexed file with a player:
bg: Отвори мултиплекснатия файл с плеър:

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
bg[0]: Отваряне на %1 файл в редактора на глави…
bg[1]: Отваряне на %1 файла в редактора на епизоди…

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
bg[0]: Отваряне на %1 файл в редактора на метаданни…
bg[1]: Отваряне на %1 файла в редактора на метаданни…

en: Opening files or adding as attachments
bg: Отваряне на файлове или добавяне като прикачени файлове

en: Option
bg: Опция

en: Options
bg: Опции

en: Options:
bg: Опции:

en: Opus (in Ogg) audio files
bg: Opus (в Ogg) аудио файлове

en: Order
bg: Подредба

en: Original value:
bg: Оригинална стойност:

en: Other files are ignored when they're added.
bg: При добавяне, други файлове се игнорират.

en: Other options
bg: Други опции

en: Other parts of the file (e.g. a subtitle track) may refer to this attachment via this name.
bg: Други части от файла (например субтитри) може да препращат към прикачения файл чрез това име.

en: Otherwise the often used entries will be included first and the full list of all entries afterwards.
bg: Иначе често използваните ще се показват първи, а след тях и целият списък с останалите.

en: Otherwise they're shown on the 'output' tab.
bg: Иначе ще се показва в горната част на раздела „изход“.

en: Output element positions in he&xadecimal
bg: Позиция на изходния елемент в шестнад&есетичен вид

en: Output sampling frequency
bg: Изходна честота за дискретизация

en: Overwrite existing file
bg: Презаписване на съществуващ файл

en: PGS/SUP subtitles
bg: PGS/SUP субтитри

en: PTS error: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}
bg: PTS грешка: 0x{0:02x} {1:02x}{2:02x} {3:02x}{4:02x}

en: Parsing file
bg: Анализиране на файл

en: Parts:
bg: Части:

en: Pending automatic start
bg: В очакване на автоматично стартиране

en: Pending manual start
bg: В очакване на ръчно стартиране

en: Pitch rotation:
bg: Завъртане по тангаж:

en: Pixel crop bottom
bg: Подрязване на пикселите отдолу

en: Pixel crop left
bg: Подрязване на пикселите отляво

en: Pixel crop right
bg: Подрязване на пикселите отдясно

en: Pixel crop top
bg: Подрязване на пикселите отгоре

en: Pixel height
bg: Височина на пикселите

en: Pixel width
bg: Широчина на пикселите

en: Play a WAV file with the default application:
bg: Изпълнение на WAV аудиофайл с приложението по подразбиране:

en: Play an audio file
bg: Възпроизведи аудиофайл

en: Play audio file '%1'
bg: Възпроизвеждане на аудиофайл „%1“

en: Players should only consider enabled tracks for playback.
bg: При възпроизвеждане, плеърите би трябвало да взимат предвид само включените пътечки.

en: Players should prefer tracks with the default track flag set while taking into account user preferences such as the track's language.
bg: При налични повече от няколко пътечки от един и същи тип, плеърите би трябвало да предпочетат пътечката с включен флаг „пътечка по подразбиране“, все пак взимайки и предвид езиковите и други предпочитания на потребителя.

en: Playlist items:
bg: Неща от плейлиста:

en: Playlists & Blu-rays
bg: Плейлисти и Blu-ray дискове

en: Please enter the new job's description.
bg: Моля, въведи описанието на задачата.

en: Please enter the new predefined split duration.
bg: Въвеждане на ново времетраене в списъка с често използвани времена за разделяне.

en: Please enter the new predefined split size.
bg: Въвеждане на нов размер в списъка с често използвани размери за разделяне.

en: Please enter the new predefined track name.
bg: Въвеждане на ново име в списъка с често използвани имена на пътечки.

en: Please re-install MKVToolNix or fix the problem manually. | Please re-install MKVToolNix or fix the problems manually.
bg[0]: Моля, преинсталирай MKVToolNix или оправи проблема ръчно.
bg[1]: Моля, преинсталирай MKVToolNix или оправи проблемите ръчно.

en: Please select its location below.
bg: Моля изберете местоположението му по-долу.

en: Please select the actions to apply to all editions, chapters and sub-chapters.
bg: Моля изберете действията, които да се приложат за всички съвкупности, епизоди и подепизоди.

en: Please select the actions to apply to the selected edition or chapter and all of its children.
bg: Моля изберете действията, които да се приложат за избрания епизод (или съвкупност) и всичките му деца.

en: Please select the character set the following file is encoded in.
bg: Моля изберете набора от символи, в който следният файл е кодиран.

en: Position
bg: Позиция

en: Position for the track properties on the "input" tab:
bg: Позиция за свойствата на пътечката в раздела „Вход“:

en: Position:
bg: Позиция:

en: Possible reasons are: the file is not a Matroska file; the file is write-protected; the file is locked by another process; you do not have permission to access the file.
bg: Възможни причини са: файлът не е Matroska файл; файлът е само за четене; файлът е заключен от друг процес; нямате разрешение за достъп до файла.

en: Pre&viously used destination directory
bg: &Предходно използваната целева папка

en: Predefined audio track names
bg: Имена на аудио пътечки

en: Predefined split durations
bg: Разделяне (време)

en: Predefined split sizes
bg: Разделяне (размери)

en: Predefined subtitle track names
bg: Имена на пътечки със субтитри

en: Predefined values
bg: Предварително зададени стойности

en: Predefined video track names
bg: Имена на видео пътечки

en: Previous segment UID
bg: Идентификатора на предишния сегмент

en: Previous segment UID:
bg: Идентификатор на предишен сегмент:

en: Private use
bg: За лични нужди

en: ProRes video
bg: ProRes видео

en: Probe &range percentage:
bg: Процентен &диапазон за анализиране:

en: Problem with MKVToolNix installation | Problems with MKVToolNix installation
bg[0]: Проблем, свързан с инсталацията на MKVToolNix
bg[1]: Проблеми, свързани с инсталацията на MKVToolNix

en: Process &priority:
bg: &Приоритет на процеса:

en: Program
bg: Програма

en: Program execution failed
bg: Грешка при изпълнението на програмата

en: Programs will only be able to seek to clusters, so creating larger clusters may lead to imprecise or slow seeking.
bg: Програмите могат да се движат само в клъстери, така че създаването на големи клъстери може да доведе до неточно или бавно търсене.

en: Progress
bg: Прогрес

en: Progress:
bg: Прогрес:

en: Progress: 100%{0}
bg: Прогрес: 100%{0}

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
bg: Прогрес: [{0}{1}] {2}%

en: Progress: {0}%{1}
bg: Прогрес: {0}%{1}

en: Projection type
bg: Тип на проекцията

en: Projection type:
bg: Тип на проекцията:

en: Projection's pitch rotation
bg: Завъртане по тангаж на проекцията

en: Projection's roll rotation
bg: Завъртане по крен на проекцията

en: Projection's yaw rotation
bg: Плъзгащо завъртане на проекцията

en: Projection-specific data:
bg: Специфични данни:

en: Properties
bg: Свойства

en: Properties:
bg: Свойства:

en: QuickTime audio/video files
bg: QuickTime аудио/видео файлове

en: QuickTime compatible video
bg: Съвместимо с QuickTime видео

en: Quicktime/MP4 reader: Could not read the stream description atom for track ID {0}.
bg: Quicktime/MP4 четец: Атомът с описание на потока за медийна-пътечка с ID {0} не може да бъде прочетен.

en: Quicktime/MP4 reader: Invalid chunk size {0} at {1}.
bg: Quicktime/MP4 четец: Невалиден размер на парчето {0} при {1}.

en: Re&number sub-chapters
bg: Преномерирай подепизодите

en: Re&place attachment with a new file
bg: За&мени прикачения файл с нов файл

en: Read full NEWS.md file online
bg: Прочети целия NEWS.md файл онлайн

en: Reading encrypted VOBs is not supported.
bg: Четенето на криптирани VOB файлове не се поддържа.

en: Reading failed
bg: Четенето се провали

en: Reading the segment UID failed
bg: Прочитането на идентификатора на сегмента се провали

en: Real output sampling frequency in Hz.
bg: Реална честота на дискретизация на изхода (Hz).

en: RealMedia audio/video files
bg: RealMedia аудио/видео файлове

en: Recent destination directories
bg: Последни целеви папки

en: Recognized languages
bg: Разпознати езици

en: Red color coordinate x
bg: Координата X на червения цвят

en: Red color coordinate y
bg: Координата Y на червения цвят

en: Reduce to core
bg: Намаляване до ядрото (Reduce to core)

en: Region
bg: Регион

en: Reload modified file
bg: Презареди модифицирания файл

en: Remaining time for current job:
bg: Оставащо време за текущата задача:

en: Remaining time for queue:
bg: Оставащо време:

en: Remo&ve chapters from existing Matroska file
bg: Према&хни епизодите от съществуващ Matroska файл

en: Remove &completed jobs
bg: Премахни &завършилите задания

en: Remove &names
bg: Премахни &имена

en: Remove &successfully completed jobs
bg: Премахни &успешно завършилите задания

en: Remove a&ll attachments
bg: Премахни &всички прикачени файлове

en: Remove a&ll files
bg: Премахни &всички файлове

en: Remove a&ll jobs
bg: Премахни &всички задания

en: Remove com&pleted jobs older than x days:
bg: Премахвай гото&вите задачи по-стари от x дни:

en: Remove completed jobs from queue on &exit:
bg: Премахни завършилите задания от опашката при &изход:

en: Remove dialog normalization gain
bg: Премахни нормализиращо усилване на диалога

en: Remove element
bg: Премахни елемент

en: Remove source files
bg: Премахни файловете-източници

en: Remove the output &file when a job ends with errors or when it is aborted
bg: Премахни изходния &файл при завършване или прекъсване на задачата

en: Removes or at least minimizes the dialog normalization gain by modifying audio headers.
bg: Премахва или поне намалява нормализиращото усилване на диалозите чрез модифициране на аудио хедърите.

en: Removing chapters from existing Matroska file
bg: Премахва епизодите от съществуващ Matroska файл

en: Removing the chapters failed.
bg: Премахването на епизодите се провали.

en: Renumbering existing sub-chapters
bg: Преномериране на съществуващи подепизоди

en: Renumbering sub-chapters
bg: Преномериране на подепизоди

en: Replace attachment
bg: Замени прикачения файл

en: Replace attachment with a new file and &derive name && MIME type from it
bg: Замени прикачения файл с нов файл, като &вземеш и името, и MIME типа от него

en: Report a &bug
bg: Докладвай &бъг

en: Reset all columns
bg: Нулирай предпочитанията за колоните

en: Reset the warning and error &counters on exit
bg: Нулирай &броячите за предупреждения и грешки при излизане от програмата

en: Revert the entry to its default value.
bg: Върни записа към стойността му по подразбиране.

en: Revert to default colors
bg: Върни цветовете по подразбиране

en: Right
bg: Дясно

en: Right-click for actions for all items
bg: Цъкни с десен бутон за действия с всички елементи

en: Right-click for actions for editions and chapters
bg: Цъкни с десен бутон за действия с епизоди или съвкупности

en: Right-click for actions for header elements and attachments
bg: Цъкни с десен бутон за действия с метаданни-елементите и прикачените файлове

en: Right-click for actions for jobs
bg: Цъкни с десен бутон за действия със заданията

en: Right-click for attachment actions
bg: Цъкни с десен бутон за действия с прикачения файл

en: Right-click to add, append and remove files
bg: Цъкни с десен бутон за да добавиш, разшириш или премахнеш файлове

en: Roll rotation:
bg: Завъртане по крен:

en: Running jobs cannot be edited.
bg: Текущите задачи не могат да бъдат редактирани.

en: Running jobs cannot be removed.
bg: Текущите задачи не могат да бъдат премахнати.

en: S&hift start and end timestamps by the following amount:
bg: И&зместване на началните и крайните времеви клейма със следната стойност:

en: S&how command line
bg: &Покажи командния ред

en: S&ort files && tracks by track type when adding files
bg: &Сортирай файлове и пътечки по типа на пътечката при добавяне на файлове

en: S&top job queue
bg: &Спри опашката от задания

en: S&ystem information
bg: &Информация за системата

en: SRT subtitles
bg: SRT субтитри

en: SRT text subtitles
bg: SRT текстови субтитри

en: SSA/ASS subtitles
bg: SSA/ASS субтитри

en: SSA/ASS text subtitles
bg: SSA/ASS текстови субтитри

en: SSA/ASS: The following line will be skipped as one of the timestamps is less than 0, or the end timestamp is less than the start timestamp: {0}
bg: SSA/ASS: Следният ред ще бъде пропуснат, тъй като едно от времевите клейма е по-малко от 0 или крайното времево клеймо е по-малко от началното: {0}

en: Sa&me directory as the first source file
bg: &Същата, от която идва файлът-източник

en: Sa&ve settings as
bg: &Запиши настройките като

en: Sampling frequency
bg: Честота на дискретизация

en: Sampling frequency in Hz.
bg: Честота на дискретизация (Hz).

en: Save as &XML file
bg: Запиши като &XML файл

en: Save as &default for new multiplex jobs
bg: Запази &по подразбиране за нови мултиплекс задачи

en: Save as &default for saving output to text files
bg: Задай по &подразбиране при записване в текстов файл

en: Save attachment
bg: Запиши прикачения файл

en: Save chapters as XML
bg: Запиши епизодите като XML файл

en: Save chapters to Matroska or WebM file
bg: Запиши епизодите в Matroska или WebM файл

en: Save job output
bg: Запази крайния резултат

en: Save option file
bg: Запиши файл с опции

en: Save settings file as
bg: Запиши файла с настройки като

en: Save to &Matroska or WebM file
bg: Запиши в &Matroska или WebM файл

en: Saving failed
bg: Записването се провали

en: Saving the chapters failed.
bg: Запазването на всички епизоди се провали.

en: Saving the modified attachments failed.
bg: Записването на всички променени прикачени файлове се провали.

en: Scan directory for other playlists
bg: Сканирай директорията за други плейлисти

en: Scanned Files
bg: Сканирани файлове

en: Scanning directory
bg: Сканиране на директория

en: Scanning playlists
bg: Сканиране на плейлисти

en: Scanning {0} files in {1} playlist.
     | Scanning {0} files in {1} playlists.
bg[0]: Сканиране {0} файла в {1} плейлист.
bg[1]: Сканиране {0} файла в {1} плейлиста.

en: Scope
bg: Обсег

en: Script
bg: Писменост

en: See below for examples.
bg: Виж примерите по-долу.

en: See issues #2469 and #2480 on the MKVToolNix bug tracker for in-depth discussions on the pros and cons.
bg: Виж issue-та #2469 и #2480 в тракера на бъгове на MKVToolNix за задълбочена дискусия за предимствата и недостатъците.

en: Seg&ment UID:
bg: UID на сег&мента:

en: Segment
bg: Сегмент

en: Segment UID
bg: Идентификатор на сегмента

en: Segment UIDs:
bg: Сегментни идентификатори:

en: Segment e&dition UID:
bg: UID на сегментна &съвкупност:

en: Segment info:
bg: Инфо за сегмента:

en: Segment information
bg: Информация за сегмента

en: Segment unique ID
bg: Идентификатор на сегмента

en: Select a directory
bg: Избор на директория

en: Select all &items from selected file | Select all &items from selected files
bg[0]: Избери всички &ресурси от избрания файл
bg[1]: Избери всички &ресурси от избраните файлове

en: Select all tracks of specific &type
bg: Избери всички пътечки от конкретен &тип

en: Select an existing Matroska or WebM file and the GUI will add its segment UID to the input field on the left.
bg: Избери съществуващ Matroska или WebM файл и програмата ще добави неговото UID на сегмента в полето за въвеждане вляво.

en: Select audio file
bg: Избери аудио файл

en: Select chapter file
bg: Избор на файл с епизоди

en: Select character set
bg: Избери набор от символи

en: Select destination directory
bg: Избери целева папка

en: Select destination file name
bg: Избери има на целевия файл

en: Select executable
bg: Избери изпълним файл

en: Select existing file
bg: Избери съществуващ файл

en: Select file to add
bg: Избери файл за добавяне

en: Select one or more playlists to add
bg: Избери един или няколко плейлиста за добавяне

en: Select segment info file
bg: Избор на файл с информация за сегмента

en: Select tags file
bg: Избери файл с тагове

en: Select timestamp file
bg: Избор на файл с времеви клейма

en: Selected:
bg: Избрани:

en: Selects for which blocks mkvmerge will produce index entries ( = cue entries).
bg: Избира кои блокове mkvmerge ще индексира ( = за кои блокове ще създаде „cue entries“).

en: Selects how mkvmerge calculates timestamps when appending files.
bg: Избира как mkvmerge да изчислява времевите клейма при разширение на файлове.

en: Selects the character set a subtitle file or chapter information was written with.
bg: Избор на набор от символи, с които е записан файлът със субтитри или информация за епизоди.

en: Set &language
bg: Задай &език

en: Set aspect ratio:
bg: Съотношение на страните:

en: Set destination &file name from selected file's name
bg: Задай като име на целевия &файл името на този

en: Set if the video is interlaced.
bg: Задайте, ако видеото е с презредова развивка.

en: Set the chapter names' &languages:
bg: Задай &езика на имената на епизодите:

en: Set the charset to use when reading chapter files using the simple chapter format
bg: Задаване на набора от символи, който да се използва при четене на файлове с епизоди, използващи простия формат за епизоди

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
bg: Задава параметрите за подрязване, инструктиращи плеъра да не показва определен брой пиксели от четирите страни на видеото по време на възпроизвеждане.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
bg: За тази пътечка задава използването на компресиращ алгоритъм без загуба в качеството.

en: Sets the stereo mode of the video track to this value.
bg: Задава стерео режима за избраната видео пътечка на тази стойност.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings for saving output to a text file
bg: Настройки за запазване на информацията в текстов файл

en: Short AAC audio packet (length: {0} < 2)
bg: Къс AAC аудио пакет (дължина: {0} < 2)

en: Short AAC audio packet (length: {0} < {1})
bg: Къс AAC аудио пакет (дължина: {0} < {1})

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
bg: Покажи &бутоните „Нагоре“ и „Надолу“ за преместване на елементите в списъка

en: Show &hex dump
bg: Покажи в &шестнадесетичен вид

en: Show &output of all jobs instead of current job only
bg: Показвай &напредъка на всички задачи, а не само на текущата задача

en: Show a &summary line with statistics for each track at the end
bg: Покажи в края &обобщен ред със статистика за всяка пътечка

en: Show all bytes of each frame and other binary elements as a hex dump.
bg: Покажи всички байтове на всеки кадър и други двоични елементи като hex dump.

en: Show all bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
bg: Покажи всички байтове на кадри и елементи на CodecPrivate в шестнадесетичен вид

en: Show all elements
bg: Покажи всички елементи

en: Show dates && times in &UTC instead of the local time zone
bg: Показвай датата и часовете в UTC (&координирано универсално време) вместо в местната часова зона

en: Show debu&gging menu
bg: Покажи менюто за &дебъгване

en: Show first 16 bytes of frames and CodecPrivate elements as hex dumps
bg: Покажи първите 16 байта на кадри и елементи на CodecPrivate в шестнадесетичен вид

en: Show job output
bg: Покажи крайния резултат

en: Show job queue && access job logs
bg: Покажи опашката на задачи &и достъп до дневника на задачите

en: Show statistics for each track in verbose mode.
bg: Покажи статистиката за всяка пътечка в подробен режим.

en: Show the first 16 bytes of each frame as a hex dump.
bg: Покажи първите 16 байта на всеки кадър в шестнадесетичен вид.

en: Show the position of each element in decimal.
bg: Покажи позицията на всеки елемент в десетичната система.

en: Show the position of each element in hexadecimal.
bg: Покажи позицията на всеки елемент в шестнадесетичен вид.

en: Show the size of each element including its header.
bg: Покажи размера на всеки елемент, включително заглавието му.

en: Show the tool &selector
bg: Показвай страничната &лента за избор на инструмент

en: Show this help.
bg: Покажи тази помощ.

en: Show version information.
bg: Покажи информация за версията.

en: Shut down the computer
bg: Изключи компютъра

en: Shut down the system in one minute:
bg: Изключи компютъра след една минута:

en: Signature
bg: Подпис

en: Signature algorithm
bg: Алгоритъм за подписване

en: Signature hash algorithm
bg: Алгоритъм за хеширане на подпис

en: Similarly an audio track will be inserted before the first track that's neither a video nor an audio track.
bg: По същия начин, аудио пътечка ще бъде добавена преди първата пътечка, която не е нито видео, нито аудио пътечка.

en: Simple block
bg: Обикновен блок

en: Single field picture detected. Fix the MPEG2 video stream before attempting to multiplex it.
bg: Засечено single field picture. Поправи MPEG2 видео потока преди да се опитваш да го мултиплексираш.

en: Size
bg: Размер

en: Size:
bg: Размер:

en: Skipping {0} bytes (no valid AAC header found). This might cause audio/video desynchronisation.
bg: Пропускане на {0} байта (не е намерен валиден AAC header). Това може да доведе до десинхронизация на звука и картината.

en: Skipping {0} bytes (no valid DTS header found). This might cause audio/video desynchronisation.
bg: Пропускане на {0} байта (не е намерен валиден DTS header). Това може да доведе до десинхронизация на звука и картината.

en: Skipping {0} bytes at the beginning (no valid MP3 header found).
bg: Пропускане на {0} байта в началото (не е намерен валиден MP3 header).

en: Sleep the computer
bg: Сложи компютъра в режим на заспиване

en: Some AVC/H.264 tracks contain I slices but lack real key frames.
bg: Някои AVC/H.264 пътечки съдържат I slices, но нямат истински key frames.

en: Source &files:
bg: Файлове-&източници:

en: Source file
bg: Файл-източник

en: Source file name
bg: Име на файла-източник

en: Source file name: %1
bg: Име на файла-източник: %1

en: Source file's directory
bg: Директория на файла-източник

en: Specifies a pitch rotation to the projection.
bg: Задава завъртане по тангаж (pitch rotation) към проекцията.

en: Specifies a roll rotation to the projection.
bg: Задава завъртане по крен (roll rotation) към проекцията.

en: Specifies a yaw rotation to the projection.
bg: Задава плъзгащо завъртане (yaw rotation) към проекцията.

en: Specifies the language of the track in the form of a BCP 47 language tag.
bg: Уточнява езика на пътечката под формата на BCP 47 езиков етикет.

en: Specify the possible modifications to the aspect ratio (0: free resizing, 1: keep aspect ratio, 2: fixed).
bg: Посочване на възможните промени в съотношението на страните (0: свободно преоразмеряване, 1: запазване на съотношението, 2: фиксирано).

en: Split mode:
bg: Режим на разделяне:

en: Splitting
bg: Разделяне

en: Splitting tracks of this type is not supported.
bg: Разделянето на пътечки от този тип не се поддържа.

en: Splitting will occur right before the first key frame whose timestamp is equal to or bigger than the start timestamp for the chapters whose numbers are listed.
bg: Разделянето ще се извърши точно преди първия ключов кадър, чието времево клеймо е равно или по-голямо от началното времево клеймо на епизодите, чиито номера са изброени.

en: Sta&rt all pending jobs
bg: Стартирай &всички задания в очакване

en: Sta&rt multiplexing
bg: Започни &мултиплексиране

en: Start
bg: Начало

en: Start &multiplexing
bg: Започни &мултиплексиране

en: Start file types other than executable files via cmd.exe.
bg: Стартирай файлове, различни от изпълним файл, чрез cmd.exe.

en: Start file types other than executable files via xdg-open.
bg: Стартирай файлове, различни от изпълним файл, чрез xdg-open.

en: Start job &immediately | Start jobs &immediately
bg[0]: Започни задачата &веднага
bg[1]: Започни задачите &веднага

en: Start job &manually | Start jobs &manually
bg[0]: Започни задачата &ръчно
bg[1]: Започни задачите &ръчно

en: Started at:
bg: Започнато на:

en: Statistics for track number {0}: number of blocks: {1}; size in bytes: {2}; duration in seconds: {3}; approximate bitrate in bits/second: {4}
bg: Статистики за пътечка номер {0}: брой блокове: {1}; размер в байтове: {2}; продължителност в секунди: {3}; приблизителен битрейт в бита/секунда: {4}

en: Status
bg: Статус

en: Status:
bg: Статус:

en: Stay on top of other &windows
bg: Стой отгоре на другите &прозорци

en: Stereo-3D video mode (0 - 14, see documentation).
bg: Режим стерео-3D видео (0-14, вижте документацията).

en: Stereoscopy:
bg: Стереоскопия:

en: Stop &after all running jobs have finished
bg: &Спри след като всички текущи задачи приключат

en: Stop at the first cluster
bg: Спри на първия клъстър

en: Stretch by:
bg: Разтегни с:

en: String
bg: Символен низ (текст)

en: Subtitle and chapter properties
bg: Свойства на субтитри и епизоди

en: Subtitle track %1
bg: Пътечка със субтитри %1

en: Subtitle track {0} is missing some duration elements. Please check the resulting SSA/ASS file for entries that have the same start and end time.
bg: При пътечка за субтитри {0} липсват някои елементи за продължителност. Моля провери получения SSA/ASS файл за субтитри с еднакво начално и крайно време.

en: Subtitles
bg: Субтитри

en: Supported file types
bg: Поддържани типове файлове

en: Supported file types:
bg: Поддържани типове файлове:

en: Suppress status output.
bg: Заглушаване на изхода за състояние.

en: System information
bg: Информация за системата

en: TTA (The lossless True Audio codec)
bg: TTA (The lossless True Audio codec – кодек „истинско аудио“ без загуба в качеството)

en: Tab &position in tab widgets:
bg: Позиция на &разделите в интерфейса:

en: Tag
bg: Таг

en: Tag editor
bg: Редактор на тагове

en: Tag extraction
bg: Извличане на тагове

en: Tag language
bg: Език на тага

en: Tag language (IETF BCP 47)
bg: Език на тага (IETF BCP 47)

en: Tags
bg: Тагове

en: Tags are allowed, but chapters are not.
bg: Таговете са позволени, но епизодите (chapters) не са.

en: Tags:
bg: Тагове:

en: Target type
bg: Тип на целта

en: Target type value
bg: Стойност на типа на целта

en: Targets
bg: Цели

en: Tells mkvmerge not to write LanguageIETF track header elements and ChapLanguageIETF chapter elements.
bg: Казва на mkvmerge да не записва LanguageIETF track header елементите и ChapLanguageIETF chapter елементите.

en: Tells mkvmerge not to write tags with statistics for each track.
bg: Казва на mkvmerge да не записва тагове със статистики за всяка пътечка.

en: Tells mkvmerge not to write the 'date' field in the segment information headers.
bg: Казва на mkvmerge да не попълва полето „дата“ в информацията за сегмента.

en: Tells mkvmerge to abort after the first warning is emitted.
bg: Казва на mkvmerge да прекрати работа при появата на предупреждение.

en: Text files
bg: Текстови файлове

en: The .idx file does not contain an 'id: ...' line to indicate the language.
bg: В .idx файла липсва ред с „id: ...“ за обозначаване на езика.

en: The AAC file '{0}' contains invalid header data: the sampling frequency or the number of channels is 0.
bg: Файлът AAC „{0}“ съдържа невалидни данни: честотата на дискретизация или броят на каналите е 0.

en: The AAC profiles are different: {0} and {1}
bg: AAC профилите са различни: {0} и {1}

en: The CodecID of the two tracks is different: {0} and {1}
bg: CodecID-то на двете пътечки е различно: {0} и {1}

en: The DocType header item is changed to "webm".
bg: Атрибутът „DocType header“ бива променен на „webm“.

en: The FLAC headers could not be parsed: the stream info structure was not found.
bg: FLAC header-ите не можеха да бъдат обработени: stream info структурата на бе открита.

en: The FourCC must be exactly four characters long in '{0} {1}'.
bg: FourCC трябва да е точно 4 символа при „{0} {1}“.

en: The GUI can also ask the user what to do each time, e.g. appending them instead of adding them, or creating new multiplex settings and adding them to those.
bg: Програмата също така може всеки път да пита потребителя какво да направи, например разширяване вместо добавяне, или създаване на нова мултиплекс настройка.

en: The GUI can ask for confirmation when you're about to create a file without audio tracks in it.
bg: Програмата може да поиска повторно потвърждение, когато тръгнете да създавате файл без аудио пътечка в него.

en: The GUI can help you start your next multiplex settings after having started a job or having added a one to the job queue.
bg: Потребителският интерфейс може да ти помогне да започнеш следващата ти мултиплекс настройка след като си стартирал задание или добавил такова в опашката от задания.

en: The GUI will enter the dropped file's file name into that control replacing any file name which might have been set earlier.
bg: Името на довлечения файл автоматично ще бъде въведено в това поле, заменяйки предходно въведения файл, ако е имало такъв.

en: The ID '{0}' has already been used for another destination file.
bg: ID '{0}' вече е било използвано за друг целеви файл.

en: The Kate identification header could not be parsed ({0}).
bg: Идентификационният header за Kate не може да бъде обработен ({0}).

en: The MIME type must not be left empty.
bg: MIME типа не трябва да бъде оставян празен.

en: The MKVToolNix Code of Conduct
bg: Кодекс на поведение на MKVToolNix

en: The MP4 file '{0}' contains chapters whose format was not recognized. This is often the case if the chapters are not encoded in UTF-8. Use the '--chapter-charset' option in order to specify the charset to use.
bg: MP4 файлът „{0}“ съдържа епизоди (chapters), чийто формат не бе разпознат. Това често се случва, ако епизодите не са кодирани в UTF-8. Използвай опцията '--chapter-charset', за да поясниш кой набор от символи да се използва.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
bg: Matroska контейнетър може да съхранява резолюцията при показване за видео пътечки.

en: The Matroska file's last element is set to an unknown size.
bg: Последният елемент от Matroska файла е зададен с неизвестен размер.

en: The UID must not be left empty.
bg: Идентификаторът не трябва да остава празен.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
bg: XML файлът с епизоди „{0}“ съдържа грешка на позиция {2}: {1}

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
bg: XML файлът с епизоди „{0}“ съдържа грешка: {1}

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
bg: XML файлът с епизоди „{0}“ не може да бъде прочетен.

en: The XML root element is not a master element.
bg: Коренният XML елемент не е главен елемент.

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
bg: XML segmentinfo файлът „{0}“ съдържа грешка на позиция {2}: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' contains an error: {1}
bg: XML segmentinfo файлът „{0}“ съдържа грешка: {1}

en: The XML segmentinfo file '{0}' could not be read.
bg: XML segmentinfo файлът „{0}“ не може да бъде прочетен.

en: The XML tag file '{0}' contains an error at position {2}: {1}
bg: XML таг файлът „{0}“ съдържа грешка на позиция {2}: {1}

en: The XML tag file '{0}' contains an error: {1}
bg: XML таг файлът „{0}“ съдържа грешка: {1}

en: The XML tag file '{0}' could not be read.
bg: XML таг файлът „{0}“ не може да бъде прочетен.

en: The application will terminate now.
bg: Сега приложението ще бъде прекратено.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid.
bg: Аргументът „{0}“ при „{1}“ е невалиден.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' is not a valid track ID.
bg: Аргументът „{0}“ при „{1}“ е невалиден: „{2}“ не е валидно ID на пътечка.

en: The argument '{0}' to '{1}' is invalid: '{2}' must be either 'all' or 'first'.
bg: Аргументът „{0}“ при „{1}“ е невалиден: „{2}“ трябва да е или „all“, или „first“.

en: The argument to '--timestamp-scale' must be a number.
bg: Аргументът при „--timestamp-scale“ трябва да е число.

en: The attachment #{0}, ID {1}, MIME type {2}, size {3}, is written to '{4}'.
bg: Прикаченият файл #{0}, ID {1}, MIME тип {2}, размер {3}, е записан към „{4}“.

en: The attachment '{0}' could not be read.
bg: Прикаченият файл „{0}“ не може да бъде прочетен.

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
bg: Прикаченият файл ({0}) е твърде голям ({1}).

en: The audio file '%1' could not be played back.
bg: Аудио файлът „%1“ cне може да бъде възпроизведен.

en: The audio file to play hasn't been set yet.
bg: Аудиофайлът за възпроизвеждане все още не е зададен.

en: The audio/video synchronization may have been lost.
bg: Възможно е звукът и картината да са се десинхронизирали.

en: The changes are written to the file.
bg: Промените са записани във файла.

en: The chapter UID must be a number if given.
bg: Ако е наличен, идентификаторът на епизода трябва да е число.

en: The chapter editor needs to know the character set a text chapter file uses in order to display all characters properly.
bg: Редакторът на епизоди трябва да знае набора от символи, използван от текстовия файл с епизоди, за да покаже правилно всички символи.

en: The character sets in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the character set drop-down boxes in the program.
bg: Нещата в списъка „избрани“ вдясно ще бъдат показани преди останалите в падащото меню за избор на набор от символи.

en: The closing character '{0}' is missing.
bg: Затварящият символ „{0}“ липсва.

en: The codec type '{0}' cannot be used in a WebM compliant file.
bg: Типът кодек „{0}“ не може да бъде използван в съвместим с WebM стандарта файл.

en: The color primaries of the video.
bg: Цветови основи на видеото.

en: The color transfer characteristics of the video.
bg: Характеристики за прехвърляне цветовете на видеото.

en: The configuration has been loaded.
bg: Конфигурацията е заредена.

en: The configuration has been saved.
bg: Конфигурацията е запазена.

en: The corresponding canonical form is: %1.
bg: Съответстващата канонична форма е: %1.

en: The cue entries (the index) are being written...
bg: Индексирането (cue entries) бива записано...

en: The current multiplex settings will be closed.
bg: Текущите мултиплекс настройки ще бъдат затворени.

en: The data in the file is corrupted and cannot be modified safely
bg: Данните във файла са повредени и не могат да бъдат променяни безопасно

en: The date & time shown is in UTC.
bg: Датата и часа са показани в UTC.

en: The date & time shown is in your local time zone.
bg: Датата и часа са показани в локалната ти часова зона.

en: The date the file was created.
bg: Датата, когато файлът е бил създаден.

en: The default is 'file' with 'track' being an alternative mode.
bg: Стойността по подразбиране е „file“, а алтернативно може да се използва и „track“.

en: The default is to always add all the files to the current multiplex settings.
bg: По подразбиране всички файлове се добавят към текущата мултиплекс настройка.

en: The default is to ask the user what to do with the dropped files.
bg: По подразбиране потребителят бива питан какво да се прави с довлечените файлове.

en: The default language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
bg: Езиковият код по подразбиране „{0}“ не е валиден езиков код по стандарта ISO 639-2 и ще бъде игнориран.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
bg: Режимът по подразбиране е да се добавят файлове за мултиплексиране.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
bg: Не може да започне процесът по демултиплексиране за файл „{0}“:
    {1}

en: The description can be left empty.
bg: Описанието на може да се остави празно.

en: The destination file name is invalid and must be fixed before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
bg: Името на целевия файл е невалидно и трябва да бъде коригирано преди започване на мултиплексирането или добавяне на задание към опашката от задания.

en: The display height of the two tracks is different: {0} and {1}
bg: Височината на показване на двете пътечки е различна: {0} и {1}

en: The display width of the two tracks is different: {0} and {1}
bg: Широчината на показване на двете пътечки е различна: {0} и {1}

en: The downside is that multiplexing will take longer as mkvmerge will wait until all data has been written to the storage before exiting.
bg: Недостатъкът е, че мултиплексирането ще отнема повече време, тъй като преди да излезе, mkvmerge ще чака докато всички данни са записани на паметта.

en: The drive may be full.
bg: Дискът може би е пълен.

en: The duration after which a new destination file is started.
bg: Продължителността, след която се започва нов целеви файл.

en: The edition UID must be a number if given.
bg: Ако е наличен, идентификаторът на съвкупността трябва да е число.

en: The end time could not be parsed: %1
bg: Крайното време не може да бъде обработено: %1

en: The end time must be greater than the start time.
bg: Времето за край трябва да е по-голямо от времето за начало.

en: The entries in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the drop-down boxes with countries and regions in the program.
bg: Нещата в списъка „избрани“ вдясно ще бъдат показани преди останалите в падащото меню за избор на държави и региони.

en: The error message was:
bg: Съобщението за грешка бе:

en: The extended language subtag '%1' is deprecated.
bg: Допълнителният езиков подетикет „%1“ вече не се използва.

en: The extended language subtag '{}' must only be used with one of the following prefixes: {}.
bg: Допълнителният езиков подетикет „{}“ може да се използва само с една от следните представки: {}.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
bg: Файлът „%1“ е бил променен. Наистина ли искаш да затвориш прозореца? Всички направени промени ще бъдат загубени.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
bg: Файлът „%1“ е бил променен. Наистина ли искаш да го презаредиш? Всички промени ще бъдат загубени.

en: The file '%1' contains chapters.
bg: Файлът „%1“ съдържа епизоди (chapters).

en: The file '%1' contains segment information.
bg: Файлът „%1“ съдържа информация за сегмента.

en: The file '%1' contains tags.
bg: Файлът '%1' съдържа тагове.

en: The file '%1' could not be found in the installation folder.
bg: Файлът „%1“ не може да бъде намерен в инсталационната папка.

en: The file '%1' exists already and might be overwritten depending on the configuration & the content of the source files.
bg: Файлът „%1“ вече съществува и може да бъде презаписан в зависимост от съдържанието на файловете източници и конфигурацията.

en: The file '%1' is an unsupported container format (%2).
bg: Форматът на контейнера на файла „%1“ не се поддържа (%2).

en: The file '%1' is neither a job queue file nor a settings file.
bg: Файлът „%1“ не е нито опашка от задания, нито файл с настройки.

en: The file '%1' was not recognized as a supported format (exit code: %2).
bg: Файлът „%1“ не бе разпознат като поддържан формат (изходен код: %2).

en: The file '%1' you've added is a playlist.
bg: Файлът „%1“, който добави, е плейлист.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде прикачен, защото не съществува или не може да бъде прочетен.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен за четене и писане, или операцията за четене/писане по него се е провалила: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing: {1}.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен за четене и писане: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен за четене: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен за четене: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
bg: Върху файла „{0}“ не може да бъде писано: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
bg: Върху файла „{0}“ не може да бъде писано: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде отворен или обработен.

en: The file '{0}' could not be renamed to '{1}'.
bg: Файлът „{0}“ не може да бъде преименуван на „{1}“.

en: The file '{0}' has been opened for writing.
bg: Файлът „{0}“ бе отворен за писане.

en: The file '{0}' is a non-supported file type ({1}).
bg: Файлът „{0}“ не е поддържан файлов тип ({1}).

en: The file '{0}' is not a Matroska file or it could not be found.
bg: Файлът „{0}“ не е Matroska файл или не може да бъде намерен.

en: The file '{0}' was renamed to '{1}'.
bg: Файлът „{0}“ бе преименуван на „{1}“.

en: The file (%1) is too big (%2).
bg: Файлът (%1) е прекалено голям (%2).

en: The file can be fixed by multiplexing it with mkvmerge again.
bg: Файлът може да бъде поправен след повторно мултиплексиране с mkvmerge.

en: The file content does not match its format type and was not recognized.
bg: Съдържанието на файла не съответства на формата му и не бе разпознато.

en: The file could not be opened for reading.
bg: Файлът не може да бъде отворен за четене.

en: The file could not be opened for writing.
bg: Файлът не може да бъде отворен за писане.

en: The file does not contain track ID {0}.
bg: Файлът не съдържа пътечка с ID {0}.

en: The file has been saved successfully.
bg: Файлът бе записан успешно.

en: The file has not been modified.
bg: Файлът не е модифициран.

en: The file is being analyzed.
bg: Файлът бива анализиран.

en: The file is being fixed, part 1/4...
bg: Файлът бива поправен, част 1/4...

en: The file is being fixed, part 2/4...
bg: Файлът бива поправен, част 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
bg: Файлът бива поправен, част 3/4...

en: The file is being fixed, part 4/4...
bg: Файлът бива поправен, част 4/4...

en: The file name for this segment.
bg: Името на файла за този сегмент.

en: The file or directory was not found
bg: Файлът и/или директорията не са намерени

en: The file will not be processed further.
bg: Файлът няма да бъде обработван по-нататък.

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
bg: Файлът, който опита да отвориш (%1), не може да бъде прочетен успешно.

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
bg: Файлът, който опита да отвориш (%1), не съдържа епизоди (chapters).

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
bg: Файлът, който опитваш да отвориш (%1), не е разпознат като валиден Matroska/WebM файл.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
bg: Файлът, който се опитваш да отвориш (%1), не е разпознат нито като валиден Matroska файл, нито като валиден файл с епизоди.

en: The first argument must be the name of source file.
bg: Първият аргумент трябва да е името на файла-източник.

en: The first destination file only
bg: Само първия целеви файл

en: The following modes are supported:
bg: Поддържат се следните режими на работа:

en: The following non-recoverable error was found: %1.
bg: Следната невъзстановима грешка бе намерена: %1.

en: The following program could not be executed: %1
bg: Следната програма не може да бъде изпълнена: %1

en: The format defaults to %H:%M:%S if none is given.
bg: По подразбиране форматът ще е %H:%M:%S, ако не е зададено нищо друго.

en: The format is either the form 'HH:MM:SS.nnnnnnnnn' or a number followed by one of the units 's', 'ms' or 'us'.
bg: Времето се представя или във формата „ЧЧ:ММ:СС.ннннннннн“, или като число следвано от мерна единица „s“, „ms“ или „us“.

en: The formats can be mixed, too.
bg: Форматите също така могат да се комбинират.

en: The formats do not match.
bg: Форматите не съвпадат.

en: The header values have not been modified. There is nothing to save.
bg: Метаданните не са били променени. Няма нищо за запаметяване.

en: The height of the two tracks is different: {0} and {1}
bg: Височината на двете пътечки е различна: {0} и {1}

en: The job has been added to the job queue.
bg: Заданието бе добавено към опашката от задания.

en: The language '%1' is deprecated.
bg: Езикът „%1“ вече не се използва.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
bg: Езиковият код „{0}“ не е валиден езиков код по стандарта ISO 639-2 и ще бъде игнориран.

en: The language for the newly created chapters is set via the chapter language control above.
bg: Езикът за новосъздадените епизоди е зададен чрез контрол на езика на епизода по-горе.

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
bg: Езикът за тази медийна пътечка, който плеърите могат да използват за автоматичен избор на пътечка спрямо езиковите предпочитания на потребителя.

en: The language selected here is used for audio tracks for which their source file contains no such property and for which the language has not been derived from the file name.
bg: Избраният език се използва за аудио пътечки, когато в метаданните или заглавието на съответния файл-източник не е посочен конкретен език.

en: The language set here is also used when chapters are generated.
bg: Зададеният тук език се използва при генериране на епизоди.

en: The language tag is not valid.
bg: Езиковият етикет не е валиден.

en: The language tag is valid.
bg: Езиковият етикет е валиден.

en: The languages in the 'selected' list on the right will be shown at the top of all the language drop-down boxes in the program.
bg: Езиците в списъка „избрани“ вдясно ще бъдат показани преди останалите в падащото меню за избор на език.

en: The last timestamp processed before the error was encountered was {0}.
bg:  {0} – това е последното обработено времево клеймо преди натъкването на грешката.

en: The letters 'G', 'M' and 'K' can be used to indicate giga/mega/kilo bytes respectively.
bg: Латинските букви G, M и K могат да бъдат използвани за да означат съответно гига/мега/кило байта.

en: The list of boundary characters for deriving the track language from file names must not be empty.
bg: Списъкът със заграждащи символи за извличане на езика на пътечката от имената на файловете не може да бъде празен.

en: The list of recognized track languages in file names must not be empty.
bg: Списъкът с разпознати езици на пътечки в имената на файловете не може да бъде оставен празен.

en: The maximum number of files that will be created even if the last file might contain more bytes/time than wanted.
bg: Максималният брой файлове, които ще бъдат създадени, дори и да се наложи някои от последните да бъдат пропуснати.

en: The mkvmerge executable was found, but it couldn't be executed.
bg: Изпълнимият mkvmerge файл е намерен, но не може да бъде изпълнен.

en: The mkvmerge executable was not found.
bg: Изпълнимият mkvmerge файл не бе намерен.

en: The multiplex settings creating "%1" have been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
bg: Мултиплекс настройката създаваща „%1“ е била модифицирана. Наистина ли искаш да я затвориш? Всички промени ще бъдат загубени.

en: The name must not be left empty.
bg: Името не трябва да бъде оставяно празно.

en: The name of one of the destination files is the same as the name of the source file ({0}).
bg: Името на един от целевите файлове съвпада с името на файла-източник ({0}).

en: The name of the application or library used for multiplexing the file.
bg: Името на приложението или библиотеката, използвана за мултиплексирането на файла.

en: The name of the application or library used for writing the file.
bg: Името на приложението или библиотеката, използвана за записването на файла.

en: The name of the destination file '{0}' and of one of the source files is the same.
bg: Името на целевия файл „{0}“ е същото като на някой от файловете-източници.

en: The names will be available for easy selection in both the multiplexer and the header editor.
bg: Имената ще бъдат налични за лесно избиране и в мултиплексора, и в редактора на метаданни.

en: The number of channels of the two audio tracks is different: {0} and {1}
bg: Броят на каналите на двете аудио пътечки е различен: {0} и {1}

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
bg: Броят пиксели за заличаване от долната част на видеото.

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
bg: Броят пиксели за заличаване от лявата страна на видеото.

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
bg: Броят пиксели за заличаване от дясната страна на видеото.

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
bg: Броят пиксели за заличаване от горната част на видеото.

en: The numbering starts at 1.
bg: Броенето започва от 1.

en: The numbers given with this argument are interpreted based on the number of Matroska blocks that are output.
bg: Числата, подадени с този аргумент, се интерпретират на базата на броя на Matroska блоковете в изходния файл.

en: The only allowed codecs are VP8/VP9 video and Vorbis/Opus audio tracks.
bg: Единствените позволени кодеци за видео пътечки са VP8 и VP9, а за аудио – Vorbis и Opus.

en: The option file has been created.
bg: Файлът с опции беше създаден.

en: The options entered here are set for all new multiplex jobs by default.
bg: Въведените тук настройки се задават по подразбиране за всички нови мултиплекс задачи.

en: The order is: video first followed by audio, subtitles and other types.
bg: Подредбата е: първо видео, последвано от аудио, после субтитри и други типове.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
bg: Другите два налични изгледа са: в две фиксирани колони вдясно или в отделни раздели под файловете и списъка с пътечки.

en: The probe range percentage '{0}' is invalid.
bg: Процентният диапазон за анализиране „{0}“ е невалиден.

en: The process will be aborted.
bg: Процесът ще бъде прекратен.

en: The program can collect all files from all directories in a single list. What happens with that list is determined by how dragging & dropping/copying & pasting files is configured.
bg: Програмата може да събере всички файлове от всички директории в един списък. Какво се случва с този списък зависи от това как е конфигурирано довлачването/поставянето на файлове.

en: The program to execute hasn't been set yet.
bg: Програмата за изпълнение все още не е зададена.

en: The property value is not a valid boolean in '{0}'. {1}
bg: Стойността на свойството не е валидна булева стойност при „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid signed integer in '{0}'. {1}
bg: Стойността на свойството не е валидно цяло число при „{0}“. {1}

en: The property value is not a valid unsigned integer in '{0}'. {1}
bg: Стойността на свойството не е валидно цяло положително число при „{0}“. {1}

en: The reason is unknown.
bg: Причината е неизвестна.

en: The region '%1' is deprecated.
bg: Регионът „%1“ вече не се използва.

en: The rest is copied as is.
bg: Останалото се копира както си е.

en: The resulting number will be padded with leading zeroes if the number of places is less than specified.
bg: Пред числото биват добавени водещи нули само ако цифрите му са по-малко от посоченото.

en: The resulting tracks will be broken: the official FLAC tools will not be able to decode them and seeking will not work as expected.
bg: Получените пътечки ще бъдат дефектни: официалните FLAC инструменти няма да могат да ги декодират и местенето напред-назад няма да работи нормално.

en: The root element must be <{0}>.
bg: Коренният елемент трябва да е <{0}>.

en: The sample rate of the two audio tracks is different: {0} and {1}
bg: Честотата на дискретизация на двете аудио пътечки е различна: {0} и {1}

en: The script '%1' is deprecated.
bg: Писмеността „%1“ вече не се използва.

en: The seek table in this TTA file seems to be broken.
bg: Seek таблицата в този TTA файл изглежда е развалена.

en: The segment UID could not be parsed: %1
bg: Идентификаторът на сегмента не може да бъде обработен: %1

en: The selected language code '%1' is not an ISO 639-2 code. Players that only support the legacy Matroska language elements but not the IETF BCP 47 language elements will therefore display a different language such as 'und' (undetermined).
bg: Избраният езиков код „%1“ не е ISO 639-2 код. Плеъри, които поддържат единствено старите Matroska езикови елементи, но не и IETF BCP 47 езиковите елементи, ще показват различен език, като например „und“ (неопределен език).

en: The sequence '%p' is replaced by the track's PERFORMER, the sequence '%t' by the track's TITLE, '%n' by the track's number and '%N' by the track's number padded with a leading 0 for track numbers < 10.
bg: „%p“ бива заменено с името на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, „%t“ със ЗАГЛАВИЕТО на песента, „%n“ с номер на песента, „%N“ с номер на песента с добавена водеща нула при n < 10.

en: The settings file '%1' contains invalid settings and was not loaded.
bg: Файлът с настройки „%1“ съдържа невалидни настройки и не беше зареден.

en: The size after which a new destination file is started.
bg: Размерът, след който бива създаден нов целеви файл.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
bg: Размерът на прикачения файл „{0}“ е 0.

en: The start time could not be parsed: %1
bg: Началното време не може да бъде обработено: %1

en: The string '<NUM>' will be replaced by the chapter number.
bg: „<NUM>“ ще бъде заменено от номера на епизода.

en: The string '<START>' will be replaced by the chapter's start timestamp.
bg: „<START>“ ще бъде заменено от началното времево клеймо на епизода.

en: The string 'all' works on all tags.
bg: Думата „all“ работи за всички тагове.

en: The string 'global' works on the global tags.
bg: Думата „global“ работи върху глобални тагове.

en: The strings '<FILE_NAME>' and '<FILE_NAME_WITH_EXT>', which only work when generating chapters for appended files, will be replaced by the appended file's name (the former leaves the extension out while the latter includes it).
bg: При генериране на епизоди за разширяващи файлове,  „<FILE_NAME>“ и „<FILE_NAME_WITH_EXT>“ ще бъдат заменени от името на разширяващия файл (като при втория вариант се включва и файловото разширение).

en: The tags in '{0}' could not be parsed: some mandatory elements are missing.
bg: Таговете при „{0}“ не могат да бъдат обработени: липсват някои задължителни елементи.

en: The temporary file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
bg: Временният файл „{0}“ не може да бъде отворен за четене: {1}.

en: The timestamp file '{0}' could not be opened for reading.
bg: Файлът с времево клеймо '{0}' не може да бъде отворен за четене.

en: The timestamps after which a new destination file is started.
bg: Времевото клеймо, след което се създава нов целеви файл.

en: The timestamps refer to the whole stream and not to each individual destination file.
bg: Времевите клейма засягат целия стрийм, а не всеки индивидуален целеви файл.

en: The title for the whole movie.
bg: Заглавието за целия филм.

en: The title number '{0}' is higher than the number of titles on the DVD ({1}).
bg: Числото за заглавие „{0}“ е по-голямо от броя на заглавия в DVD-то ({1}).

en: The track ID {0} from the file '{1}' cannot be split. {2}
bg: Пътечка с ID {0} от файла „{1}“ не може да бъде разделена. {2}

en: The track number {0} from the file '{1}' can probably not be appended correctly to the track number {2} from the file '{3}': {4} Please make sure that the resulting file plays correctly the whole time. The author of this program will probably not give support for playback issues with the resulting file.
bg: Пътечка номер {2} от файла „{3}“ вероятно не може да бъде правилно разширена с пътечка номер {0} от файла „{1}“: {4} Моля, уверете се, че полученият файл се възпроизвежда нормално. Авторът на тази програма вероятно няма да съдейства при проблеми с възпроизвеждането на получения файл.

en: The track number {0} from the file '{1}' cannot be appended to the track number {2} from the file '{3}'. {4}
bg: Пътечка номер {0} от файла „{1}“ не може да бъде прибавена към пътечка номер {2} от файла „{3}“. {4}

en: The track parameters do not match.
bg: Параметрите на пътечката не съвпадат.

en: The track properties on the "input" tab can be laid out in three different way in order to serve different workflows.
bg: Свойствата на пътечката в раздела „Вход“ могат да бъдат разположени по три различни начина за да удовлетворяват различни работни потоци.

en: The track {0} from file no. {1} ('{2}') is to be appended more than once. The argument for '--append-to' was invalid.
bg: Пътечка {0} от файл № {1} („{2}“) изглежда бива разширена повече от веднъж. Аргументът за „--append-to“ е невалиден.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
bg: Типът на файла „{0}“ не може да бъде разпознат.

en: The type of file '{0}' is not supported.
bg: Типът на файла „{0}“ не се поддържа.

en: The value '{0}' is not a number.
bg: Стойността „{0}“ не е число.

en: The value '{}' is not a valid ISO 15924 script code.
bg: Стойността „{}“ не е валиден код на писменост по стандарта ISO 15924.

en: The value '{}' is not a valid ISO 3166-1 country code.
bg: Стойността „{}“ не е валиден код за държава по стандарта ISO 3166-1.

en: The value '{}' is not a valid ISO 639 language code.
bg: Стойността „{}“ не е валиден езиков код по стандарта ISO 639.

en: The value '{}' is not a valid UN M.49 country number code.
bg: Стойността „{}“ не е валиден номер на код за държава по стандарта UN M.49.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for extended language subtags.
bg: Стойността „{}“ не е част от допълнителните езикови подетикети в Регистъра на IANA за езикови подетикети.

en: The value '{}' is not part of the IANA Language Subtag Registry for language variants.
bg: Стойността „{}“ не е част от езиковите варианти в Регистъра на IANA за езикови подетикети.

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of integer values (e.g. 123/456).
bg: Стойността може да или число с плаваща запетая (например 12.345), или целочислена дроб (например 123/456).

en: The value can be given either as a floating point number (e.g. 12.345) or a fraction of numbers (e.g. 123/456.78).
bg: Стойността може да или число с плаваща запетая (например 12.345), или целочислена дроб (например 123/456).

en: The value can be negative, but keep in mind that any frame whose timestamp is negative after this calculation is dropped.
bg: Стойността може да е отрицателна, но имайте предвид, че в такъв случай всеки кадър, който се получи да е преди 00:00:00, няма да бъде копиран и ще отпадне.

en: The value does not adhere to the general structure of IETF BCP 47/RFC 5646 language tags.
bg: Стойността не се придържа към общата структура на езиковите етикети по стандарта IETF BCP 47/RFC 5646.

en: The values are only stored in the track headers.
bg: Стойностите се съхраняват единствено в метаданните на пътечката.

en: The values will be available for easy selection in the multiplexer.
bg: Стойностите ще са налични за лесно избиране в мултиплексора.

en: The variant '%1' is deprecated.
bg: Вариантът „%1“ вече не се използва.

en: The variant '{}' occurs more than once.
bg: Вариантът „{}“ се появява повече от веднъж.

en: The version line reported by mkvmerge ('%1') could not be recognized.
bg: Версията на mkvmerge („%1“) не може да бъде разпозната.

en: The versions of mkvmerge (%1) and the GUI (%2) differ.
bg: Версиите на mkvmerge (%1) и на графичния интерфейс (GUI) (%2) се различават.

en: The width of the two tracks is different: {0} and {1}
bg: Широчината на двете пътечки е различна: {0} и {1}

en: There are no chapters in source files & chapter files.
bg: Няма епизоди във файловете-източници и във файловете с епизоди.

en: There are no cues for track ID {0}.
bg: Липсват cues за пътечка с ID {0}.

en: There are several potential sources for the container's timing information: a value given on the command line with the '--default-duration' option, the source container or the video bitstream.
bg: Има няколко възможни източника за времева информация в контейнера: видео битстрийма, контейнера на източника или стойност, зададена с опцията '--default-duration' в командния ред.

en: There is a new version available online.
bg: Има нова версия налична онлайн.

en: There is currently a job running.
bg: В момента има текуща задача.

en: There is no translation available for '{0}'.
bg: Няма наличен превод за '{0}'.

en: There was an error querying the update status.
bg: Имаше проблем със заявката за статус на актуализацията.

en: There's not enough space at the beginning of the file to fit the updated 'EBML head' element in.
bg: Няма достатъчно свободно място в началото на файла за да се набута актуализирания „EBML head“ елемент.

en: These are less often used options that control the output structure that mkvmerge creates.
bg: Това са по-рядко използвани параметри, които контролират изходната структура, генерирана от mkvmerge.

en: These are options meant for development. They're not officially supported and may change from release to release.
bg: Тези опции все още са в процес на разработка и не се поддържат официално. Функционалността им може да се променя от релийз на релийз.

en: These aren't treated like other source files in MKVToolNix.
bg: Те не се третират като другите файлове-източници в MKVToolNix.

en: This MPEG audio track contains {0} bytes of non-MP3 data at the beginning. This corresponds to a delay of {1}ms. This delay will be used instead of the garbage data.
bg: В началото на тази MPEG аудио пътечка има {0} байта не-MP3 данни. Това съответства на отместване с {1} милисек. Вместо копиране на тези байтове, ще бъде приложено отместването.

en: This affects functions such as the selector of recently used destination directories in the multiplexer.
bg: Колко на брой скорошни записа (entries) да се запазват. Това оказва влияние върху функционалности като например селектора за скорошно използвани целеви директории в мултиплексъра.

en: This amount is 0.3% of the source file's size or 10 MB, whichever is higher.
bg: Количеството е или 0,3% от размера на файла-източник, или 10 МБ – което е повече.

en: This audio track contains {0} byte of invalid data which was skipped before timestamp {1}. | This audio track contains {0} bytes of invalid data which were skipped before timestamp {1}.
bg[0]: Тази аудио пътечка съдържа {0} байт невалидни данни, който е бил пропуснат преди {1}.
bg[1]: Тази аудио пътечка съдържа {0} байта невалидни данни, които са били пропуснати преди времево клеймо {1}.

en: This configuration is currently invalid.
bg: Тази конфигурация понастоящем е невалидна.

en: This element is currently present in the file.
bg: Този елемент е налице във файла.

en: This element is not currently present in the file.
bg: Този елемент към момента не присъства във файла.

en: This field is normally set to the date the file is created.
bg: Обикновено това поле показва датата на създаване на файла.

en: This file contains coordinates in the timestamp lines. Such coordinates are not supported by the Matroska SRT subtitle format. The coordinates will be removed automatically.
bg: Този файл съдържа координати в редовете с времеви клейма. Тези координати не се поддържат от SRT формата за субтитри в Matroska. Координатите ще бъдат премахнати автоматично.

en: This file could not be opened or parsed.
bg: Този файл не може да се отвори или прочете.

en: This file is probably not a Matroska file.
bg: По всяка вероятност това не е Matroska файл.

en: This function requires the application %1.
bg: Тази функция изисква приложението %1.

en: This happens when clicking the "abort job" button in a "job output" tab and when quitting the application.
bg: Това се случва при кликване на бутона „прекрати задачата“ в някой от разделите при „Краен резултат“, а също и при изход от приложението.

en: This has not been implemented yet.
bg: Това все още не е било осъществено.

en: This is also done when quitting the application.
bg: Това също се прави при изход от приложението.

en: This is an arbitrary name the GUI can use to refer to this particular configuration.
bg: Произволно име, което програмата използва за препратка към конкретната конфигурация.

en: This is done at startup and at most once within 24 hours.
bg: Това се прави при стартиране и най-много веднъж в рамките на 24 часа.

en: This is done only if there is already a file whose name matches the unmodified destination file name.
bg: Това се прави само ако вече съществува файл, чието име съвпада с непромененото име на целеви файл.

en: This is the default mode.
bg: Това е режимът по подразбиране.

en: This is the language that newly added chapter names get assigned automatically.
bg: Това е езикът, който новодобавените имена на епизоди получават автоматично.

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
bg: Това е заглавието, което някои плеъри (например VLC) ще покажат като „основно“ за видеофайла.

en: This mode considers only the first video track that is output.
bg: В този режим се взима предвид единствено първата избрана видео пътечка.

en: This mode enforces several restrictions.
bg: Този режим налага няколко ограничения.

en: This mode only considers the top-most level of chapters across all edition entries.
bg: Този режим взима предвид единствено най-горното ниво епизоди от всички добавени.

en: This mostly affects TrueType fonts for which the legacy MIME type ('application/x-truetype-font') might be more widely supported than the standard MIME types ('font/sfnt' and 'font/ttf').
bg: Това засяга най-вече TrueType шрифтовете, за които старият MIME тип „application/x-truetype-font“ може би е по-широко поддържан от стандартните „font/sfnt“ и „font/ttf“ MIME типове.

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
bg: Това трябва да е разделен със запетаи списък с четири числа за подрязване вляво, отгоре, вдясно и отдолу, например „0,20,0,20“.

en: This only determines the initial order which can still be changed manually later.
bg: Това определя само първоначалния ред, който по-късно може да бъде променен ръчно.

en: This only works with AC-3, DTS & TrueHD audio tracks.
bg: Това работи само за AC-3, DTS и TrueHD аудио пътечки.

en: This only works with DTS audio tracks.
bg: Това работи само за DTS аудио пътечки.

en: This option can also be used for chapters.
bg: Тази опция може да бъде използвана и за епизоди.

en: This option causes mkvmerge to remove the aspect ratio information from the bitstream.
bg: Тази опция кара mkvmerge да премахне информацията за съотношението на страните от битовия поток.

en: This option controls how the chapter names are created.
bg: Тази опция определя какви да са имената на отделните епизоди.

en: This option does nothing and is only kept for backwards compatibility.
bg: Тази опция не прави нищо и я държим само за съвместимост със старите версии.

en: This option needs an additional argument 'n'.
bg: Тази опция има нужда от допълнителен аргумент „n“.

en: This option prevents that behavior.
bg: Тази опция предотвратява такова поведение.

en: This option specifies the language to be associated with chapters if the OGM chapter format is used.
bg: Тази опция уточнява кой да е асоциираният с епизодите език, ако се използва OGM форматът за епизоди.

en: This option tells mkvmerge the display aspect ratio to use when it calculates the display width/height.
bg: Тази опция казва на mkvmerge какво съотношение да използва, когато изчислява широчина/височина на показване.

en: This parameter is the display height in pixels.
bg: Този параметър представлява височината на показване в пиксели.

en: This parameter is the display width in pixels.
bg: Този параметър представлява широчината на показване в пиксели.

en: This property is mandatory and cannot be deleted in '{0}'. {1}
bg: Свойството е задължително и не може да бъде изтрито при „{0}“. {1}

en: This property is unique. More instances cannot be added in '{0}'. {1}
bg: Това свойство е единствено и не може в „{0}“ да се добавят други като него. {1}

en: This should not have happened. Please file an issue at https://mkvtoolnix.download/issues with this error/warning message, a description of what you were trying to do, the command line used and which operating system you are using. Thank you.
bg: Ъм... това не трябваше да се случва. Моля, добави ново issue на адрес https://mkvtoolnix.download/issues като посочиш това предупреждение или съобщение за грешка, описание на какво си се опитвал да направиш, използвания команден ред, на коя операционна система изпълняваш програмата; Благодаря.

en: This template will be used for new chapter entries.
bg: Този шаблон ще се използва за новосъздадените епизоди.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
bg: Тази пътечка съдържа SBR AAC/HE-AAC/AAC+ данни.

en: This usually indicates a damaged file structure.
bg: Това обикновено е знак за повредена файлова структура.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
bg: Това ще увеличи размера на файла, но към момента няма да предложи някаква допълнителна полза или улеснение за плеърите.

en: This will increase the file's size, especially if there are many audio tracks.
bg: Това ще увеличи размера на файла, особено ако има много аудио пътечки.

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
bg: Това сработва добре с видео пътечки и субтитри, но не се препоръчва да се използва за аудио пътечки.

en: This works with all track types.
bg: Това работи с всички типове медийни пътечки.

en: This would cause mkvmerge to overwrite one of your source files.
bg: Това ще накара mkvmerge да презапише някой от файловете-източници.

en: Timestamp file:
bg: Файл с времеви клейма:

en: Timestamp scale
bg: Мащаб на времевото клеймо

en: Timestamps and default duration
bg: Времеви клейма и продължителност

en: Timestamps:
bg: Времеви клейма:

en: Title
bg: Заглавие

en: To all destination files
bg: Към всички целеви файлове

en: Toggle "&commentary" flag
bg: Включи/изключи флаг „&коментари“

en: Toggle "&default track" flag
bg: Включи/изключи флаг „&пътечка по подразбиране“

en: Toggle "&forced display" flag
bg: Включи/изключи флаг „&задължително“

en: Toggle "&hearing impaired" flag
bg: Включи/изключи флаг „&увреден слух“

en: Toggle "&original" flag
bg: Включи/изключи флаг „&оригинален език“

en: Toggle "&text descriptions" flag
bg: Включи/изключи флаг „&текстови описания“

en: Toggle "&visual impaired" flag
bg: Включи/изключи флаг „&увредено зрение“

en: Toggle "track &enabled" flag
bg: Включи/изключи флаг „&включена пътечка“

en: Top
bg: Горе

en: Trac&k name:
bg: Име на п&ътечката:

en: Track
bg: Медийна пътечка

en: Track &name (optional):
bg: Име на &пътечка (по желание):

en: Track ID for mkvmerge & mkvextract:
bg: ID на пътечка за mkvmerge и mkvextract:

en: Track ID {0} has an unknown AAC type.
bg: Пътечка с ID {0} има неизвестен AAC тип.

en: Track ID {0}: {1} ({2})
bg: Пътечка с ID {0}: {1} ({2})

en: Track UID
bg: Идентификатор на пътечка

en: Track name
bg: Име на пътечката

en: Track number
bg: Номер на пътечката

en: Track number for mkvpropedit:
bg: Номер на пътечка за mkvpropedit:

en: Track number {0} has been encrypted and decryption has not yet been implemented.
bg: Пътечка номер {0} е криптирана, а декриптирането все още не е реализирано.

en: Track number:
bg: Номер на пътечка:

en: Track type
bg: Тип на медийната пътечка

en: Track {0} has been compressed with an unknown/unsupported compression algorithm ({1}).
bg: Пътечка {0} е била компресирана с непознат/неподдържан алгоритъм за компресиране ({1}).

en: Track {0}: Subtitle entry number {1} is missing its duration. Assuming a duration of 1s.
bg: Пътечка {0}: При субтитра номер {1} липсва времетраенето. Приема се, че продължителността е 1 секунда.

en: Track {0}: The AAC information could not be parsed.
bg: Пътечка {0}: AAC информацията не може да бъде прочетена.

en: Track {0}: extraction of AAC audio with a channel count of 7 or more than 8 in its 'audio-specific config' element is not supported.
bg: Пътечка {0}: извличане на AAC аудио със 7 на брой или повече от 8 канала в „audio-specific config“ елемента му не се поддържа.

en: Track {0}: {1}, codec ID: {2}{3}{4}{5}
bg: Пътечка {0}: {1}, кодек ID: {2}{3}{4}{5}

en: Tracks
bg: Медийни пътечки

en: Tracks with a language in this list will be set not to be copied by default.
bg: Пътечки с език от този списък по подразбиране няма да бъдат копирани.

en: Tracks:
bg: Медийни пътечки:

en: Type
bg: Тип

en: Type of the unit for DisplayWidth/Height (0: pixels, 1: centimeters, 2: inches, 3: aspect ratio).
bg: Мерна единица за ширина/височина на показване (0: пиксели, 1: сантиметри, 2: инчове, 3: пропорция на страните).

en: Type-specific settings
bg: Специфични за типа настройки

en: Type:
bg: Тип:

en: UID
bg: Идентификатор

en: UID:
bg: Идентификатор:

en: USF subtitles
bg: USF субтитри

en: USF text subtitles
bg: USF текстови субтитри

en: Unable to append files
bg: Файловете не могат да бъдат разширени

en: Undetermined
bg: Неопределено

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown audio stream type 0x{0:04x}. Stream ID {1} will be ignored.
bg: Неизвестен аудио поток тип 0x{0:04x}. Потокът с ID {1} ще бъде игнориран.

en: Unknown chapter file format in '{0}'. It does not contain a supported chapter format.
bg: Неизвестен файлов формат при „{0}“. Не съдържа поддържан файлов формат за епизоди.

en: Unknown content encoding type {0} for track {1}.
bg: Неизвестен тип на кодиране на съдържанието {0} за медийна пътечка {1}.

en: Unknown element (ID: 0x{0})
bg: Неизвестен елемент (ID: 0x{0})

en: Unknown format in '{0} {1}'.
bg: Неизвестен формат при „{0} {1}“.

en: Unknown mode '{0}'.
bg: Неразпознат режим „{0}“.

en: Unknown option '{0}'.
bg: Неизвестна опция „{0}“.

en: Unknown/unsupported audio format 0x{0:04x} for this audio track.
bg: Неизвестен / неподдържан аудио формат 0x{0:04x} за тази аудио пътечка.

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Unrecognized command line option '{0}'.
bg: Неразпозната опция от командния ред: „{0}“.

en: Unrecognized file format
bg: Неразпознат файлов формат

en: Unsigned integer
bg: Цяло положително число

en: Unsupported file format
bg: Неподдържан файлов формат

en: Unsupported track type for this track.
bg: Тази медийна пътечка не е поддържан тип.

en: Update an attachment's properties
bg: Обнови свойствата на прикачения файл

en: Updating the '{0}' element failed. Reason:
bg: Актуализирането на елемента „{0}“ се провали. Причина:

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage and examples
bg: Употреба и примери

en: Use &file && track colors
bg: Цветове пред файлове и пътечки

en: Use 'segment linking' for the resulting files.
bg: Свързване на получените файлове чрез използване на „segment linking“.

en: Use fi&xed directory:
bg: Използвай постоянна целева папка:

en: Use legac&y MIME types for font attachments
bg: Използвай старите MIME типове за прикачени шрифтове

en: Use the &title as the base file name if a title is set
bg: Използвай &заглавието като основно име на файла, ако е зададено заглавие

en: Use this for tracks containing onscreen text or foreign-language dialogue.
bg: Използвай това за пътечки, съдържащи текст на екрана, или диалог на чужд език.

en: Use this only for testing purposes.
bg: Използвай това само с цел тестване.

en: Useful e.g. when you want exactly two files.
bg: Полезно, ако например искаш точно два файла.

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
bg: Използване на демултиплексора за формата „{0}“.

en: Using the output module for the format '{0}'.
bg: Използване на изходния модул за формата „{0}“.

en: VC-1 elementary streams
bg: VC-1 елементарни потоци

en: Valid format codes are:
bg: Валидни кодове за формата са:

en: Valid hacks are:
bg: Валидни хакове са:

en: Validation failed
bg: Валидацията се провали

en: Value
bg: Стойност

en: Value: %1
bg: Стойност: %1

en: Variables for all job types
bg: Променливи за всички типове задачи

en: Variables for multiplex jobs
bg: Променливи само за мултиплекс задачи

en: Variants
bg: Разновидности

en: Version %1
bg: Версия %1

en: Version %1 "%2"
bg: Версия %1 „%2“

en: VfW compatible video
bg: VfW съвместимо видео

en: Video
bg: Видео

en: Video aspect ratio type
bg: Тип на съотношението на страните на видеото

en: Video color information
bg: Цветова информация за видеото

en: Video color mastering metadata
bg: Метаданни за мастеринг на видео цветовете

en: Video crop bottom
bg: Изрязване на видеото отдолу

en: Video crop left
bg: Изрязване на видеото отляво

en: Video crop right
bg: Изрязване на видеото отдясно

en: Video crop top
bg: Изрязване на видеото отгоре

en: Video display height
bg: Височина при показване на видеото

en: Video projection
bg: Проекция на видеото

en: Video projection information
bg: Информация за проекция на видеото

en: Video properties
bg: Видео свойства

en: Video track
bg: Видео пътечка

en: Video track %1
bg: Видео пътечка %1

en: Video: bits per color channel
bg: Видео: битове на цветови канал

en: Video: color matrix coefficients
bg: Видео: коефициенти на цветова матрица

en: Video: color primaries
bg: Видео: цветови основи

en: Video: color range
bg: Видео: цветова гама

en: Video: maximum luminance
bg: Видео: максимална осветеност

en: Video: minimum luminance
bg: Видео: минимална осветеност

en: Video: projection type
bg: Видео: тип на проекцията

en: Video: projection's pitch rotation
bg: Видео: завъртане по тангаж на проекцията (pitch rotation)

en: Video: projection's roll rotation
bg: Видео: завъртане по крен не проекцията (roll rotation)

en: Video: projection's yaw rotation
bg: Видео: плъзгащо завъртане на проекцията (yaw rotation)

en: Video: projection-specific data
bg: Видео: специфични за проекцията данни

en: Video: transfer characteristics
bg: Видео: трансферни характеристики

en: Video: vertical chroma siting
bg: Видео: вертикално разположение на наситеността на цветовете

en: Video: white point X
bg: Видео: бяла точка X

en: Video: white point Y
bg: Видео: бяла точка Y

en: Visible
bg: Видимо

en: VobSub subtitles
bg: VobSub субтитри

en: WAVE (uncompressed PCM audio)
bg: WAVE (некомпресирано PCM аудио)

en: Warn about missing &audio tracks:
bg: Предупреди за липсващи &аудио пътечки:

en: Warn before &aborting running jobs
bg: Предупреди преди &прекратяване на съществуващи работи

en: Warn before &closing modified tabs
bg: Предупреди преди &затваряне на модифицирани раздели

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
bg: Предупреди преди &презаписване на съществуващи файлове, задачи и т.н.

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
bg: Предупреждение на ред {0}: Началното времево клеймо е по-малко от това на предходния запис. Всички записи от този файл ще бъдат сортирани по реда им на появяване.

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Warnings/Errors
bg: Предупреждения / Грешки

en: Warnings:
bg: Предупреждения:

en: WebM audio/video files
bg: WebM аудио/видео файлове

en: WebM files
bg: WebM файлове

en: WebVTT subtitles
bg: WebVTT субтитри

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped here?
bg: Какво искаш да направиш с файловете, които довлачи тук?

en: What do you want to do with the files you've dragged & dropped or copied & pasted here?
bg: Какво искаш да правиш с файловете, които току-що довлачи или постави тук?

en: What do you want to do with the files?
bg: Какво искаш да правиш с файловете?

en: What to do in the future:
bg: Какво да се направи в бъдеще:

en: What you input here is added after all the other options the GUI adds so that you could overwrite any of the GUI's options for this track.
bg: Въведеното тук се добавя най-накрая, така че можеш да презапишеш всяка от посочените по-горе в програмата опции за тази пътечка.

en: When &dropping files:
bg: Когато &довлачвам файлове:

en: When &finished…
bg: Когато &завърши…

en: When a file is added its name is scanned.
bg: Когато се добавя файл, името му се сканира.

en: When adding d&irectories via drag && drop/copy && paste:
bg: При добавяне на &директории чрез довлачване/поставяне:

en: When adding files via &drag && drop/copy && paste:
bg: При до&влачване или поставяне на файлове:

en: When adding m&ultiple files via "add source files":
bg: При добавяне &чрез „Добави файлове-източници“:

en: When adding source files all tracks are normally set to be copied into the destination file.
bg: Обикновено, при добавяне на файл-източник, по подразбиране всички пътечки са зададени да се копират в целевия файл.

en: When appending: one chapter is created at the start and one whenever a file is appended.
bg: При разширяване: създава се по един епизод в началото на всеки файл.

en: When deriving the track language from the file name, the file name is split into parts on the characters in this list.
bg: При извличане на езика на пътечката от името на файла, то се разделя на части на базата на символите в този списък.

en: When the user adds a file containing such a title, the program will copy the title into the "file title" input box if this option is enabled.
bg: Когато потребителят добави файл, съдържащ такова заглавие, програмата ще копира заглавието в текстовото поле „заглавие на файла“, ако тази опция е включена.

en: When the user adds such a file the track's language input is set to the language property from the source file.
bg: Когато потребителят добави такъв файл, езикът на пътечката заема стойността на свойството „език“ от файла-източник.

en: When the user drags & drops directories from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
bg: Когато потребителят довлачи директории от външно приложение в мултиплексора, програмата може да предприеме различни действия.

en: When the user drags & drops files from an external application onto a header editor tab the GUI can take different actions.
bg: Когато потребителят довлече файлове от външно приложение в „Редактор на метаданни“, могат да бъдат предприети различни действия.

en: When the user drags & drops files from an external application onto the multiplex tool the GUI can take different actions.
bg: Когато потребителят довлече файлове от външно приложение в мултипрексор инструмента, могат да бъдат предприети различни действия.

en: When to execute:
bg: Изпълнение:

en: White color coordinate x
bg: Координата X на белия цвят

en: White color coordinate y
bg: Координата Y на белия цвят

en: White color coordinates:
bg: Координати на белия цвят:

en: Width of the encoded video frames in pixels.
bg: Широчина в пиксели на кодираните видео кадри.

en: Width of the video frames to display.
bg: Широчина на видео кадрите за показване.

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
bg: При „затвори текущите настройки“, текущите мултиплекс настройки ще бъдат затворени, без да се отварят нови.

en: With "create new settings" a new set of multiplex settings will be added.
bg: При „създай нови настройки" ще бъде добавян нов набор от мултиплекс настройки.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
bg: При „премахни файловете-източници“ всички файлове източници ще бъдат премахнати.

en: With the current multiplex settings the destination file will not contain an audio track.
bg: С текущите мултиплекс настройки целевият файл няма да съдържа аудио пътечка.

en: With this option that information is adjusted to match the container's timing information.
bg: С тази опция тази информация се наглася така, че да съответства на времевата информация в контейнера.

en: Write durations for all blocks.
bg: Записва продължителностите за всички блокове.

en: Writing application
bg: Пишещо приложение

en: Writing the VobSub index file '{0}'.
bg: Писане на индексния VobSub файл „{0}“.

en: Wrong Kate version: {0}.{1} > {2}.x
bg: Неправилна версия на Kate: {0}.{1} > {2}.x

en: Wrong Theora version: {0}.{1}.{2} != 3.2.x
bg: Неправилна версия на Theora: {0}.{1}.{2} != 3.2.x

en: Wrong argument to '--split-max-files'.
bg: Неправилен аргумент към '--split-max-files'.

en: Wrong header type: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}
bg: Грешен header тип: 0x{0:02x} != 0x{1:02x}

en: Wrong identification string: '{0:6s}' != 'theora'
bg: Грешен идентификационен низ: '{0:6s}' != 'theora'

en: Wrong identification string: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'
bg: Грешен идентификационен низ: '{0:7s}' != 'kate\0\0\0'

en: XML chapter files
bg: XML файлове с епизоди

en: XML tag files
bg: XML таг файлове

en: Yaw rotation:
bg: Плъзгащо завъртане:

en: Yes
bg: Да

en: You can add attachments by clicking on the button below, by right-clicking on a node in the tree and selecting "Add attachments" from the popup menu or by dragging & dropping files here or onto the tree.
bg: Можеш да добавиш прикачени файлове като кликнеш бутончето по-долу, като кликнеш с десен бутон някое разклонение в дървото и избереш „Добави прикачени файлове“ от изкачащото меню или като просто довлачиш файловете тук или на дървото.

en: You can also drag & drop media files here.
bg: Можеш да довлачиш медийни файлове тук.

en: You can change this value in the preferences.
bg: Можеш да промениш тази стойност от настройките.

en: You can control the format used by the start timestamp with <START:format>.
bg: Може да контролирате формата, използван за началното времево клеймо, със <START:формат>.

en: You can download the application from the following URL:
bg: Може да изтеглиш приложението от следния URL адрес:

en: You can let the header editor add the element to the file.
bg: Редакторът на метаданни може да добави елемента към файла.

en: You can let the header editor remove the element from the file.
bg: Ако желаете, елементът може да бъде премахнат от файла.

en: You can specify a minimum number of places for the chapter number with '<NUM:places>', e.g. '<NUM:3>'.
bg: Може да зададеш минимален брой цифри за номера на епизода с „<NUM:цифри>“, например с „<NUM:3>“ номерацията на епизодите ще е 001, 002 и т.н.

en: You can specify one of the units 's', 'ms', 'us', 'ns', 'fps', 'i' or 'p'.
bg: Може да посочите една от следните мерни единици: „s“, „ms“, „us“, „ns“, „fps“, „i“ или „p“.

en: You can specify up to nine digits for the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn' or none at all.
bg: Може да бъдат посочени до девет цифри за броя на наносекунди, може и да не бъдат посочени николко.

en: You can split based on the amount of time passed, based on timestamps, on frame/field numbers or on chapter numbers.
bg: Можеш да разделяш използвайки или количеството изминало време, или времеви клейма, или номерата на кадър/поле, или номерата на епизодите.

en: You can still enter track names not present in this list manually in both tools.
bg: Възможността да се въвеждат неприсъстващи в този списък имена на медийни пътечки ще се запази.

en: You can still enter values not present in this list manually in the multiplexer.
bg: Все още ще може ръчно от мултиплексора да се въвеждат неприсъстващи в този списък стойности.

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
bg: Не можеш да добавяш допълнителни части към файлове, които не съдържат медийни пътечки.

en: You have to enter a value between 1000 and 10000000 or the magic value -1.
bg: Трябва да въведеш стойност между 1000 и 10000000 или магическата стойност -1.

en: You have to set the destination file name before you can start multiplexing or add a job to the job queue.
bg: Първо трябва да зададеш име на целевия файл, а чак след това може да започнеш мултиплексиране или да добавиш задание към опашката от задания.

en: You may omit the number of hours 'HH' and the number of nanoseconds 'nnnnnnnnn'.
bg: Може да пропуснете числото с часовете „ЧЧ“ и броя на наносекундите 'ннннннннн'.

en: You may omit the number of hours 'HH'.
bg: Може да пропуснете числото с часовете „ЧЧ“.

en: You must select an existing file.
bg: Трябва да избереш съществуващ файл.

en: You've dragged & dropped or copied & pasted at least one directory. There are several ways to handle them:
bg: Току-що довлачихте или поставихте поне една директория. Може да процедираме по един от следните начини:

en: Zlib decompression failed. Result: {0}
bg: Zlib декомпресията се провали. Резултат: {0}

en: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Untested code ('size' is odd). If mkvmerge crashes or if the resulting file does not contain the complete and correct audio track, then please contact the author Moritz Bunkus at moritz@bunkus.org.
bg: ac3_bs_packetizer::add_to_buffer(): Неизпробван код ('размерът' е нечетен). Ако mkvmerge претърпява сривове или ако получения файл не съдържа правилно цялата аудио пътечка, тогава се свържете с автора на програмата Мориц Бънкас на email адрес moritz@bunkus.org.

en: anaglyph (cyan/red)
bg: анаглиф (циан/червен)

en: anaglyph (green/magenta)
bg: анаглиф (зелен/маджента)

en: audio
bg: аудио

en: both eyes laced in one block (left first)
bg: 2 очи в 1 блок (първо ляво)

en: both eyes laced in one block (right first)
bg: 2 очи в 1 блок (първо дясно)

en: buttons
bg: бутони

en: canonical form
bg: канонична форма

en: channels: {0}
bg: канали: {0}

en: chapters [options] out.xml
bg: епизоди [опции] изх.xml

en: compression
bg: компресия

en: deflateInit() failed. Result: {0}
bg: deflateInit() се провали. Резултат: {0}

en: discardable,
bg: премахваемо,

en: display height: {0}
bg: височина на показване: {0}

en: display width: {0}
bg: широчина на показване: {0}

en: encryption
bg: криптиране

en: flac_decoder: Could not initialize the FLAC decoder.
bg: flac_decoder: Грешка при инициализиране на FLAC декодера.

en: flac_decoder: Could not set metadata_respond_all.
bg: flac_decoder: Параметърът metadata_respond_all не може да бъде зададен.

en: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() failed.
bg: flac_decoder: FLAC__stream_decoder_new() се провали.

en: flac_header_extraction: Could not set metadata_respond_all.
bg: flac_header_extraction: Параметърът metadata_respond_all не може да бъде зададен.

en: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() failed.
bg: flac_header_extraction: FLAC__stream_decoder_new() се провали.

en: flac_reader: could not initialize the FLAC packetizer.
bg: flac_reader: FLAC packetizer не може да бъде инициализиран.

en: for files with chapter information (e.g. OGM, MP4) for which mkvmerge does not detect the encoding correctly
bg: за файлове с информация за епизоди (например OGM или MP4), за които mkvmerge не разпознава кодировката правилно

en: for subtitle files that do not use a byte order marker (BOM) and that are not encoded in the system's current character set (%1)
bg: за субтитри, които не използват byte order marker (BOM) и не са кодирани в сегашния системен набор от символи (%1)

en: generic video
bg: generic видео

en: header removal
bg: премахване на headers

en: inflateInit() failed. Result: {0}
bg: inflateInit() се провали. Резултат: {0}

en: invalid language tag '{0}': {1}
bg: невалиден езиков етикет „{0}“: {1}

en: key,
bg: ключ,

en: language
bg: език

en: language (IETF BCP 47): {0}
bg: език (IETF BCP 47): {0}

en: language: {0}
bg: език: {0}

en: length {0}, data: {1}
bg: дължина {0}, данни: {1}

en: line {0}: The 'delay' timestamp could not be parsed.
bg: line {0}: Времевото клеймо при „отместване“ не може да бъде прочетено правилно.

en: matroska_reader: No segment found.
bg: matroska_reader: Няма открит сегмент.

en: matroska_reader: Pixel height is missing.
bg: matroska_reader: Височината на пикселите липсва.

en: matroska_reader: Pixel width is missing.
bg: matroska_reader: Широчина на пикселите липсва.

en: matroska_reader: The CodecID '{0}' for track {1} is unknown.
bg: matroska_reader: CodecID „{0}“ за медийна пътечка {1} е неизвестен.

en: matroska_reader: The height for track {0} was not set.
bg: matroska_reader: Височината за медийна пътечка {0} не бе зададена.

en: matroska_reader: The width for track {0} was not set.
bg: matroska_reader: Широчината за медийна пътечка {0} не бе зададена.

en: matroska_reader: Track {0} seems to be ok.
bg: matroska_reader: Медийна пътечка {0} изглежда наред.

en: matroska_reader: mkvmerge was not compiled with FLAC support. Ignoring track {0}.
bg: matroska_reader: mkvmerge не е бил компилиран с поддръжка за FLAC. Пренебрегване на медийна пътечка {0}.

en: matroska_reader: no EBML head found.
bg: matroska_reader: не бе намерен EBML head.

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
bg: matroska_reader: неизвестен демултиплексор тип за медийна пътечка {0}: „{1}“

en: missing property name
bg: липсва име на свойството

en: missing value
bg: липсваща стойност

en: mkv&merge documentation
bg: mkvmerge &документация

en: mkvextract "a movie.mkv" attachments 4:cover.jpg
bg: mkvextract "филмче.mkv" attachments 4:cover.jpg

en: mkvextract "a movie.mkv" chapters movie_chapters.xml
bg: mkvextract "филмче.mkv" chapters movie_chapters.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" cues 0:cues_track0.txt
bg: mkvextract "филмче.mkv" cues 0:cues_track0.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tags movie_tags.xml
bg: mkvextract "филмче.mkv" tags movie_tags.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt
bg: mkvextract "филмче.mkv" timestamps_v2 1:timestamps_track1.txt

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml
bg: mkvextract "филмче.mkv" tracks 0:video.h264 1:audio.aac timestamps_v2 0:timestamps.video.txt chapters chapters.xml tags tags.xml

en: mkvextract "a movie.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt
bg: mkvextract "филмче.mkv" tracks 2:audio.ogg -c ISO8859-1 3:subs.srt

en: mkvextract "audiofile.mka" cuesheet audiofile.cue
bg: mkvextract "аудиофайл.mka" cuesheet audiofile.cue

en: mkvinfo [options] <inname>
bg: mkvinfo [опции] <inname>

en: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@option-file.json] …
bg: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@файл-с-опции.json] …

en: mkvmerge also turns this on if the destination file name's extension is "webm".
bg: mkvmerge също така включва тази опция, ако разширението на целевия файл е „webm“.

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
bg: mkvmerge може автоматично да създаде епизоди.

en: mkvmerge can read cue sheets for audio CDs and automatically convert them to chapters.
bg: mkvmerge може да прочете маркиращите файлове от аудио CD-та и автоматично да ги преобразува в епизоди (chapters).

en: mkvmerge command line
bg: mkvmerge команден ред

en: mkvmerge does not distinguish between those two and simply counts the number of blocks.
bg: mkvmerge не прави разлика между тези двете и просто брои номерата на блоковете.

en: mkvmerge encountered broken or unparsable data in this video track.
bg: mkvmerge се натъкна на повредени или необработваеми данни в тази видео пътечка.

en: mkvmerge supports two chapter formats: The OGM like text format and the full featured XML format.
bg: mkvmerge поддържа два формата за епизоди: OGM текстов формат и заредения с пълен набор от функции XML формат.

en: mkvmerge was interrupted by a SIGINT (Ctrl+C?)
bg: mkvmerge бе прекъсната от SIGINT (Ctrl+C?)

en: mkvmerge/mkvextract track ID: {0}
bg: ID на пътечка за mkvmerge/mkvextract: {0}

en: mkvpropedit [options] <file> <actions>
bg: mkvpropedit [опции] <file> <actions>

en: mkvtoolnix-gui [options] [file names]
bg: mkvtoolnix-gui [опции] [имена на файловете]

en: mm_text_io_c: UTF32_* is not supported at the moment.
bg: mm_text_io_c: UTF32_* не се поддържа към момента.

en: mono
bg: моно

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #1. {0}
bg: mpeg_ps_reader: Не трябваше да се случва #1. {0}

en: mpeg_ps_reader: Should not have happened #2. {0}
bg: mpeg_ps_reader: Не трябваше да се случва #2. {0}

en: no encryption
bg: без криптиране

en: no error
bg: няма грешка

en: no language selected
bg: не е избран език

en: no normalization
bg: без нормализация

en: no signature algorithm
bg: липсва алгоритъм за подписване

en: no signature hash algorithm
bg: липсва алгоритъм за хеширане на подпис

en: ogg_stream_init for stream number {0} failed. Will try to continue and ignore this stream.
bg: ogg_stream_init за поток номер {0} се провали. Ще бъде направен опит за продължаване, игнорирайки този поток.

en: ogg_sync_buffer failed
bg: ogg_sync_buffer се провали

en: or
bg: или

en: output sampling freq: {0}
bg: изходна честота на дискретизация: {0}

en: passthrough
bg: без преформатиране

en: pixel crop bottom: {0}
bg: изрежи пиксели отдолу: {0}

en: pixel crop left: {0}
bg: изрежи пиксели отляво: {0}

en: pixel crop right: {0}
bg: изрежи пиксели отдясно: {0}

en: pixel crop top: {0}
bg: изрежи пиксели отгоре: {0}

en: pixel height: {0}
bg: височина на пикселите: {0}

en: pixel width: {0}
bg: широчина на пикселите: {0}

en: progressive
bg: прогресивно

en: raw data
bg: необработени данни

en: reader: non-audio block found
bg: reader: намерен не-аудио блок

en: rectangular
bg: правоъгълен

en: rest: unknown
bg: останало: неизвестно

en: sampling freq: {0}
bg: честота на дискретизация: {0}

en: size unknown
bg: неизвестен размер

en: size {0}
bg: размер {0}

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
bg: ssa_reader: Невалиден формат. Линията „Format“ не можа да бъде намерена в секцията „[Events]“.

en: subtitle
bg: субтитри

en: subtitles
bg: субтитри

en: tags [options] out.xml
bg: тагове [опции] изх.xml

en: text subtitles
bg: текстови субтитри

en: timestamps
bg: времеви клейма (timestamps)

en: top bottom (left first)
bg: отгоре надолу (първо вляво)

en: top bottom (right first)
bg: отгоре надолу (първо вдясно)

en: top field displayed first, bottom field stored first
bg: горното поле се показва първо, долното поле се съхранява първо

en: top field displayed first, top field stored first
bg: горното поле се показва първо, горното поле се съхранява първо

en: track name
bg: име на медийната пътечка

en: track number {0}, {1} frame(s), timestamp {2}
bg: номер на медийната пътечка {0}, {1} кадър/кадри, времево клеймо {2}

en: tracks [options] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]
bg: медийни пътечки [опции] [TID1:out1 [TID2:out2 ...]]

en: unknown
bg: неизвестен

en: unnamed
bg: неименуван

en: unspecified
bg: неуточнен

en: video
bg: видео

en: vobsub_reader: sub file read failure
bg: vobsub_reader: грешка в прочитането на sub файла

en: {0} (track ID for mkvmerge & mkvextract: {1})
bg: {0} (track ID за mkvmerge и mkvextract: {1})

en: {0} ({1:.3f} frames/fields per second for a video track)
bg: {0} ({1:.3f} кадъра/полета в секунда за видео пътечка)

en: {0} byte | {0} bytes
bg[0]: {0} байт
bg[1]: {0} байта

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, duration {3}, size {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}
bg: {0} кадър, пътечка {1}, времево клеймо {2}, продължителност {3}, размер {4}, adler 0x{5:08x}{6}{7}

en: {0} frame, track {1}, timestamp {2}, size {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}
bg: {0} кадър, медийна пътечка {1}, времево клеймо {2}, размер {3}, adler 0x{4:08x}{5}{6}

en: {0} minute | {0} minutes
bg[0]: {0} минута
bg[1]: {0} минути

en: {0} second | {0} seconds
bg[0]: {0} секунда
bg[1]: {0} секунди

en: {0}.{1} GiB
bg: {0},{1} GiB

en: {0}.{1} KiB
bg: {0},{1} KiB

en: {0}.{1} MiB
bg: {0},{1} MiB

en: {0}: Error in the Matroska file structure at position {1}. Resyncing to the next level 1 element.
bg: {0}: Грешка във файловата структура на Matroska файла на позиция {1}. Повторна синхронизация на следващия елемент от ниво 1.

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
bg: {0}: възникна грешка (съобщение: {1}; тип: {2}).

en: {0}: an unknown exception occurred.
bg: {0}: възникна неизвестна грешка.

en: {0}: divisor is 0 in '{1} {2}'.
bg: {0}: делителят е 0 при „{1} {2}“.

en: {0}: invalid track ID in '{1} {2}'.
bg: {0}: невалидно ID на пътечка при „{1} {2}“.

en: {0}: missing dividend in '{1} {2}'.
bg: {0}: липсващо делимо при „{1} {2}“.

en: {0}: missing divisor in '{1} {2}'.
bg: {0}: липсващ делител при „{1} {2}“.

en: {0}: missing track ID in '{1} {2}'.
bg: {0}: липсващо ID на пътечка при „{1} {2}“.

en: {0}track number {1}, {2} frame(s), timestamp {3}
bg: {0}пътечка №{1}, {2} кадър(а), времево клеймо {3}

en: – No selection by default –
bg: – Без избор по подразбиране –

en: – Set to none –
bg: – Не задавай стойност –
